Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakiej dystrybucji Linuxa używasz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 21 08 2006 - 23:56

Proszę również o opinie na temat poszczególnych dystrybucji...
Jeżeli używasz więcej niż jednej dystrybucji to napisz, powiedz, która twoim zdaniem jest lepsza!

  • 0

#2 caveman

caveman

    Tweaks.pl team

  • 368 postów

Napisano 22 08 2006 - 09:52

Bawiłem sie LiveCD Kubuntu, spodobało mi się i zainstalowałem :P

  • 0

#3 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 22 08 2006 - 11:44

No niemogę. A o debianie to zapomnieli, dla mnie Debian rządź
  • 0

#4 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 22 08 2006 - 12:14

Ja narazie tylko Mandrake i Knoppixa
  • 0

#5 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 22 08 2006 - 13:03

Ups! Zapomniałem :P Mam nadzieję że się nie obrazisz a w razie czegoś to zawsze możesz się wypowiedzieć w temacie :P A spróbuj coś więcej powiedzieć, jakieś znaczące zalety skoro jak twierdzisz "rządzi"!
  • 0

#6 polkO

polkO

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 22 08 2006 - 14:35

Na Debianie oparte jest Ubuntu i Knoppix inne dystrybucje, jeśli je wliczyć do Debiana to jest on najpopularniejszy :P
Ja używałem trochę LinuxEduCD, który pochodzi od Knoppixa.
  • 0

#7 leshniak

leshniak

    Ekipa tweaks.pl

  • 60 postów

Napisano 22 08 2006 - 14:40

Ubuntu. Jest mniej konfigurowalny np. od Gentoo lub innych z tej rodziny, ale mimo to on najbardziej przypadł mi do gustu :P
  • 0

#8 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 22 08 2006 - 23:15

Kilka razy miałem styczność z Ubuntu i Suse ale jakoś bardziej do gustu przypadł mi ten drugi Linux, ale ostatecznie jestem Win Userem wiec az tak sie nie interesuje innymi platformami. No moze od czasu do czasu pobawie sie na Mac OS
  • 0

#9 biskup

biskup

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 24 08 2006 - 01:07

Mój pierwszy Linux to był LiveCD Knoppix, a teraz na innej partycji mam zainstalowanego Auroxa 11.0.

Czemu nie dodaliście Auroxa do listy :P? Polskie to to w końcu! :P

Pozdrawiam,
biskup
  • 0

#10 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 24 08 2006 - 09:33

Czemu nie dodaliście Auroxa do listy :P? Polskie to to w końcu! :P

Wyświetl post


Jak by tak wszystkie dystrybucje dodać do listy to by ta lista była długa na kilometr
  • 0

#11 Titter

Titter

    Linux I Sieć.

  • 237 postów

Napisano 24 08 2006 - 10:05

Jak by tak wszystkie dystrybucje dodać do listy to by ta lista była długa na kilometr

Wyświetl post


Otóż to, dlatego ograniczyłem się do dystrybucji najbardziej znanych i poprosiłem o wypowiedzi!! Cieszę się że nie ograniczacie siętylko do ankiety, jednak w miarę możliwości proszę o szersze opisy i przyczyny zachwytu nad daną dystrybucją! :P

  • 0

#12 aiding

aiding

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 06 09 2006 - 20:10

Oczywiscie ze SuSE :D

  • 0

#13 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 07 09 2006 - 16:09

-Zainstalowany Slackware (pochodna, nie oryginalna dystrybucja)
-LiveCD - Slax
-przetestowane: ubuntu 5/6, kubuntu 5/6, slackware 10.1, freespire.

Kilka słów o zainstalowanej dystrybucji: na kompie z którego piszę (PIII 550 MHz), a który służy wyłącznie jako terminal do netu, zainstalowałem coś co nie jest przeznaczone w zasadzie do instalacji. Zaczęło się od Slaxa czyli liveCD, który zainstalowałem trochę na siłę, oryginalnie ta dystrybucja ma około 180 MB i zawiera środowisko KDE 3.5.3, część Koffice, Kplayer, Kopete, i Konquerora jako domyślną przeglądarkę. Małe CD noszę jako breloczek i używam na obcych komputerach jako system narzędziowy (np. czyszczenie winowsa z wirów i innych śmieci), dzięki możliwości zapisu konfiguracji w sieci unikam także zostawiania po sobie śmieci, haseł i loginów na niepewnym czyli ogólnodostępnym sprzęcie. Po instalce (ręcznej) system zajmuje około 500 MB i w zupełności wystarcza do pracy z Internetem, wraz z upływem czasu dołożyłem kilka przydatnych aplikacji i bibliotek: pełne środowisko programistyczne pozwalające na kompilację programów ze źródeł, środowisko java, silnik xine, AmaroK 1.4.3 jako player do mp3 i streamu last.fm, Firefox, Opera, Ktorrent i kilka drobniejszych narzędzi. Oryginalne aplikacje zawarte w dystrybucji upgrade'owałem do najnowszych wersji. Całość chodzi dość stabilnie z uwagi na to, że wywodzi się ze Slackware :P. W najbliższych tygodniach planuję wyczyszczenie wszystkiego i instalkę Slaxa o jeden numerek wyżej - 5.1.8, poczekamy - zobaczymy...
----------
Ktoś może instalował ostatnio FreeSpire? Beta, którą testowałem na dzień dobry bez ostrzeżenia wykasowała mi tabelę partycji, robiąc z dysku 80 GB dużą partycję ext2 i swap... i tak pozbyłem się 50 GB danych, z których jakieś 10 GB nie miałem zarchiwizowanych. No cóż, wypadki chodzą po ludziach i widocznie sobie zasłużyłem :D .

W sondzie dałem na Slackware, potwierdzam panującą opinię, że to bardzo surowa i wymagająca dystrybucja, zaletą jest to, że jest stabilna, trudna do zniszczenia i jeśli ktoś ją zrozumie i okiełzna inne dystrybucje nie będą mu straszne :P .
  • 0

#14 tick

tick

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 24 09 2006 - 23:28

Allah
Ja aktualnie pracuje pod Slackware 10.2, jest on bardzo przyjemny w pracy. Jego instalacja jest bardzo prosta. Jest wiele osob ktore sadza ze jest trudna, lecz to klamstwa, nie wierzcie im.]:P

Na systemie Linuks, pracuje juz od okolo 4-5lat i mam jakas wiedze na temat tego systemu. Przez ten czas pracowalem na:
Slackware, Gentoo, Ubuntu, Mandrake, Knoppix, Aurox, NavynOS, Kubuntu, Edubuntu.

Kazy z tych systemow ma cos w sobie czego nie ma inny;) Osobiscie nie przepadam za distrami *buntu. Czemu? wg. mnie sa bardzo sztywne.

Polecam Slackware, Gentoo oraz NavynOS. Sa to bardzo stabilne systemy, szczegolnie cenie sobie gentoo. Mozna zrobic sobie same distro od podstaw, z takimi pakietami jakie sie chce, a do tego mozna sie wiele nauczyc.
NavynOS polecam dla osob ktore sie boja wejsc w gentoo, przytoczy nam pewne dzialania gentoo i jego sklad. NavynOS jest tez dobrym distrem sieciowym.

Knoppix tez jest dobrym LiveCD, nie bede tu go opisywal bo chyba wszyscy o tym wiedza.
Auroxa mialem tez dlugi czas, jedno wiem ze nie nadaje sie na serwer;]

A na Mandrake (tak jeszcze mandrake) sobie skakalem z 9.x do chyba 10.x
Pozdrawiam
  • 0

#15 zeus

zeus

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 25 09 2006 - 17:03

Miałem styczność z RedHat, Knoppix i Gentoo. Knoppix dobry jako LiveCD a Gentoo [beeep], w najbliższym czasie przesiadam się całkowicie na to distro, chociaż nie jestem jakimś specjalistą od linuksa ... raczej początkującym użytkownikiem to myśle że sobie poradzę :P
  • 0

#16 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 29 12 2006 - 14:01

Na HDD mam zainstalowane trzy OS'y: Windows oczywiście, Ubuntu (z GNOME) a także Kubuntu (z KDE). Oba Linuxy są moim zdaniem bardzo dobre i wygodne.
  • 0

#17 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 09 01 2007 - 12:54

Ja prócz Windowsa mam Ubuntu. Na początku używałem jedynie Ubuntu Live CD, ale mi się spodobał i jakoś tak wyszło, że trafił na HDD :D.
  • 0

#18 incognito

incognito

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 09 01 2007 - 22:28

W chwili obecnej testuje Kubuntu, ale w najbliższym czasie planuje instalacje Debiana.
  • 0

#19 Buster

Buster

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 12 01 2007 - 16:04

debian :P
  • 0

#20 Denek

Denek

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 04 02 2007 - 19:34

Aktualnie używam Ubuntu 6.10 Elokwentny Emu, Windows XP i MacOS X.

Co do Ubuntu, to jestem zadowolony.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych