Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer się nie uruchamia/zawiesza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2663 odpowiedzi w tym temacie

#2581 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 26 09 2008 - 10:32

Ale możliwość odpalenie czego za pomocą tego złącza? Jaki masz zasilacz?
4-pin -> 8-pin to jest przejściówka do zasilania karty graficznej, która posiada dodatkowo 8-pin :P
Zasilanie CPU zawsze musi być podpięte (łatwo poznać ten wtyk). 0 beapów ze speaker'a , może się wiązać z tym, że nie podłączyli Ci wtyku od speaker'a do płyty głównej.

  • 0

#2582 riopok

riopok

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 26 09 2008 - 11:27

Celdur:
Rasurbo DLP 535 Silent Power (530 W), speaker podpiety :P

Hm, do tego gainwarda 9600gt uzywany jest 6-pinowy 'wtyk' ;p Natomiast te 8 pustych pinow na plycie jest uzywanych do zasilania procka (zgodnie z instrukcja). Dzwonilem przed chwila do sklepu w ktorym zakupilem ten sprzet, spytalem czy wystarczy wlozyc 4 piny 12V do tego 8-pinowego slota i okazalo sie ze mozna. No to tak zrobilem (wlozylem na sto procent w dobre sloty), komputer sie wlaczyl na 2 sek, speaker w koncu sie odezwal (zapipało 2x2 bardzo krotko) i sie wylaczyl i juz sie nie chce wlaczyc :P Natomiast jak odepne te 4piny to znowu sie wlacza ale oczywiscie bez biosu (wiatraczki dzialaja). Wychodzi chyba na to ze potrzeba 8-pinowego wtyku do 8-pinowego slotu hm? Jade pozniej do sklepu i maja mi 'sprawdzic' sprzet. Zobaczymy. Dzieki Celdur !

  • 0

#2583 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 26 09 2008 - 14:37

Możesz nie krzyczeć? jest to słaby zasilacz, który nie trzyma napięć. Ma słabą linię 12V, poszukaj sobie...
  • 0

#2584 komandytariusz

komandytariusz

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 09 2008 - 17:09

Witam.
Mam problem z moim komputerem, mianowicie niedawno kupiłem nowy, jakieś miesiąc temu. Gdy siedze na necie, GG itp. itd. to nic się nie dzieję. Gdy włączam jakąś grę (typu Asassin's Creed, albo CoD4) to po jakimś czasie komputer sam sie wyłącza. Myślałem że to wina zasilacza, więc oddałem kompa do serwisu i tam mi wymienili z bodajże jakiegoś Procompa na Mustanga. Problem nadal występuje.
Moja specyfikacja sprzętowa:
Athlon 64 X2 dual core 5200+ 2.71 GHz
2GB DDR2
nVidia GeForce 9600 GSO 768 mb
realtek alc622

bardzo proszę o pomoc.
Pozdro.
  • 0

#2585 meloow

meloow

    Początkujący

  • 137 postów

Napisano 26 09 2008 - 17:35

to może być problem z temp. procka, uszkodzonymi ramami bądz udzkodzoną kartą graficzną

zrób testy pamięci prog. MEMTEST+ tylko wypal na płyte iso bootowalnie. NIE RÓB TESTU Z POD WINDOWSA
test grafiki 3DMark
zainstaluj CPU-Z i GPU-Z podaje temp.
  • 0

#2586 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 26 09 2008 - 19:49

Podaj dokładny model zasilacza. Bo widzę, że z kiczowatego wymienili na taki sam. Zmierz temp. komputera.
  • 0

#2587 sijon1988

sijon1988

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 09 2008 - 09:09

Witam. Posiadam Procesor AMD Sempron-SDA2300DUT3D i Płyte główną (SOCKET462) z chipsetem VIA VT8237. Plyta nazywa sie GA-7VASFS


A mam taki problem. Bo gdy próbuje odpalic komputer to na monitorze nic sie nie pokazuje. Procesor nie jest spalony bo bym to zauwazyl. plyte [beeep] rowniez ogladalem dokladnie czy przypadkiem nie ma zadnych malych przypalen.. Plyte z Procesorem są nówki nie uzywane. Prosze o szybka opdowiedz.
  • 0

#2588 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 28 09 2008 - 09:31

Sprawdzałeś zasilacz? Podaj moc i markę.
  • 0

#2589 sijon1988

sijon1988

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 09 2008 - 09:42

Sprawdzałeś zasilacz? Podaj moc i markę.



Zasilacz ATX 500W
  • 0

#2590 Micz3l

Micz3l

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 09 2008 - 18:56

Witam,
Mam problem. Uszkodził mi się BIOS. Po włączeniu komputera wyświetla się Adware BootBlock i komputer skanuje dyski twarde w poszukiwaniu BIOSA. Następnie niby odnawia uszkodzony BIOS z dysku twardego, ale po automatycznym resecie kompa cała procedura się powtarza. I tak w kółko. Kilka razy nawet załadował się już Windows i niby problem zniknął, ale zaraz znowu się resetował i robił to samo. Nie wiem co mam robić, bo jeżeli nawet chciałbym odpalić recovery z dyskietki to nie mogę bo BootBlock skanuje tylko twardy dysk.
Mam płytę główną Gigabyte 8IPE1000-G Rev 4.0
  • 0

#2591 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 29 09 2008 - 10:40

Nie ma napisanego producenta? Jeśli nie to pożycz od kogoś markowy sprawny zasilacz i sprawdz jak działa.

  • 0

#2592 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 29 09 2008 - 10:46

Sprawdz czy na stronie producenta jest możlwość sciągniecia najnowszej wersji biosu i czy jest możliwość aktualizacji biosu za pomocą windowsa.

  • 0

#2593 dreamerpl

dreamerpl

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 09 2008 - 16:15

Wygląda na to, że mam konflikt sprzętowy Bios na jedno przerwanie IRQ 5 przydzielił aż 3 urządzenia w tym kartę graficzną . Zarezerwowałem w biosie IRQ 5 na inne urządzenia
i problem zatrzymującego się biosu na IRQ ACPI znikł. W Windowsie XP karta graficzna HD 3870 dzieli to samo przerwanie z Microsoft UAA Bus driver for high definition audio (IRQ 16)
podejrzewam, ze może to być przyczyną gasnącego czasem monitora, niestety, żeby to sprawdzić muszę przeinstalować WinXP gdzie przy zainstalowanym ACPI nie można zmienić przerwań.
Karta graficzna i wszystkie inne podzespoły włącznie z zasilaczem sprawdziłem w innym komputerze - wszystko OK.
Poszperałem trochę w sieci i znalazłem podobny wątek na forum - tyle, ze inny sprzęt
http://www.cybertechhelp.com/forums/showthread.php?t=188202
  • 0

#2594 CDmarker

CDmarker

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 09 2008 - 21:50

Witam mam problem przy wlanczaniu kompa, sam sie restartuje, czasmi uruchomi sie i wydaje sie ze jest wszystko ok a po chwili wylancza sie i wlancza od nowa. Trwa to czasami ponad 20 minut. System Windows byl przeinstalowywany jednak nic sie nie zmienilo. Nagralem film by pokazac jak to wyglada prosze o cierpliwosc i pomoc.Co moze byc tego przyczyna bo niemam zielonego pojecia :D czy moze to byc przegrzewanie sie procesora badz karty glownej?
 


Użytkownik bipiw edytował ten post 01 07 2013 - 22:49

  • 0

#2595 meloow

meloow

    Początkujący

  • 137 postów

Napisano 01 10 2008 - 08:51

1/ sprawdz temperetury programy np.

Everest
CPU-Z
GPU-Z

2/ być moze zasilacz pada.
  • 0

#2596 anthony

anthony

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 10 2008 - 18:27

Tak, jest taka opcja, ale przy 50' nie jest potrzebne. Ja osobiście ustawione to na 70'.

Taka temperatura? Może miałeś zepsuty czujnik :P Pastę na procesorze masz?


No oczywiście,ze mam paste na procesorze-tak jak pisałem to jest nowy komp :P

Problem został rozwiązany.Chodziło o firewalla Outpost'a.Nie mam pojęcia czemu ale to właśnie on był odpowiedzialny za te nagłe restarty komputera.Gdy jest on wyłączony(nieaktywny) to bez żadnych problemów moge surfować po sieci.Nie mam pojęcia czemu to ten firewall restartował kompa-patrzyłem w ustawieniach i nic nie znalazłem tam na ten temat.

Obecnie musze się więc zadowolić zaporą systemu windows i Windows Worms Doors Cleaner jako zapor,z wspomnianego wyżej firewalla nie korzystam.Mam nadzieje,ze mój komputer jest teraz bezpieczny :D

Więc jakby co na przyszłość warto zapamiętać,ze również firewall może być odpowiedzialny za restarty PC.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc w tej sprawie.
  • 0

#2597 Demerol

Demerol

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 10 2008 - 21:51

Przede wszystkim Dzień Dobry.

Od dłuższego już czasu siłuje się bezskutecznie ze swoim komputerem i nadal nie wiem o co mu chodzi.

Wszystko zaczęło się gdy pewnego razu podczas oglądania jakiegoś filmiku na YouTubie komputer się po prostu podwiesił* Zaraz to lepiej opiszę.

Później zdarzało się to coraz częściej (nawet bez przyczyny, tj bez oglądania YouTuba) aż w końcu komp przestawał się włączać - Włączał się ale to wymagało kliku restartów i zazwyczaj musiał mieć te swoje pół godziny na "nagrzanie się".

Olewałem...

W końcowej fazie nie mogłem już oglądać żadnych filmów z dysku, bo od razu wszystko siadało, komp podwieszał się kiedy chciał i gdy już nie dało się na nim w ogóle pracować bo podwieszał się po ok 3 minutach od włączenia jechałem już tylko na awaryjnym gdzie nie robił mi żadnych problemów.

* Owo dziwne dla mnie podwieszanie wyglądało zawsze tak że obraz nagle się zacinał i przechodził w takie "rozmycie", po czym gasł monitor, a komp wchodził w taki stan, jaki mamy gdy go włączymy, bądź zrestartujemy, ale zanim zdąży się jeszcze zapalić monitor (lepiej tego opisać nie umiem). Gdy włączałem kompa pozostawał w tym podwieszonym stanie i czasem po kilku restartach ruszał dalej i sprawdzał chyba wszystkie dyski po kolei w celu wyszukania błędów. Zawsze coś poucinał, podziałał chwilkę, a potem w końcu i tak się podwieszał.

Zrobiłem format. Dysk był mocno zapchany po 3ech latach więc i tak nie zaszkodziło coś z tym zrobić.

Poprawa jest - częstotliwość włączeń za pierwszym razem jest znacznie większa. Ale to tyle... Filmiki na YouTubie mogę oglądać jedynie przy niepełno ekranowym trybie bo w przeciwnym razie rozmycie i podwieszenie, a z dysku nie mogę obejrzeć nic bo komp od razu wysiada nawet już bez rozmycia. Bywa też że potrafi się wyłączać od tak przy zwykłych czynnościach jak pisanie czy grzebanie po necie.

Rozpisałem się, przepraszam ale chciałem dobrze przedstawić swój problem. Bardzo bym prosił o jakieś rady. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • 0

#2598 Lisciu156

Lisciu156

    Stały użytkownik

  • 256 postów

Napisano 03 10 2008 - 21:56

ZASILACZ Dołączona grafika! to jest oznaka, że jeżeli chcesz mieć Kompa w całości, to zainwestuj w Zasilacz :)
  • 0

#2599 Demerol

Demerol

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 10 2008 - 21:59

Hmmm, tak też zrobię. Mam nadzieję że problem nie jest bardziej złożony.
  • 0

#2600 MaT1334

MaT1334

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 04 10 2008 - 11:04

Witam!! Mam problem gdy np. Włączam gre lub zminimalizuję grę i znowu zmaksymalizuję to pojawia się niebieski ekran z jakimś błędem (nie wiem co tam pisze) i następuje restart komputera... Nie wiem co jest grane...
PO formacie kompa ekran się nie pojawia dopiero po jakimś czasie używania, czyli miesiąc i znowu :/ nie wiem co robić... HELP!!
Z góry dzięki!! :)
  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera uruchomienie komputera włączenie komputera nie uruchamia się komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych