Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki dostawca internetu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 05 09 2009 - 23:37

Witam, jak w temacie , w lutym konczy mi sie usługa od neostrady neo 1mb/s . Chciałbym miec neta szybszego minimum 2 mb/s , neostrada ma wg. mnie drogo ale zaciekawiła mnie oferta UPC , np TA baardzo dorgo nie jest, ale nie chciałbym w ciemno kupic jakiegos "niestabilnego" neta słabej jakości. Duzo tez czytałem o dostawcy PLAY ale opinie mnie przerażały niektóre , bo fakt mają tanio ale podobno jakościowo dosyć słabo : / . Czekam na wasze sugestie ;.>

  • 0

#2 kuba_kubi

kuba_kubi

    Zaawansowany użytkownik

  • 807 postów

Napisano 09 09 2009 - 19:20

uzywam UPC od roku, wczesniej mialem 10Mb/s teraz przedluzylem umowe i mam 15Mb/s, co prawda zadko osiaga te 15 ale nie moge narzekac i przez ten rok nie bylo u nich zadnej awarii wiec moge polecic

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 09 2009 - 20:56

Sprawdź czy możesz mieć połączenie z dialogiem, ten jest stabilny.
  • 0

#4 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 10 09 2009 - 20:03

Jak możesz brać UPC to polecam skorzystać. Tanio i stabilnie(kolega ma). :P

http://www.upc.pl/internet/
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 10 09 2009 - 20:21

No cóż prawda z Dialogiem jest taka że nie wszędzie ma on dostęp choć mnożna sobie Dialog załatwić jeśli ma się linię (telefon) z TP SA., jeśli chodzi o prędkość transferu to max 6Mb/s czyli 768KB/s., za to jest stabilny i jeśli chodzi o mnie to u mnie zainstalowana jest linia światłowodowa, przez co na połączenie nie ma żadnego wpływu warunki atmosferyczne chyba że trzęsienie ziemi przerwie linię.
Dialog w zasadzie wszędzie gdzie jest to opłacalne i możliwe zakłada swą własną linię podziemną i naziemną na bazie światłowodów, oprócz tego ma własny kanał połączenia z satelitą telekomunikacyjnym.
Nie chodzi tu o reklamę ale o uzasadnienie dlaczego Dialog na razie jest obok Netii najbardziej stabilnym usługodawcą internetowym i nie tylko.
Dialog ma umowę z Netią dlatego jeśli chodzi o internet to obsługiwany jest on przez DialNet czyli spółkę korzystającą z tej samej linii transferowej (czyt. światłowodowej).
  • 0

#6 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 10 09 2009 - 21:40

czy mógłby mi ktos podać link do sprawdzenia czy moge sie z tym dialogiem połączyć czy nie ? :P jakos tam nie moge tego znaleźć na stronce, a i druga opcja to UPC (5mb/s) narazei mam neostrade 1 mb/s i nie moge narzekać, bo tez sie nic nie dzieje ale mają wg. mnie drogo ;p
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 09 2009 - 00:10

www.dialog.pl, tam możesz uzyskać wszelkie informacje jak uznasz że za mało to dzwonisz na infolinię.
  • 0

#8 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 11 09 2009 - 10:50

UPS , bardzo dobre , bardzo zdarzają się awarie a jeśli się zdarzą to szybko naprawiają.
No i moim zdaniem mają dość wygórowaną cenę jak za tą prędkość neta.
  • 0

#9 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 12 09 2009 - 11:52

nadal na tej stronie dialogu nie potrafie znaleźć tego, co mnie interesuje a mianowicie : sprawdzenie dostępności neta od Dialogu w moim regionie/ulicy :P
  • 0

#10 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 03 10 2009 - 12:24

Odświeżam nieco temat: mam ten sam problem-kończy mi się umowa za miesiąc i chciałbym zmienić Aster na coś lepszego. Gdzie w cenie do 70zł dostanę jakieś normalne łącze, takie powyżej 1Mb :D. Już mnie zaczęło wkurzać, że wszyscy znajomi mają internet przynajmniej kilka Mb a ja męczę się z takim przedpotopowym i wcale nie płacę wiele mniej.
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 10 2009 - 12:55

Masz tu link do internetu z dialogu:DialNet szybki szeroko pasmowy intrnet domowy.
Tam masz możliwość sprawdzenia dostępu do sieci.
A tu masz drugi link do internetu z dialogu w przypadku jeśli miałeś Neostradę lub masz linię telefoniczną TP.SA: DialNet Glogal szybki szeroko pasmowy internet domowy.

  • 0

#12 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 03 10 2009 - 15:51

Powinna zainteresować Cię nowa oferta UPC:
http://www.telix.pl/artykul/do-120-mb/s-w-...-r-3,30398.html
Jakub już wcześniej zasugerował tą firmę, ale w chwili powstawania tego tematu nowy cennik jeszcze nie istniał.

  • 0

#13 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 04 10 2009 - 17:27

hmmm dzieki, oferta ciekawa... czy ja dobrze widze czy tam jest za 90zł/ 25mb/s ? :D ja mam 1/25 tego :D
  • 0

#14 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 05 10 2009 - 12:52

Dialog ma drogie łącza z tego co widzę. I jeszcze te dopiski OD iluśtam zł i DO iluśtam Mb...Z tepsy miałem tylko telefon, ale już nie mam i nie chce mieć nic od nich :D. Zapomniałem dodać najważniejszego: jestem z Warszawy. UPC wiem, że u nas jest i mają jedną z lepszych ofert. Na pewno dają więcej niż Aster. Tylko do łącza 8Mb musiałbym dopłacić, hmm. Nie ma nic innego wartego uwagi?
  • 0

#15 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 05 10 2009 - 14:42

Prawda jest taka, że na rynku nie ma niczego godnego uwagi oprócz UPC.
Nikt nie daje chociażbym 25mbit/s w takich cenach. Nie wspominając o 50Mbit/s i 120Mbit/s co jest już prędkością niesamowitą.
Jeśli ktoś jest z Warszawy lub innego większego miasta, gdzie ma możliwość podłączenia, to nie powinien się nawet zastanawiać.
Ja obecnie przechodzę z 15-tki na 50-tkę i nie będę nawet żałował tych 120 zł brutto. 5 Mb/s realnego transferu danych piechotą nie chodzi.
  • 0

#16 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 05 10 2009 - 15:33

Mam przy okazji do wszystkich pytanie, po co wam tak szybki transfer, chodzi mi o stronę prywatną/domową nie jakąś firmę lub jeśli ktoś dysponuje jakimś serwerem udostępniającym swoje dane/pliki. Przecież ja mam 2Mb/s (256KB/s) no to rzeczywiście trochę to jest za wolne i przydało by się tę prędkość podwoić, czy ściągnięcie np. pliku 700MB to przeciętnie przy 2MB około 40 minut czy 20 min to za wolno?. Przecież i tak tej prędkości nie będziecie wykorzystywali nawet w 30%,
ściągniesz parę plików/filmów i będziesz oglądał je a po czasie ci się znudzi do gier no maks 4mb/s ci w zupełności starczy i też po pewnym czasie ci się znudzi bo życie to nie gra i całego życia nie spędzisz przy grach. A czy korzystasz czy nie z internetu i takiego szybkiego transferu to płacić musisz nie wiem czy to się opłaca.
Uważam że to wyrzucanie kasy w błoto.
Mam nadzieję że moja opinia nie zostanie potraktowana jako zaczepka do kłótni lecz albo zostanie pominięta milczeniem albo wywoła zdrową dyskusję.
  • 0

#17 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 06 10 2009 - 09:24

Brutek nie zgadzam się z tym co napisałeś o wykorzystywaniu prędkości. Ja ściągam dane z prędkością maksymalną obecnie tj. max 1,7mb/s - 1,8mb/s (łącze 15mbit/s UPC)
Więc po przyśpieszeniu prędkość ta znacznie wzrośnie. Na świecie ludzie posiadają o wiele szybsze łącza gdzie są w stanie wysyłać większą porcję danych w ciągu 1s.
Do tego zwykle nie pobiera się danych tylko od 1 osoby.. No a to czy ktoś chce płacić więcej, to już decyzja tylko i wyłącznie tej osoby. Ja osobiście wolę jak mi się coś szybciej ściąga.
Dobra ale temat nie jest o prędkościach ściągania, więc takowy możemy gdzieś przenieść.
  • 0

#18 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 06 10 2009 - 11:32

Rzeczywiście Celdur masz rację to nie wątek o prędkości ściągania a za czołem ten temat tu z powodu że w wypowiedziach userów było to na pierwszym planie, potem o jakości usługi. Taką dyskusje można przenieść do tematu ogólnego komputery, zwłaszcza że prędkość ściągania ma związek też z prędkością pracy komputera.
  • 0

#19 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 06 10 2009 - 14:44

Prawda jest taka, że na rynku nie ma niczego godnego uwagi oprócz UPC.
Nikt nie daje chociażbym 25mbit/s w takich cenach. Nie wspominając o 50Mbit/s i 120Mbit/s co jest już prędkością niesamowitą.
Jeśli ktoś jest z Warszawy lub innego większego miasta, gdzie ma możliwość podłączenia, to nie powinien się nawet zastanawiać.
Ja obecnie przechodzę z 15-tki na 50-tkę i nie będę nawet żałował tych 120 zł brutto. 5 Mb/s realnego transferu danych piechotą nie chodzi.


A ludzie o UPC różne rzeczy piszą po tym przyspieszeniu łącz, podobno nie mogą zapewnić 50-120Mbitów i płaci się większe pieniądze za nierealny transfer. Inna sprawa, że mnie interesuje łącze w granicach 6-8Mbit...byle w rozsądnej cenie.
Brutus zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o szybkości łącz, w pełni parę Mb aktualnie wystarcza. Gorzej jak ktoś ściąga filmy w DVD albo HD i wtedy może takie łącze się przydać, tylko z jakich serwerów będziemy mieli pełną prędkość?
Trochę ostatnio poczytałem artykułów i natknąłem się na info, że Aster, Vectra i Multimedia mają przyspieszyć swoje łącza i dać nowe oferty. Tylko niestety dat żadnych nie podali.
Miał ktoś styczność z tymi dwoma operatorami? Ja pierwsze słyszę o nich słyszę.
  • 0

#20 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 06 10 2009 - 14:48

Niestety to co napisałeś nie jest prawdą i ja to osobiście potwierdzam. Sam średnio raz do roku przyśpieszam i prędkość idzie w górę o tyle ile powinna.
Oszukują to w Aster i TP. W UPC nigdy babola nie zrobili.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych