Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile ramu na owe i przyszyłe czasy


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Czarcik_s

Czarcik_s

  Zaawansowany użytkownik

 • 674 postów

Napisano 22 10 2015 - 09:34

Mówisz i masz. Komp Dell Workstation 390 - 2x2 GB (drugą parę wyjąłem). Ustawienia i oznaczenia - single pamięci włożone w gniazda obok siebie (2 i 4 - z gniazda 4 tak ciężko wyjąć i włożyć pamięć, ze ją tam zostawiłem i dlatego nie 1 i 3 xD). dual - pamięci włożone do gniazd 3 i 4. Oznaczenia trochę mylące - pierwsze (single) kości włożone do gniazd obok siebie nie działających w trybie dual channel, drugie (Dual) kości włożone w gniazda "co drugie" działające w trybie dual.

Dołączam 6 screenów:

pamiec_single_bios.jpg - bios informujący, że pamięć działa jako "single"

pamiec_single_bios.jpg

pamiec_dual_bios.jpg - bios informujący, że pamięć działa jako "dual channel"

pamiec_dual_bios.jpg

pamiec_single_cpu_z.jpg - screen z CPU-Z pokazujący tryb działania pamięci "single"

pamiec_single_cpu_z.jpg

pamiec_dual_cpu_z.jpg - screen z CPU-Z pokazujący tryb działania pamięci "dual"

pamiec_dual_cpu_z.jpg

cachemem_single.png - screen z Everesta pokazujący tryb działania pamięci jako "single" i jej wydajność

cachemem_single.png

cachemem_dual.png - screen z Everesta pokazujący tryb działania pamięci jako "dual" i jej wydajność

cachemem_dual.png

Przyrost wydajności szybkości działania pamięci: 5062 MB/s - tryb single, 6495 MB/s - tryb dual - wzrost o 1433 MB/s czyli 28%. Wystarczy?

  • 0

#22 brutus3

brutus3

  Profesjonalista

 • 2 406 postów

Napisano 22 10 2015 - 15:18

Nie zrozumiałeś mnie widzę że masz 4 gniazda ja u siebie mam 2 gniazda więc tak wyciągnij wszystkie i zostaw jedną pamięć i porównaj odczyt czy jest równy z danymi na pamięci.

Czyli powiedzmy pamięć masz 2GB/1600MHz czy to ci wykaże potem dołuż jeszcze jedną pamięć i zobacz ile ci pokaże czy będziesz miał dę samą częstotliwość pracy pamięci. • 0

#23 Czarcik_s

Czarcik_s

  Zaawansowany użytkownik

 • 674 postów

Napisano 22 10 2015 - 15:34

Czego nie zrozumiałem? Nie potrafisz przyznać się do błędu?

"Bzdury opowiadasz widać nie znasz się na komputerach, pomyliłeś jednoczesny zapis i odczyt w systemie RAID. W normalnym systemie zapis danych odbywasię w kolejności tak jak jest pamięć zaadresowana. dlatego pamięć w jednyhm pakiecie jest szybsza od dwóch pakietów" to jest twoja wypowiedź. Co mam jeszcze udowadniać i po co? Przecież na screenach widać jak wół że pamięć włożona w banki koło siebie jest widziana jako single - to jest to samo co bym włożył jedną kość np 4GB (gdyby jeszcze mi tylko płyta obsługiwała)! Udowodniłem ci jasno, że w zależności od sposobu montażu kości pamięci są widziane jako "single channel" (działają wolniej), lub "dual channel" - te działają szybciej bo magistrala jest 128 bitowa - zapis i odczyt jest do dwóch kości jednocześnie! Nie działa to dwa razy szybciej bo cała reszta łącznie z procesorem jest 64-o bitowa! Co jeszcze mam udowadniać? Zamontowane w gniazdach obok siebie, które nie działają w trybie "dual channel" pamięci działają wolniej o 30%, te same pamięci zamontowane w gniazdach oznaczonych "dual channel" są szybsze - dowód jest jak na dłoni. • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych