Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakiego operatora używacie z modemem HSDPA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yalin

Yalin

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 24 07 2009 - 22:04

Ciekaw jestem karty sim jakiego operatora używacie w swoich mobilnych modemach HSDPA.
Co się najbardziej opłaca?
Chodzi mi o usługę PRE PAID. Nie chcę kupować abonamentu.

  • 0

#2 piotreg

piotreg

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 07 2009 - 10:26

Ciekaw jestem karty sim jakiego operatora używacie w swoich mobilnych modemach HSDPA.
Co się najbardziej opłaca?
Chodzi mi o usługę PRE PAID. Nie chcę kupować abonamentu.


Cześć!

Korzystanie z mobilnego internetu w pre paid'zie jest bardzo nieopłacalne u Plusa, Ery i Orange.
Np. 100KB w plusie kosztuje 3 grosze. Doładowując konto za 50 złotych masz do dyspozycji około 160MB!Dołączona grafika Okres ważności konta 90 dni

Dla porównania w Play Online na karte za 30 złotych masz 2GB, a za 50 złotych masz 5GB, gorzej jest tutaj z ważnością konta, która wynosi 28 dni dla doładowania 30 złotych i 56 dni dla doładowania 50 złotych. Również w Play Online maksymalna prędkość dla internetu wynosi 1MB i zasięg jest ograniczony do miast w których jest zasięg sieci Play - obecnie jest to bodajże około 300 miast.

Ja sam jakiś czas temu korzystałem z iPlusa abonamentowego, limit 1GB wystarczał mi na jakieś 2 tygodnie, po tym czasie internet tak zwalniał, że np. onet ładował się ponad minute... Trzeba jednak przyznać, że zasięg był dobry, połączenie nie było zrywane, internet chodził dość stabilnie

Miałem kilka dni internet Orange. Tego nie polecam największemu wrogowi nawet! Po pierwsze internet nawet w HSDPA chodził bardzo wolno - ściąganie plików w zasięgu 7,2MB/s było na poziomie 130KB/s czyli jakieś 7 razy wolniej niż powinno, ale prędkość ta skakała - w jednej chwili było 130KB/s a za chwile już 70KB/s. Połączenie nie stabilne, często zrywane, często momenty, że nie szło w ogóle się połączyć. Naprawdę, większej szmiry nie widziałem.

Co do Ery, to używałem chwilę w zasięgu EDGE, z tym, że była to karta abonamentowa Ery z paczką danych. EDGE działał na poziomie pobrań około 21KB/s. Połączenie było stabilne, nic więcej nie moge powiedzieć - za krótko używałem

  • 0

#3 Yalin

Yalin

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 30 07 2009 - 20:38

Z tego wniosek że Play narazie jest najkorzystniejszy.
  • 0

#4 piotreg

piotreg

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 07 2009 - 23:02

No na to wychodzi, ale przekreśla go "niska mobilność" - zasięg tylko w niektórych miastach a także ograniczenie prędkości do 1MB/s, chodź jak na internet mobilny to jest OK

//Nie cytuj wypowiedzi bez pośrednio nad Twoją.

Użytkownik eunstachy edytował ten post 31 07 2009 - 12:22

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Opera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych