Skocz do zawartości


Jaki zasilacz wybrać pod ten zestaw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Qger_*

Gość_Qger_*

Napisano 20 07 2008 - 15:50

Witam, składam kompa i chciałbym zapytać jaki będzie potrzebny zasilacz pod ten zestaw

Procesor AMD Athlon 64 X2 5400+ BOX 65W

Płyta główna Płyta GigaByte GA-MA69GM-S2H VGA

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK

Dysk Samsung 320GB F1 7200 16MB HD322HJ

GeForce 8800GT GigaByte 512MB GV-NX88T512HP Zalman

Do tego jeszcze dojdzie zwykły napęd


Czy Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm udźwignie ten zestaw? komputer nie będzie się restartował przy dużym obciążeniu?. Może doradzacie zmienić na inny. Prosze o odpowiedź pozdro

  • 0

#2 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 20 07 2008 - 16:27

Zasilacz spokojnie wystarczy. Jeśli zależy ci na tym, aby był cichy to weź Corsair VX450W. Cichszy od tego Chiefteca, ale wydatek ok. 200zł. Ale tak czy siak Chieftec jest dobry :)

  • 0

#3 Gość_Qger_*

Gość_Qger_*

Napisano 20 07 2008 - 16:49

Aha to git :) bardziej na stabilnej pracy komputera mi zalezy nawet w wysokim stresie, niż na cichej pracy. Zapytałem bo bałem sie że podczas grania i wzmożonej pracy komputer będzie sie restartował z winy za słabego zasilacza. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
  • 0

#4 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 20 07 2008 - 16:59

zasilacz styknie.

Ale grafe bierz Radka 4850.
  • 0

#5 Gość_Qger_*

Gość_Qger_*

Napisano 20 07 2008 - 21:29

Właśnie się tak nad tym zastanawiam czy aby tego gf-a nie zaienic na radka :>.
W sumie różnica w cenie jest nie wielka, tylko nigdy nie mialem Radeona.
Widze że wszyscy polecaja tego radka, czy aż tak duza różnica będzie miedzy tym gf-em a radeonem??
  • 0

#6 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 20 07 2008 - 22:21

Radeon znacznie wydajniejszy. Warto dołożyć. Dobra karta. Nie masz się co bać o nią.
  • 0

#7 Gość_Qger_*

Gość_Qger_*

Napisano 20 07 2008 - 22:46

To chyba jednak zamienie, chociaz karta ma mi służyć do grania na rozdzielczościach nie wyższych niz 1440x900 bo taka maksymalnie rozdzielczość obsługuje mój monitor.
Jeżeli wezme tą kartę to zasilacz da rade? bo chyba ten radek ciągnie wiecej niz gf8800gt czy nie?. I jakiej firmy polecacie tego radka??
  • 0

#8 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 20 07 2008 - 22:59

Zasilacz wystarczy. Firma obojętne. Są to karty referencyjne, robione tak jak zaprojektowało ATI. Różnią się tylko naklejką. Także firma obojętna. Możesz brać taką PowerColor za 465zł. I zestaw git. Chociaż ja w tej cenie nie pakowałbym się w AMD, tlyko kupiłbym Intela, ale jak chcesz :)
  • 0

#9 Gość_Qger_*

Gość_Qger_*

Napisano 20 07 2008 - 23:20

Intel? ale chyba w tym przedziale cenowym nie dostane nic sensownego, nic co by dobrze współgrało z ta karta, Intel niestety drogi jest, nie stać mnie :/

Oglądam te testy tego radka hd4850 i 8800gt i ciągle jakoś nie mogę nabrać przekonania do tego radeona, nie wiem czemu.I jeszcze ta firma PowerColor pierwsze słysze dobre karty robią? nie ma z nimi problemu?. I jak ma się sprawa z tym chlodzeniem? nie jest już referencyjne??, bo gdzieś czytalem że takowe bardzo sie grzeje czy już wtych kartach montują wydajniejsze chłodzenie? czy nadal karta w stresie trzyma około 80stopni?.

Wybaczcie ze tak drobiazgowo pytam, ale nie chce się nadziać na coś czego mogę potem żałować i chciałbym wiedzieć co kupuje. Kurcze jakoś nie mogę nabrać przekonania do radeona, może dlatego że nigdy go nie mialem.
  • 0

#10 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 21 07 2008 - 10:58

Co do PowerColor to jest to BDB firma , karta ta jest ok 20-25% wydajniejsza od GT. To prawda że karta jest niestety ciepła ok 80*C ale to nie przeszkadza w niczym.
  • 0

#11 Gość_Qger_*

Gość_Qger_*

Napisano 22 07 2008 - 21:35

To wezmę tego radka od Gigabyte, widziałem że da się zwiększyć użycie chłodzenie przez co temperatura ladnie spada więc kłopot chłodzenia zniknie ;] dzieki za pomoc ;]

@

I tak apropo, gdyby ktoś chciał zbić tą temperature podczas pracy karty: http://pl.youtube.com/watch?v=Va9Fe9j0TTI&...feature=related

  • 0

#12 Geoseppe

Geoseppe

    Początkujący

  • 113 postów

Napisano 22 07 2008 - 22:08

bzdury, nie bierz radka od gigabyte ani od gainwarda bo to tandeta,
najlepsze firmy to powercolor, his, saphire

  • 0

#13 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 22 07 2008 - 22:15

Czemu tak uważasz?Ta karta NICZYM się nie różni, to są karty referencyjne, takie jak robi ATI. Także czemu myślisz, że te są "najlepsze"? Karty różnią się tylko nalepką
  • 0

#14 Geoseppe

Geoseppe

    Początkujący

  • 113 postów

Napisano 22 07 2008 - 22:30

;]
rozsmieszasz mnie
wiem z doświadczenia kolego ze gigabyte i gainward robią smiecie ktore sie rozlatują i sypią błędami ( niby mam karte od gigabyte ale to złom i nie bede ich bronił )

PS. ati tylko dostarcza rdzeń a firmy takie jak gigabyte czy saphire to wszystko składają, a jak składaja to juz inna bajka...
  • 0

#15 matiEX

matiEX

    Stały użytkownik

  • 222 postów

Napisano 22 07 2008 - 22:42

hmm kolego a powiedz mi na jakiej podstawie twierdzisz że gigbyte czy gainward zle skaldaja karty i ze NAPRAWDE JE SKŁADAJĄ A NIE DOSTAJA OD ATI?? powiedz jaka masz karte skoro twierdzisz ze gigabyte zle skalda
  • 0

#16 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 22 07 2008 - 22:42

prosze państwa gainward to teraz jedno i to samo co palit ale moim zdaniem to gainward dostaje lepsze jakościowo komponenty, do palita idzie to co przeciętne.

co do gigabyte to i ja nie mam dobrej opinii> firma nie potrafi robić dobrych systemów pasywnych, dzięki czemu teraz w wakacje jest plaga padnietych kart, gigabyte oszczędza też na sekcji zasilania, na czym sie tylko da

dlaczego np. asus potrafi robić dobre działające karty a gigabyte nie? chęć zysku? przeciez poducent powinien mieć też na uwadze klientów końcowych, jak ktoś się raz zawiedzie to małe prawdopodobieństwo że wróci do danego producenta
  • 0

#17 Geoseppe

Geoseppe

    Początkujący

  • 113 postów

Napisano 22 07 2008 - 22:45

hmm kolego a powiedz mi na jakiej podstawie twierdzisz że gigbyte czy gainward zle skaldaja karty i ze NAPRAWDE JE SKŁADAJĄ A NIE DOSTAJA OD ATI?? powiedz jaka masz karte skoro twierdzisz ze gigabyte zle skalda

HD3870 od gigabyte ( referencyjny ) no i jak to bywa problem z pamięcami... ah ten gigabyte ;]
ale pochwała za dobrze kręcący sie rdzeń ;]
  • 0

#18 matiEX

matiEX

    Stały użytkownik

  • 222 postów

Napisano 22 07 2008 - 22:46

prosze państwa gainward to teraz jedno i to samo co palit ale moim zdaniem to gainward dostaje lepsze jakościowo komponenty, do palita idzie to co przeciętne.

co do gigabyte to i ja nie mam dobrej opinii> firma nie potrafi robić dobrych systemów pasywnych, dzięki czemu teraz w wakacje jest plaga padnietych kart, gigabyte oszczędza też na sekcji zasilania, na czym sie tylko da

dlaczego np. asus potrafi robić dobre działające karty a gigabyte nie? chęć zysku? przeciez poducent powinien mieć też na uwadze klientów końcowych, jak ktoś się raz zawiedzie to małe prawdopodobieństwo że wróci do danego producenta


No ok ale jak można "źle złożyc" kartę referencyjną??
  • 0

#19 Geoseppe

Geoseppe

    Początkujący

  • 113 postów

Napisano 22 07 2008 - 22:48

to nie jest tak ze ATI dostarcza karte ktorą wystarczy zmontować ;]
producenci często oszczędzają na montażu i częściach i dlatego gigabyte ma problemy
  • 0

#20 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 22 07 2008 - 22:49

@unitraxxx z tobą się zgodzę, oszczędzają, Asus jest droższy, ale mniej awaryjny. Jest plaga padniętych kart, ale nie można znowu od razu powiedzieć, że Palit, czy Gainward to "śmiecie".

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych