Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki antywirus wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 23 09 2013 - 17:29

Pliki testowe to wiesz co.. :D. Myślę, że to dobry antyvir ale jest bardzo młody w porównaniu do noda



  • 0

#22 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 23 09 2013 - 17:43

No wiem jak to zabrzmiało :D chyba będę szukał również jakiś innych, ewentualnie wrócę do Eset'a



  • 0

#23 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 23 09 2013 - 17:46

No właśnie, każdy ma inne gusta, testuj a znajdziesz na pewno :)


  • 0

#24 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 23 09 2013 - 17:55

Chciałbym wrócić do Eset'a ale do wersji 4 tylko w tym problem że nie mogę tego znaleźć na ich stronie.


  • 0

#25 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 23 09 2013 - 18:06

Czysta komercja :D niestety


  • 0

#26 daria_24

daria_24

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 10 2013 - 15:49

Zastanawiam się nad zakupem antywirusa do laptopa i nie wiem co wybrać. Jak połapać się w tym wszystkim. Pomocy. Może jakieś testy porównawcze? 


  • 0

#27 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 09 10 2013 - 15:54

Może powiedz czy zależy ci na płatnym czy darmowym. Czy zależy Ci na lekkości tego antyvirusa, a do czego będziesz wykorzystywać komputer.
  • 0

#28 ernest11

ernest11

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 08 01 2014 - 19:57

Proponuję zastanowić się nad zakupem G Data mają kilka ciekawych wersji także na słabszych komputerach będzie pracować dobrze.


  • 0

#29 Legolas85

Legolas85

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 13 01 2014 - 18:18

Rzeczywiście dość ciekawie się prezentuje i słyszałem, że nieźle się spisuje w walce ze złośliwym oprogramowaniem. 



#30 Kiniana

Kiniana

    Przerwa na kryptoreklame

  • 18 postów

Napisano 23 01 2014 - 18:07

Od dłuższego czsu używam G Data 2014 i jestem bardzo zadowolona nie zamula komputera choć nie jest jest on nie pierwszych lotów , posiada dobrze rozwiniętą ochronę rodzicielską .



#31 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 24 01 2014 - 00:07

Ludzie przestańcie każdy szanujacy się program ma opcję albo wchodzisz do społeczności w celu polepszenia jakości produktu i wtedy cię szpieguje albo nie wchodzisz wyłaczając te opcję.

I tak jest w każdym systemie Windows, Linux, MAC itp. oraz w wszystkich programach podrzędnych tag zwanych operacyjnych.

A tak to szpiegowanie dla przeciętnego hakera to nie problem, przykład masz laptopa i w karte sieciową z Hi-Fi wpinasz w gniazdo antenę może być to kawałek drutu z puszką po Co Ca Coli wchodzisz na strych wysokiego domu lub na sam dach i kręcisz w rózne strony świata.

Reszty to można się domyśleć, musiał byś mieć ekrany z ołowiu i to zaczynajac od samej klawiatury po monitor.

Co do anty-wirusa tenjest naj lepszy który ci jak naj mniej pożera pamięci RAM oraz zajmuje czas pracy CPU czzyli po prostu jak naj mniej zamula prace komputera.

I prawda z płatnych anty-wirusów z seri NOD są jak dotej pory na 1 miejscu.



  • 0

#32 Internetowy

Internetowy

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 03 2014 - 13:49

Widać, że wiele osób nie potrafi polecić innym bardzo dobrego ( skutecznego i wydajnego ) programu antywirusowego. Polecacie albo darmowe programy, które w ogóle nie chronią ( dają złudne poczucie ochrony ), albo płatne ( popularne rozwiązania ), które tylko rzucają kasą, aby być jak najwyżej w rankingach " niezależnych " laboratoriów np. AV-Comparatives. Chcecie naprawdę porządnego, skutecznego antywirusa?? Proszę bardzo: Emsisoft Anti-Malware---usunięte przez moderatora---- Pomyślicie sobie: " A co on takiego wyjątkowego posiada, że inne programy jest wstanie przegonić? " Oprócz zwykłych sygnatur i analizy heurystycznej, posiada także analizę behawioralną ( Mamutu Behavior Blocker ), która skanuje wszystkie aplikacje pod kątem zachowań. Jeżeli jakaś aplikacja będzie próbowała wykonać jakąś groźną ( dla Naszego komputera lub prywatności ) operację, zostanie zablokowana, a użytkownik zostanie o tym zdarzeniu poinformowany. Emsisoft Anti-Malware oferuje także bezpieczne surfowanie po zasobach internetu. W razie wykrytego zagrożenia, zablokuje je i poinformuje użytkownika. To rozwiązanie posiada także dwa silniki skanujące ( Bitdefender i Emsisoft ), dla jeszcze lepszej skuteczności. Emsisoft Anti-Malware chroni przed wszystkimi, znanymi oraz nieznanymi zagrożeniami: od robaków, wirusów, trojanów zaczynając - a na keyloggerach, backdoorach i rootkitach kończąc. Nawet ochroni przed ransomware ( programy blokujące cały komputer ) np. Weelsof, Urausy, Cryptolocker etc. ( „ wirusy Ukash „, „ wirusy policyjne „ ). Wykrywa także PNP / PUP, czyli wszystkie, potencjalnie niepożądane programy, które instalują się wraz z innym oprogramowaniem użytkowym, w celu: podmiany strony startowej w przeglądarce, dostawcy wyszukiwania oraz dodania paska narzędziowego. Chroni także przed exploitami i zagrożeniami 0-day ( luki w oprogramowaniu, szczególnie popularnym ( IE, Java, Adobe ), w którym nie pojawiła się jeszcze łatka, od producenta ). W dużym skrócie: Emsisoft Anti-Malware wykrywa wszystko, co zagraża  komputerowi lub Naszej prywatności. Jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy program zabezpieczający Nasze, cyfrowe życie. Maksymalna ochrona, przy niskim zużyciu zasobów. Osobiście polecam przetestować to rozwiązanie. Tylko uwaga! Jeżeli przetestujecie, nie będziecie chcieli wrócić potem do Waszych, wcześniejszych programów antywirusowych - żeby potem nie było, że nikt Wam o tym nie powiedział  :) Miłego surfowania po zasobach internetu z Emsisoft Anti-Malware ---usunięte przez moderatora---



Użytkownik Qauke edytował ten post 11 03 2014 - 17:09
bez linków


#33 barrfind

barrfind

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 11 03 2014 - 15:53

ja od lat używam kasperskiego i nie miałem nigdy z nim problemów. Oczywiście nie miałem też zadnych wirów 


  • 0

#34 eternetowy

eternetowy

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 11 07 2014 - 10:55

Spora część społeczeństwa uważa, że wystarczy kupić tylko jakieś płatne rozwiązanie antywirusowe i jest się 100% bezpiecznym w cyfrowym świecie. Otóż nie! Bezpieczeństwo jest podróżą a nie gotowym produktem, który rozwiązuje wszystkie cyfrowe problemy raz na zawsze. Bezpieczeństwo to podróż, którą każdy prędzej czy później będzie musiał odbyć. W cyfrowym bezpieczeństwie na pierwszym miejscu powinien być zawsze zdrowy rozsądek! Dopiero potem oprogramowanie antywirusowe. Czy posiadając zdrowy rozsądek, warto jeszcze inwestować w płatne rozwiązania antywirusowe, które i tak nie chronią w 100%? Kupicie program antywirusowy, który z czasem Was rozczaruje, bo nie takiego poziomu ochrony spodziewaliście się. Przy zdrowym rozsądku w zupełności wystarczy Wam darmowe rozwiązanie. Osobiście wszystkim polecam Avasta, bo jest darmowy i przy zdrowym rozsądku wystarczający. Wiele osób, czytając ten wpis, zacznie krytykować, wyśmiewać się, kpić, szyderczo uśmiechać się, ale prawda jest taka, że są to osoby, które nigdy nie miały Avasta na swoim komputerze, miały go tylko przez chwilę ( i go nie przetestowały ), albo usłyszawszy „ negatywną „ opinię o Avaście - od kogoś, nie zaryzykowały i go nie zainstalowały. Sam używam Avasta od wielu, wielu lat i mój komputer jest wolny od cyfrowych zagrożeń. Wszystkim osobom szczerze polecam najnowszą odsłonę Avasta.

Użytkownik Qauke edytował ten post 11 07 2014 - 11:07

  • 0

#35 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 07 2014 - 18:05

Najlepszy nie ma takiego bo jak będzie dobry wy ochronie komputera to będzie miał jedna wadę problem z zastąpieniem go innym.

Wszystko zależy od prędkości komputera wraz z CPU i jego pamięci RAM, oraz opłacalności zastrosowania płatnego programu zabezpieczającego.

Do domowych warónków wydstarczy zestaw poniżej nie jestidealny lecz przy prędkości FSB 400MHz i prędkosci faktycznej RAM 200MHz oraz wielkości pamięci RAM 1 GB.

AVG Anty-Virus Free + priwatefirewall 7.0 + Spybot-Sarch&Destroy. Jest to wystarczajacy darmowy zestaw zabezpieczenia komputera przed atakiem hakerów i odsianiem szkodliwych plików.

Płatne polecam uczelniom i innym instytucjom oraz biznesowi a prywatnie to szkoda kasy.


  • 0

#36 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 07 2014 - 21:58

Z tym Spybot-Sarch&Destory to Cie poniosło, dobry to może on był 50lat temu xD na obecne zagrożenia jest tak samo dziurawy jak AVAST! szkoda ze tego nie poleciłeś xD jeżeli jak już coś darmowego to tylko Malware-AntyMalware doskonale chroni, jak i wykrywa różne zagrożenia.
  • 0

#37 Sokhzyf

Sokhzyf

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 29 07 2014 - 14:36

Malware-AntyMalware to faktycznie bardzo dobry i przydatny program. Sam używam go często w połączeniu z krytykowanym przez ciebie Avastem. Osobiście uważam, że nie jest taki zły, z darmowych bodajże najlepszy. Ze swojej strony mogę polecić jeszcze AVG bo słyszałem o nim sporo dobrych opinii.


  • 0

#38 compelling

compelling

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 20 08 2014 - 14:53

Ja nie mam przekonania co do darmowych antywirusów, dlatego zdecydowałem się coś kupić. Wybór padł na Kaspersky, tak doradzili mi pracownicy z omegasoft.pl i póki co nie żałuję tego wyboru. 


  • 0

#39 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 24 08 2014 - 08:03

Jak kto woli, od dłuższego czasu testowalem trzy antywirusy (minimum miesiąc) moje opinie:
1. Nod smart security → brak automatycznej aktualizacji bazy wirusów ( w opcjach było wszystko odpowiednio po zaznaczone, w wersji 4 jest indentyczny problem.Potrafi też nieźle namieszać w systemie (bazuje tu na wlasnym doświadczeniu) ze musiałem użyć przywracania systemu poprzez recovery,bo do innego sposobu nie mialem dostępu z komunikatem o błędzie. Po krótkim czasie NOD również jakimś sposobem usunął klucz licencji Windows bez mojej wiedzy (a tylko ja mam dostęp do komputera)
2. 360 MS SECURITY → bardzo ciekawy program pod względem opcji ochrony, jak i nowych aktualizacji wsparcia IE11 i starszych wersji.
3. Panda Security w wersji PRO (okres próbny 30-dniowy) mam jednak zastrzeżenia do tego programu
- Antywirus jest zasobożerny jak na aktywność w chmurze przy 2gb RAM 2rdzeniowym procesorze ze starszych wersji.
- Jedyny PLUS jaki ma wygląd całego programu rodem z Win8 + dużo ciekawych opcji bezpieczeństwa.
Z trzech antywirusow wybralem 360 MS SECURITY a niczym nie różni się praktycznie od PANDA SECURITY.

Użytkownik Qauke edytował ten post 24 08 2014 - 09:15

  • 0

#40 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 24 08 2014 - 08:09

Ja nie mam przekonania co do darmowych antywirusów, dlatego zdecydowałem się coś kupić. Wybór padł na Kaspersky, tak doradzili mi pracownicy z omegasoft.pl i póki co nie żałuję tego wyboru.

Nie ma znaczenia czy płatny czy bezpłatny. Nie ma antywirusa doskonałego, który dbał by o nasze bezpieczeństwo w sieci w 100%, i nie tylko. W/g mnie jest to strata kasy, jak co nie które bezpłatne antywirusy dają opcje takie jak inne w wersjach PRO.

Użytkownik Qauke edytował ten post 24 08 2014 - 15:11

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych