Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karta pamięci Samsung DPC-H2GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ryba1983

ryba1983

    Zaawansowany użytkownik

  • 677 postów

Napisano 16 06 2009 - 16:05

Witam Wszystkich użytkowników forum!

Od kilku dni próbuję uporać się z pewnym problemem,lecz nie mogę dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc.

Otóż kilka dni temu byłem na weselu kolegi i przypadła mi rola kamerowania oraz robienia zdjęć aparatem cyfrowym pożyczonym od znajomego.
Wszystkie te rzeczy zostały zapisane na karcie pamięci Samsung DPC-H2GB.
Po powrocie do domu zaczął pojawiać się niepokojący komunikat "błąd karty"(podobno kiedyś wcześniej ten komunikat też się już pokazywał,ale wystarczyło przeczyścić styki-teraz oczywiście to nie pomogło).
Gdy karta została włożona do aparatu lub czytnika kart w ogóle nie zostaje wykrywana,jedynie w aparacie pojawiał się komunikat "błąd karty".
Po dłuższym zastanowieniu pomyślałem że sformatuję kartę(ponieważ jest taka opcja z poziomu aparatu) i po formacie spróbuję odzyskać utracone dane poprzez specjalne programy(kiedyś się nimi bawiłem i nawet udało mi się odzyskać dosyć dużo danych utraconych z komputera).
Po sformatowaniu karty wszystko wróciło do normy,zero komunikatów,aparat normalnie funkcjonował kartę wykrywano wszędzie nawet w czytniku.
Więc zadowolony postanowiłem odzyskać dane,lecz duże było moje zdziwienie gdy po kilkukrotnym skanie przez program nie wykrył nawet jednego zdjęcia gdy zostały przeszukane wszystkie sektory.
Wtedy sprawdziłem kartę przez program diagnozujący i okazało się że na karcie jest około 70% bad sektorów.
I teraz moje pytanie czy są jakieś programy, i czy w ogóle jest jeszcze jakaś możliwość naprawienia tych bad sektorów a w szczególności odzyskania tych zdjęć i video na których bardzo mi zależy ponieważ to jedyna pamiątka jaka pozostała po weselu.

Będę wdzięczny za pomoc !

Pozdrawiam

ryba1983

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych