Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer się nie uruchamia/zawiesza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2663 odpowiedzi w tym temacie

#2641 herbaliser

herbaliser

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 10 2008 - 15:22

zasilacz : Mode Com ATX FEEL III-400 400W (PF)
kompa kupilem w hurtowni sprzetu i owszem jest na gwarancji ale komp sie odpala itd wiec ciezko cos reklamowac...

  • 0

#2642 herbaliser

herbaliser

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 10 10 2008 - 13:47

Czy nikt nie ma pomyslu ??

  • 0

#2643 boryceusz

boryceusz

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 10 2008 - 01:29

Dziedobry jestem posiadaczem nowgo komputera procesor intel duo 2 e8500 3,16Ghz,płyta p5q-e asus chipset intela, pamiec kingstone 2GB taktowanie 1066,karta Radeon 4850 palit 512 256 bit,zasilacz 650W shiftec. Dzis grałem cal of duty 4 i funkcija na karcie resetuje procesor graficzny dosyc czesto, raz zresetowal sie caly komputer,czy moze mi ktos pomoc o co chodzi czy to wina jakiegos podzespolu? w grach o mniejszych wymaganiach tak sie niedzieje ,patrzylem temperature jest ok
  • 0

#2644 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 11 10 2008 - 17:41

właśnie winna jest tutaj temperatura. HD4850 jest 'grzałką', która potrafi się rozgrzać do 90 stopni. wtedy reset.
  • 0

#2645 malesiak

malesiak

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 10 2008 - 20:23

Wrzucam screen'y ze SpeedFana...

Dołączona grafika

W tej chwili temperatura (Temp1) "stoi" na 54C i jest płomień;) Ale na komputerze NIC nie jest robione.

Drugą rzeczą, którą zauważyłem to piekielne przestoje... Chciałem usunąć folder z czymś tam na pulpicie, wciskam "DELETE" i... nic... (na ułamek sek. pojawia się klepsydra, potem znów kursor) Kilka razy wciskam i nic... Próbuje przez menu podręczne i też nic... Odpalam HiJack'a (swoją drogą chyba 30min trwał skan;P) i pokazuje mi się z dziesięć zapytań czy chcę usunąć folder... "Małe" opóźnienie, prawda?
Tak jak mówię... Hijack raz mi poszedł szybko, a zazwyczaj to wieszał się w jakimś momencie i dłuuuugo był "bez odpowiedzi"...

Pomysły? Laptopa mam do jutra do wieczora i mam nadzieje, że uda mi się rozwiązać problem...

Pozdrawiam

p.s.: HiJack:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 18:35:57, on 2008-10-11
Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINNT\System32\smss.exe
C:\WINNT\system32\winlogon.exe
C:\WINNT\system32\services.exe
C:\WINNT\system32\lsass.exe
C:\SAFEGUARD\SGEASY\SGECTL.EXE
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\System32\svchost.exe
C:\WINNT\System32\wltrysvc.exe
C:\WINNT\System32\bcmwltry.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
C:\WINNT\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\CA\eTrust\InoculateIT\InoRpc.exe
C:\Program Files\CA\eTrust\InoculateIT\InoRT.exe
C:\Program Files\CA\eTrust\InoculateIT\InoTask.exe
C:\WINNT\System32\svchost.exe
C:\WINNT\System32\CCM\CLICOMP\RemCtrl\Wuser32.exe
C:\WINNT\System32\CCM\CcmExec.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
C:\WINNT\Explorer.EXE
C:\Program Files\CA\eTrust\InoculateIT\realmon.exe
C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\DVDLauncher.exe
C:\WINNT\System32\hkcmd.exe
C:\WINNT\system32\dla\tfswctrl.exe
C:\WINNT\System32\WLTRAY.exe
C:\SAFEGUARD\SGEASY\SGECRYPT.EXE
C:\SAFEGUARD\SGEASY\ECVIEW.EXE
C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe
C:\Program Files\Microsoft Office Communicator\Communicator.exe
C:\Program Files\Microsoft Firewall Client\ISATRAY.EXE
C:\WINNT\System32\ctfmon.exe
C:\Program Files\SpeedFan\speedfan.exe
H:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = 10.66.32.29:8080
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 5.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx
O2 - BHO: DriveLetterAccess - {5CA3D70E-1895-11CF-8E15-001234567890} - C:\WINNT\system32\dla\tfswshx.dll
O4 - HKLM\..\Run: [Realtime Monitor] "C:\Program Files\CA\eTrust\InoculateIT\realmon.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [DVDLauncher] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\DVDLauncher.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [IgfxTray] C:\WINNT\System32\igfxtray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HotKeysCmds] C:\WINNT\System32\hkcmd.exe
O4 - HKLM\..\Run: [dla] C:\WINNT\system32\dla\tfswctrl.exe
O4 - HKLM\..\Run: [UpdateManager] "C:\Program Files\Common Files\Sonic\Update Manager\sgtray.exe" /r
O4 - HKLM\..\Run: [Dell Wireless Manager UI] C:\WINNT\System32\WLTRAY
O4 - HKLM\..\Run: [Sgecrypt] C:\SAFEGUARD\SGEASY\SGECRYPT.EXE /SYSTRAY
O4 - HKLM\..\Run: [EDWizard] C:\SAFEGUARD\SGEASY\EDWIZARD.EXE as
O4 - HKLM\..\Run: [SgeEcView] C:\SAFEGUARD\SGEASY\ECVIEW.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
O4 - HKLM\..\Run: [Synchronization Manager] %SystemRoot%\system32\mobsync.exe /logon
O4 - HKLM\..\RunOnce: [WIAWizardMenu] RUNDLL32.EXE C:\WINNT\System32\sti_ci.dll,WiaCreateWizardMenu
O4 - HKCU\..\Run: [Communicator] "C:\Program Files\Microsoft Office Communicator\Communicator.exe"
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Communicator] "C:\Program Files\Microsoft Office Communicator\Communicator.exe" (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Communicator] "C:\Program Files\Microsoft Office Communicator\Communicator.exe" (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [Communicator] "C:\Program Files\Microsoft Office Communicator\Communicator.exe" (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [Communicator] "C:\Program Files\Microsoft Office Communicator\Communicator.exe" (User 'Default user')
O4 - Startup: Firewall Client Connectivity Monitor.LNK = C:\Program Files\Microsoft Firewall Client\ISATRAY.EXE
O4 - Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINNT\web\related.htm
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINNT\web\related.htm
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\MSMSGS.EXE
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\MSMSGS.EXE
O14 - IERESET.INF: START_PAGE_URL=http://olimp
O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/windowsupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/wuweb_site.cab?1119362732610
O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} (MksSkanerOnline Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\Parameters: Domain = ebre.pl
O17 - HKLM\Software\..\Telephony: DomainName = ebre.pl
O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\Parameters: Domain = ebre.pl
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
O23 - Service: eTrust InoculateIT RPC Server (InoRPC) - Computer Associates International, Inc. - C:\Program Files\CA\eTrust\InoculateIT\InoRpc.exe
O23 - Service: eTrust InoculateIT Realtime Server (InoRT) - Computer Associates International, Inc. - C:\Program Files\CA\eTrust\InoculateIT\InoRT.exe
O23 - Service: eTrust InoculateIT Job Server (InoTask) - Computer Associates International, Inc. - C:\Program Files\CA\eTrust\InoculateIT\InoTask.exe
O23 - Service: SgeCtl - Utimaco Safeware AG - C:\SAFEGUARD\SGEASY\SGECTL.EXE
O23 - Service: Dell Wireless WLAN Tray Service (wltrysvc) - Unknown owner - C:\WINNT\System32\wltrysvc.exe

--
End of file - 6277 bytes

-------------------------------------

Przy logach dopiero zauważyłem że jest AVAST i eTrust...

Który lepszy?
  • 0

#2646 niepokornyj

niepokornyj

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 16 10 2008 - 09:39

Wiec mam taki problem mianowicie komputer po zmianie internetu z tp na netie zaczal mi sie nagle zawieszac:(niewiem jaka jest przyczyna prosze o pomoc i z gory dziekuje.Aha mam windowsa xp. :P
  • 0

#2647 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 16 10 2008 - 09:42

Kiedy dokładnie się zawiesza? Może masz wirusa?
  • 0

#2648 jack64vp

jack64vp

    Początkujący

  • 40 postów

Napisano 21 10 2008 - 13:54

Witam i proszę o pomoc. Skanowałem komputer programem SDFix w trybie awaryjnym i niestety po zakończeniu i restarcie komputer się już nie da załączyć,
tzn włącza się, ale przed startem windowsa sam się restartuje i tak bez końca. Próbowałem w trybie awaryjnym, bez skutku. Wybrałem z wiersza poleceń opcję uruchomienia z ostatnimi dobrze działajacymi ustawieniami, ale tez bez skutku :P
Czy to już po systemie, czy da się jeszcze cos zrobić, prosze o pomoc.
Pozdrawiam
  • 0

#2649 ordynat

ordynat

    Zaawansowany użytkownik

  • 804 postów

Napisano 21 10 2008 - 16:40

Przejrzyj na samym dole tematu z linku:
>http://www.searchengines.pl/Usuwanie-rootk...ys-t106680.html

ordynat
  • 0

#2650 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 22 10 2008 - 23:59

Jeśli to co kolega napisał nie pomoże, to można naprawić system Windows używając oczywiście do tego płytki instalacyjnej, bez utraty zainstalowanych nań programów, itd.. Bootujesz z CD, i masz opcję napraw, przeprowadzi ponowną instalkę, ale bez żadnego formatu..Podmieni tylko pliki, a te które były uszkodzone zostaną zastąpione przez nowe rzecz jasna :lol: A po drugie nie napisałeś nawet w jakim celu używałeś tego softu, no ale cóż..
  • 0

#2651 Mumineek

Mumineek

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 23 10 2008 - 16:41

Witam Wszystkich,
Mój problem polega na tym , że ostatnio zrobiłem sobie formatowanie dysków,teraz na odświeżonym komputerze chciałem sobie zagrać w grę przez internet. Sciągnołem grę zainstalowałem i chce ja uruchomić ale kiedy na nią klikam restartuje mi komputer:( Co to może być?

  • 0

#2652 jack64vp

jack64vp

    Początkujący

  • 40 postów

Napisano 23 10 2008 - 22:29

Dzięki za wskazówki, narazie jeszcze nie udało mi się uruchomić. Mam kilka płyt startowych ale nie chcą ruszyć. Próbowałem ustawić w BIOS-ie uruchomienie w pierwszej kolejności z CD, ale BIOS pyta o jakieś hasło...:) I niestety nie mogę wejść do BIOS-u...Czy da się ominąć lub odzyskać to hasło??

  • 0

#2653 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 23 10 2008 - 22:39

Kolego jeśli nie znasz hasła to źle, czy to na pewno twój komputer, tylko właściciel komputera zakłada hasło w BIOS-ie.
  • 0

#2654 lll7

lll7

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 17 09 2010 - 22:22

Witam, mam następujący problem z wyłączaniem komputera, gdy kupiłem internet z UPC ten kablówkowy to z internetem podłączonym, do gniazda eternetowego, komputer nie chce mi się wyłączyć. Windows się zamyka pojawia się czarny ekran i system się resetuje, przy wypiętym kablu wszystko jest ok. Ktoś wie jak sobie z Tym poradzić ? Pozdrawiam.
  • 0

#2655 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 23 10 2010 - 20:48

Nie podałeś żadnej konfiguracji komputera.

- System Operacyjny
- model modemu z którego korzystasz

Z tego co się orientuje to w UPC do modemu wchodzi kabel koncentryczny(taki jak do tv) a z modemu wychodzi skrętka(RJ45). Problem może leżeć w programie, który nie może się rozłączyć z siecią, bądź też z kablem(zwarcia i inne cuda).

Mumineek
Przeskanuj system programem antywirusowym.

jack64vp Większość płyt głównych ma zworki służące do kasowania ustawień biosu(rozpiska w manualu do płyty[dostępne również w Internecie, na stronie producenta]). Gdyby jednak nie było to wyjmij bateryjki z płyt na noc a rano jak włączysz już nie będzie hasła ;)

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 19 07 2011 - 09:16
Moderator a cytuje post powyżej..

  • 0

#2656 phpgeek

phpgeek

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 28 02 2011 - 16:31

Moim zdaniem przy niestabilności systemu/komputera warto sprawdzić kondesatory na płycie głównej czy nie są do wymiany. Miałem taką sytuację, że komp nie zawsze mi się uruchamiał (nie pokazywało się okienko logowania systemu), albo zawieszał system podczas pracy.
UWAGA: zanim doszedłem, że to wina kondesatorów, sprawdziłem RAM memtestem i się okazało, że jedna kostka ma błędy. ALE po wymianie kondesatorów tych błędów już nie ma także warto na to też zwrócić uwagę.

Użytkownik phpgeek edytował ten post 28 02 2011 - 16:32

  • 0

#2657 Kebez

Kebez

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 28 05 2011 - 10:28

Witam mam problem z uruchomieniem komputera mianowicie gdy uruchamiam go resetuje się z 3-4 razy (wszystkie wiatraki i diody chodzą) i czasem wyświetla się ekran z ładowaniem systemu i kończy prace. Problem pojawił się wczoraj.

Dane techniczne:
Procek: Intel Quad Q6600 2.4GHz
Płyta: MSI P43 NEO-F
Pamięć: 4GB DDR II PC800 CL4 Patriot
HDD: Samsung 500GB SATA II
K.graficzna: Twintech GeForce 9800GTX XT 512mb
Zasilacz: Chieftec 500W [CFT-500A-12S]
System: Windows 7 Ultimate 64-bit

Proszę o pomoc.
  • 0

#2658 Azaret

Azaret

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 14 07 2011 - 22:45

Parametry komputera

Intel Pentium 3.000 GHz (dwa rdzenie) - podkręcany

2GB RAM

ATI Radeon 2600 PRO

Jakiś czas temu problem zaczął się delikatnie - po dłuższej pracy kopmputer nagrzewał się tak bardzo, że zacinał się i wyłączał(blokada założona po podkręceniu, by procesor się nie spalił). Z czasem się to nasilało, do osiągnięcia krytycznej temperatury potrzeba było coraz mniej czasu i coraz mniejszego obciążenia, aż właściwie nie dało się ze sprzętu korzystać. Komputer powierzyłem człowiekowi, który zajmuje się naprawą(za jego pośrednictwem zresztą pecet był kupiony). Wymienił coś co określił jako jakąś pastę - nieco lepiej, lecz błyskawicznie problem znów objawił się w pełnej okazałości. Wymienił chłodzenie(200 zł) - było dobrze. Lecz po niezbyt długim czasie znów pojawiło się to samo. Macie jakieś rozwiązanie problemu? Myślałem nad tym, by na własną rękę zmniejszyć overlocking - czy to dobre wyjście?
  • 0

#2659 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 19 07 2011 - 00:19

Nie podałeś jaki model procesora, jakie chłodzenie na procka ( za 200 zł to chyba z robotą^^) Ale podpowiem Ci co może zmniejszyć temperature :tajemniczy_mietek:

A masz dobrze wentylowaną obudowę komputera ??? Chodzi o to by nie tworzył się w obudowie efekt tzw. "piekarnika", gdzie ciepłe powietrze kłębi się w środku i nie ma ujścia. Najlepszym rozwiązaniem zmniejszenia temperatury będzie zamontowanie wentylatora 120mm (jeśli się nie zmieści to taki by pasował) z tyłu obudowy, który wyciągałby ciepłe powietrze ze środka (tylko wentylator musi być jak najwyżej zamontowany) i przydałby się jeszcze jeden z przodu obudowy, który by wdmuchiwał "zimne" powietrze :alcoholic:

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 19 07 2011 - 09:15
Niepotrzebnie dajesz cytaty z postu wyżej.

  • 0

#2660 Azaret

Azaret

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 07 2011 - 09:21

Dzięki za odpowiedź.
Wydać kasę na 2 wentylatory by przekonać się, że "to jednak nie to" - nie uśmiecha mi się. Ale komputer(jednostka centralna) znajduje się... Biurko z jednej strony przy podłodze ma specjalne miejsce na nią, taką "kieszeń", czy to może mieć wpływ na temperaturę? I jeszcze jedno - z tyłu komputera, od ściany dmucha gorące powietrze - czy to potwierdzenie tego, o czym mówiłeś?
  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera uruchomienie komputera włączenie komputera nie uruchamia się komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych