Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakiego laptopa lepiej zakupic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
723 odpowiedzi w tym temacie

#101 Mas

Mas

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 09 10 2007 - 18:49

Witam. Mam taką okazję i chcę sobie kupić laptopa w stanach. Ceny tam są nieporównywalnie niższe od cen notebooków na naszym rynku. Interesuje mnie laptop w cenie do $ 1,000. Chciałbym go używać do pisania, oglądania filmów jak również grania ( co do nowych gier nie muszą one chodzić na max detalach. wiem,że mój próg cenowy na to nie pozwoli, ale chciałbym od czasu do czasu pograć w nowe tytuły). Niestety nie mam zielonego pojęcia o układach graficznych montowanych w notebookach ;) Z tego co do tej pory obejrzałem wynika, ze najczęściej montowany jest niezbyt wydajny układ Intel GMA 950.

Tutaj i Tutaj znajdują się sklepy internetowe z elektroniką w USA


Co do parametrów:
chciałbym dwurdzeniowy procesor (z tego co wiem i przeczytałem, Intel Core 2 duo jest szybszy i wydajniejszy od AMD Turiona)
przynajmniej 1GB RAM
dysk minimum 120 GB
wbudowany WIFI
grafika 256 MB
matryca 15,4" lub 17"
nagrywarka DVD

Pomóżcie pls

Edit By Skr3czu.

Nie używaj Caps Lock w temacie !


  • 0

#102 Toni

Toni

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 09 10 2007 - 19:18

Cena Laptopa 3 789,00 zł

Czy za taką cenę da się znaleźć lepszy laptop? ewentualnie co można zmienić w tym laptopie na lepsze aby cena nie zwiększyła się.

ASUS OEM S96S
Santa ROSA

INTEL CORE 2 DUO
T7250 - 2,0 GHz
na szynie FSB 800MHz - Socket P
2048 MB RAM DDR2 (667MHz)
160 GB HDD - SATA 5400 rpm
Kamera internetowa 2 MPIX
W-LAN / S-Video
Matryca 15,4" - Panorama
rozdzielczość 1280x800
nVidia GeForce 8600 - 256MB
Obsługująca DirectX 10
Nagrywarka DVD - DL
Czytnik kart
Karta bezprzewodowa Wifi
Pracująca w standardach A/G/N
Bluetooth
SILNA BATERIA Bateria 4800 mAh
Gwarancja 24 mc

Model:
S96S SANTA ROSA
Procesor: Intel CORE 2 DUO - T7250 - 2,0 GHz
FSB 800 GHz - SOCKET P
Pamięć cache [kB]: 2 MB L2
Pamięć RAM [MB]: 2048 MB DDR2 667 MHz
Dysk twardy [GB]: 160 GB SATA
Karta graficzna: NVIDIA GeForce Go 8600 - 256MB
Obsługa DX10
Wyświetlacz:
15.4" TFT WXGA 1280x800 - Glare
Sieć: Intel High Definition audio modem
10/100/1000 GLAN
MiniPCI, build in antenna, 802.11a/g/N
Bluetooth 2,0
Napędy: DVD Super Multi Drive DL
Wprowadzanie danych: Pełnowymiarowa klawiatura
Touchpad z funkcją przewijania
Max. pamięć RAM: Możliwość rozszerzenia do 4 GB
Porty:
# 1 x Headphone-out jack
# 1 x Microphone-in jack
# 1 x Line-in Jack
# 1 x RJ11 Modem jack for phone line
# 1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert
# 4 x USB 2.0 ports,
# 1x IEEE 1394 port
# 1 x TV Out (S-Video)
# 1 x Express Card
# 1 x VGA Port
# Built-in Camera: 2M Pixels
# Card Reader: MMC/ SD/ Mini-SD/Memory Stick/ MS Pro/ MS-Duo/MS-Pro-Duo
Karta dźwiękowa: Built-in Azalia compliant audio chip, with 3D effect & full [beeep]lex
Built-in speaker and microphone array
Czas pracy na bateriach [h]: 4800 mAh Li-ion
Wymiary / Waga: 362 mm 268 mm 39 mm
2,74 kg
System operacyjny BRAK SYSTEMU
Gwarancja [m-cy]: 24 mc

Cena: 3 789,00 zł

  • 0

#103 Wuloss

Wuloss

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 10 10 2007 - 18:19

Jak nie wiesz jaki to może być laptop i nie musi być tylko z Caleronem, widziałem kilka laptopów gdzieś po 1800-2000zł z procesorem AMD i dobrymi parametrami, znalazł by się może jakiś inny Intel ale to dużo szukania. Zobacz na tej stronie lub TU i przekonaj się jakie są super ceny.
  • 0

#104 Wuloss

Wuloss

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 10 10 2007 - 18:22

Na Twoim miejscu wziąłbym tego pierwszego, czyli ACER EXT 5620, jak na taką cenę to rewelacja.
  • 0

#105 Wuloss

Wuloss

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 10 10 2007 - 18:28

Ja na Twoim miejscu wybrałbym tego
  • 0

#106 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 10 10 2007 - 19:05

Tylko pamiętaj, że będziesz musiał dokupić zasilacz, bo USA jest inne napięcie i częstotliwość (110V/60Hz).
Nie wiem ile taki zasilacz kosztuje ale to wydatek rzędu 150 zł.
  • 0

#107 dymcio111

dymcio111

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 10 10 2007 - 22:24

Tylko pamiętaj, że będziesz musiał dokupić zasilacz, bo USA jest inne napięcie i częstotliwość (110V/60Hz).Nie wiem ile taki zasilacz kosztuje ale to wydatek rzędu 150 zł.

Właśnie że niebedzie musiał kupowac zasilacza one sa na napiecia (przynajmiej ja tak mam a jestem przekonany na 99% ze tak jest w kazdym laptopie, przynajmiej nowszym) :~100-240V 50-60Hz wszystko dziala automatycznie nietrzeba nic przelaczac na np 110v czy na 240V, normalnie podlaczasz w USA czy Polsce i dzialczy :>Biznesmeni podrozuja po calym swiecie i raczej watpie w to zeby ze saba wozili transormatory, albo zasilacze ;)Tylko musza miec adaptery roznych wtyczek, np do samolotu inna czy gdzies w roznych panstwach co sa rozne wtyczki.Jesli kupi laptopa i bedziesz go chcial uzywac w Polsce to kupi sobie przejsciowke(adapter) na polskie gniazdo z wtyczkami innych krajow w jednym(cena ja kupowalem za 10z) i gitara ;) lub kabel co sie podlacza do zasilacza tzw koniczynka chyba (cena ok 10zl).Aha ja sie wzoruje na swoim laptopie HP Pavilon dv9408ca, ktorego kupilem w te wakacje w Kanadzie. Mam nadzieje ze cos pomoglem

Witam. Mam taką okazję i chcę sobie kupić laptopa w stanach. Ceny tam są nieporównywalnie niższe od cen notebooków na naszym rynku. Interesuje mnie laptop w cenie do $ 1,000. Chciałbym go używać do pisania, oglądania filmów jak również grania ( co do nowych gier nie muszą one chodzić na max detalach. wiem,że mój próg cenowy na to nie pozwoli, ale chciałbym od czasu do czasu pograć w nowe tytuły). Niestety nie mam zielonego pojęcia o układach graficznych montowanych w notebookach ;) Z tego co do tej pory obejrzałem wynika, ze najczęściej montowany jest niezbyt wydajny układ Intel GMA 950.Tutaj i Tutaj znajdują się sklepy internetowe z elektroniką w USACo do parametrów:chciałbym dwurdzeniowy procesor (z tego co wiem i przeczytałem, Intel Core 2 duo jest szybszy i wydajniejszy od AMD Turiona)przynajmniej 1GB RAMdysk minimum 120 GBwbudowany WIFIgrafika 256 MBmatryca 15,4" lub 17"nagrywarka DVDPomóżcie plsEdit By Skr3czu.Nie używaj Caps Lock w temacie !

ja mam ten model: Hp Pavilon dv9408ca (model kanadyjski) http://www.futureshop.ca/catalog/proddetai...=&langid=EN jesli sie bedziesz sugerowal cena co tam jest, to do kazdej ceny trzeba doliczyc + 14% podatku i ceny tam sa w dolarach kanadyjskich. Ja patrzac na laptopy w Kanadzie to cos takiego co ty potrzebujesz raczej do grania itd. to cos takiego kosztowalo powyzej 1000$. Jesli bedziesz mial Viste to w starsze gry(np call of duty czy call of duty: united offensive czy CS 1.6) niepograsz zabardzo nawet ze zgodnoscia z windows xp bedzie ciezko, bo sie tnie przynajmiej u mnie, mi dziala co patrzylem NFS Most Wanted, Call of Duty 2 chociaz na maksa grafice niepogram, laptop to nie jakis kosmos do gier ;) A jesli bedziesz mial pomysl ze a co tam wgram sobie Windows XP to Ci powiem ze to nie jest takie hop siup, ciezko sterowniki znalezc ;/ A wogole to ponoc taniej sa laptopy w USA niz Kanadzie to masz lepiej. Patrz jakiegos laptopa jesli chcesz tez na nim grac to zeby mial najlepiej mysle procka Intel Core 2 Duo, ze 2GB Ram, dysk dobrze jest miec chociaz 160GB bo vista duzo dysku zajmuje to ja mam na dane 120GB z dysku 160GB, grafa zeby miala najlepiej swoja pamiec wbudowana np 128mb czy 256mb lub dzielona jeszcze z Ramem chociaz czytalem i taka pamiec jest troche wolniejsza. Jak chodzilem i sie rozgladalem po wielu sklepach z laptopami i serwisami to mowili ze laptopy HP i TOSHIBA sa tymi z gornej pulki i zeby niekupowac Acera bo to niezbyt dobra firma ze duzo laptopow do serwisow trafia.Ty musisz cos wybrac, wiesz jak stoisz finansowo, czasem lepiej jest troche dolozyc a sie ma cos lepszego, pzdr
  • 0

#108 dymcio111

dymcio111

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 10 10 2007 - 22:47

Ja jak bylem w Kanadzie to tez mnie nawet interesowaly Acera niby niezle parametry i cena niewysoka, ale jak sie rozgladalem po wielu skepach i serwisach i sie pytalem co wybrac jakiej firmy laptop to czestym przypadkiem bylo zeby niekupowac Acera bo problemy sa z tymi laptopami ze czesto trafiaja do serwisow bo sie psuja, znajomym tez sie zepsul cala matryce mieli do wymiany. A bardzo czesto mowili ze dobrymi laptopami z gornej pulki sa HP i TOSHIBA, tez widzialem i chcialem kupic ten model co ty podales tylko jak dla mnie to niebyl wystarczajacy dysk twardy a ciagle na USB to niechcialbym nosic ze soba, a ta obudowa to niepomiesci 2 dyskow twardych. Ale jesli to nie ma byc laptop do grania to raczej bym bral HP do filmow i muzyki starczy, ladnie zrobiony i ma ta matryce co az tak mocno nie ma efektu lustra, a jesli by mial tak jak chyba Acer ma (CrystalView chyba) to jest naprawde niewygodne jak nic niewidac na ekranie i wszystko sie odbija. HP ma chyba BrightView czy jakos tak to lepsza jest wedlug mnie. Jesli najwyzej 80GB bedzie zamalym dyskiem to zawsze mozna ten wyjac i wlozyc wiekszy a tamten miec w obudowie z USB i podpinac go do USB. Ja wybralem laptopa HP Pawilon dv9408ca 17" do filmow akurat, jestem zadowolny z HP. Natomiast niewiem co sadzic o tym ostatnim modelu co wybrales.
  • 0

#109 Wuloss

Wuloss

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 11 10 2007 - 16:12

Hmm... moim zdaniem za taką cenę to rewelacja, notebook ma świetne parametry. Znalazłby się pewnie jakiś ale konfiguracja nie byłaby może lepsza. Ja na Twoim miejscu pozostałbym przy tym ;)
  • 0

#110 Nathalie

Nathalie

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 15 10 2007 - 15:03

Witam!!
Ja też szukam lapka tak mniej więcej do 2600zł. Znalazłam coś takiego:
www.proline.pl/shop.php?prodid=ASUS+F5M-AP006A
Co o nim myślicie?? Słyszałam sprzeczne opinie co do procesora (kompletnie się na tym nie znam, a nie mogę nigdzie znaleźć opinii. Podobno jest gorszy od Intela ale w czym, to już się nie dowiedziałam. I czy różnica jest odczuwalna?). Laptop ma mi służyć wyłącznie do obsługi Worda, netu itp. i od czasu do czasu jakiś filmik, nie gram w ogóle, czyli nie mam dużych wymagań, z drugiej jednak strony nie chcę kupować czegoś co za rok nie będzie się do niczego nadawać. Od czytania o tych wszystkich modelach dostaję powoli świra i mam straszny zamęt w głowie. Czekam na głos zdrowego rozsądku :)
  • 0

#111 dadopl

dadopl

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 16 10 2007 - 17:43

Witam :)

Chcę kupić laptopa za około 3000zł. Oczywiście mogę dopłacić te 200 albo 300zł...

Komputer przenośny ma być wykorzystywany do grafiki (głównie 2D np. Photoshop), surfowania po internecie, kreacji stron www i do tworzenia muzyki.

Najważniejsze dla mnie są: procesor, pamieć RAM i karta graficzna.
Kartę muzyczną dokupię za kilka miesiecy - jakąś zewnętrzną.
Bardzo chciałbym dużą matryce, np. 17', to ważna sprawa podczas tworzenia grafiki.

Czy macie jakieś propozycje w cenie, która podałem?


Mam jeszcze kilka konkretnycyh pytań:

1. Czy istnieje możliwość podpięcia do laptopa drugiego monitora? Jeśli tak, to jaką kartę trzeba posiadać? Jak to wygląda w praktyce?

2. Jak to jest z matrycami w lapkach? Ogólnie mają raczej przeciętne parametry? Jak się ma sprawa z odświezaniem, kolorami itd. Czy gradienty będą na ekranie lapka gradientami? :)

3. Jak jest z rozbudową laptopa? Czy części do lapków są dużo droższe od czesc do zwyklych "blaszaków"? Czy jesli wydam te 3000zl na sprzet, to bede mogl go jakoś rozsadnie rozbudować za jakis czas? Wiadomo, że płyty głównej raczej nie wymienie...

4. Czy laptop może być używany np. przez 2-3 dni bez wylaczania? Czy raczej nie wykorzystuje się takiego sprzętu do pracy "ciągłej"? Troche glupie pytanie, ale przeciez od tego jest forum - od zadawania pytan :)


Z góry bardzo dziękuję za Wasze posty.
Pozdrawiam.

  • 0

#112 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 19 10 2007 - 12:11

Ja odpowiem może na pytania:

1. Jasne jeżeli laptop posiada wyjście VGA
2. Rodzaje wyświetlaczy. Odświeżanie standard 60Hz(więcej nie potrzeba), jeśli chodzi o kolory to najlepiej oddaje czerń i żywe kolory ekran FineBright(lustro). Zakupując laptopa patrz na gwarancję, bo matryce są w pewnych progach europejskich A-D i od tych progów zależy czy Ci uznają reklamację jeśli coś się będzie działo z wyświetlaczem.
3. Rozbudowa jest ograniczona, na 99% nie wymienisz karty graficznej w lapku. jeśli chodzi o ceny RAMu, HDD to są zbliżone do tych PeCetowych. Karty rozszerzeń są za to troszkę droższe od ich odpowiedników w stacjonarnych komputerach.
4. Nie masz się co martwić o żywotność laptopa. Jeśli ma dobre możliwości wymiany ciepła to taki laptop bez problemu pochodzi kilka dni ciągłej pracy.
Tyle ode mnie..

  • 0

#113 Gość_QOOBA_*

Gość_QOOBA_*

Napisano 24 10 2007 - 16:25

Siemka mam kilka propozycji i chciałbym się dowiedzieć co o nich sądzicie:

Na początek coś takiego:
http://allegro.pl/item258171475_demon_t750...fi_n_bt2_0.html
Nie wiem co to za firma, ale patrząc na sprzęt i cenę to się domyślam że cosik słabawego...

Spodobał mi się ten Dell, ale chyba trochę grafa słabawa...
http://allegro.pl/item258279986_dell_vostr...t_digicomp.html

Tu Toshiba i sytuacja jak wyżej...
http://allegro.pl/item259916945_toshiba_a2...gf7300_vhp.html

Wg mnie niezła Toshiba, ale co to za grafa? Starczy na jakieś nowsze gierki?
http://allegro.pl/item260065021_toshiba_a2..._f_vat_gwa.html

I na koniec chyba najlepszy z tych wszystkich Dell:
http://allegro.pl/item258289416_dell_vostr...t_digicomp.html

Czekam na wasze opinie i własne propozycje. Pozdrawiam.

Znalazłem jeszcze kilka ofert, to wkleję linki:
Taki sobie HP:
http://allegro.pl/item258289416_dell_vostr...t_digicomp.html

Fajna Toshiba:
http://allegro.pl/item258289416_dell_vostr...t_digicomp.html

Coś w stylu powyższej:
http://allegro.pl/item258289416_dell_vostr...t_digicomp.html

Super Asus - ale nie wiem czy można tej firmie zaufać:
http://allegro.pl/item258289416_dell_vostr...t_digicomp.html

To byłoby na tyle. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • 0

#114 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 24 10 2007 - 16:50

Zacznijmy od tego że żaden z tych kompów tak naprawdę do gier nie będzie jakiś super. Najmocniejsza grafa w nich to 8600GT, a ta nie czarujmy się demonem wydajności nie jest. Owszem pograsz ale w większości gier będziesz musiał ciąć detale i rozdzielczość. O dx 10 na tych kartach nawet nie ma mowy. Za 4 tysiące mozesz miec wypasioną stacjonarkę na której wszystko będzie śmigało na full

Gdybys decydował się na lapka to coś z 8600GT (chyba dell)
  • 0

#115 KirkLeeH

KirkLeeH

    Początkujący

  • 106 postów

Napisano 24 10 2007 - 21:00

A ja mam pytanie czy na karcie GeForce 8400 występującej w Dellu pójdą na niskich detalach w miarę płynnie (około 25 FPS) takie gry jak: Test Drive Unlimited czy The Witcher?
  • 0

#116 iskas

iskas

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 10 2007 - 21:26

a wiec zakup laptopa dla panny...

nie ma duzo wymagan, glownie zeby byl piekny z matryca 15,4... zadnych gier, internet, bloototh bylby plusem, duzo pisania na nim :), zeby wszystko sprawnie chodzilo, dysk tak ze 120GB.. 2GB ramu(1 od biedy z mozliwoscia rozbudowy do 4gb), grafika moze byc zintegrowana ale niekoniecznie(to moja rada dla niej.. jak mi moja toshibka by padla to zawsze bede mogl cos odpalic :)) wiaodmo ogladanie filmow, mp3 i takie tam. i mowglby wytrzymac kilka lat do konca studiow (4lata) nienaganne wykonanie wskazane

sam wybralem kilka opcji jezeli macie jakeis ciekawsze propozycje z checia ocenie.

opcja 1: TOSHIBA SAT A200-1VN

http://www.heys.pl/go/_info/?id=4733

opcja 2: SONY VAIO NR11S/S
http://www.sirius.pl/towar_karta_47088/a.html

opcja 3 Notebook HP 6720s
http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...720s_t5470.aspx


jeszcze jedno, laptop potrzebny najpozniej za tydzien ::)

pozdrawiam
  • 0

#117 Gość_QOOBA_*

Gość_QOOBA_*

Napisano 24 10 2007 - 22:15

a co powiecie o takim asusie?
http://allegro.pl/item258871164_vbi_asus_s...bt_wifi_fv.html
  • 0

#118 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 10 2007 - 20:48

Weź VAIO na pewno spodoba jej się stylistyka laptopa, a co tam w środku to najmniej ważne :)
  • 0

#119 kikan

kikan

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 11 2007 - 18:06

Witajcie:-)
Mam prosbe do was.
Pomozcie mi wybrac najlepszy z trzech podanych laptopow.

1. HP Pavilion dv9690ew

2. Sony VAIO VGN-FZ21M PL

3. Toshiba Satellite A200-1BJ (T7300,ATI, 2GB, 300GB, VHP)

wszystkie te trzy mozna znalezc na stronie sklepu www.komputronik.pl

bardzo prosze o pomoc w tej wsprawie. zalezy mi na czasie
pozdrawiam i z gory dziekuje
  • 0

#120 yahoo69

yahoo69

    Nałogowy palacz, uzależniony od adrenaliny

  • 763 postów

Napisano 13 11 2007 - 19:46

nie kupuj w komputroniku..drogo........popatrz gdzie indziej..........a moim zdaniem Toshiba :lol:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych