Skocz do zawartości


Zdjęcie

IBM T42 problem z wifi i czytnikiem lini papilarnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 slaw3k3

slaw3k3

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 05 2010 - 22:09

Witam, najpierw chciałęm się przywitać bo jestem tu nowy A więc siemka;) Zakupiłem dzisiaj laptopa tj. IBM T42 typ 2374 model K1G. I mam taki problem. Zainstalowałem wszystkie dostępne sterowniki, a w menadzerze urządzeń mam 3 znaki zapytania. Pierwszy to biometric coprocessor(czytnik lini papilarnych), nie moge za chiny do mojego modelu znaleść tych sterów i nie wiem co z tym fantem zrobić :/ Drugi znak zapytania, najważniejszy dla mnie to Kontroler sieci.. I tu mam na prawdę problem. Nie wiem o jakie stery chodzi, bo niżej w polu karty sieciowe mam już zainstalowane stery Intel PRO/1000 MT Mobile Connnection. I tu mam właśnie zonka. Z drugiej strony mam wbudowaną kartę wifi w laptopie i to chyba będą te właśnie stery, ale nie moge znaleść sterów do kartyy wifi :/ A jest mi to najbardziej potrzebne, bo wyjeżdżam niedługo i będę musiał się łączyć do kolesia pzrez właśnie wifi chyba. Proszę pomóżcie bo siedzę już pare godzin i nie wiem o co chodzi już :/ Trzeci znak zapytania to nieznane urządzenie.. W właściwościah piszę tylko lokalizacja: na intel 82801DBM LPC interface controller -24CC. Co to może być?

Proszę o pomoc i pozdrawiam;)

  • 0

#2 sight

sight

    Stały użytkownik

  • 172 postów

Napisano 13 05 2010 - 07:13

po pierwsze - zardzo dobry wybor - T42 to jeden z najlepszych IBM
po drugie nei masz przypadkiem partycji recovery ?
sterowniki - > http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-55386.html
jezeli chodzi o bio - czyli logowanie za pomoca palca - to stery od t43 powiny pasowac
i pamietaj jak masz xp system to sp3 doinstaluj :E

  • 0

#3 slaw3k3

slaw3k3

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 14 05 2010 - 13:18

Wifi już ogarnąłem. Gdzie moge znaleść te stery do bio? Bo na stronie producenta, nie widzę tego :/ A linki z googla prowadzą to dziwnych stron :/ A powiedzcie proszę jak dojść co to za znak zapytania pod nazwą urządzenie nieznane? Dzieki za odpowiedź i pozdrawiam :E

PS o co chodzi z tą partycją recovery? Nie posiadam nic takiego :/

Użytkownik slaw3k3 edytował ten post 14 05 2010 - 13:19

  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 05 2010 - 21:17

1. Obawiam się, że z Recovery Mode czyli przywracaniem systemu fabrycznie wgranego do notebooka w przypadku gdy nie zrobiliśmy płyt jest problematyczne. Opis Recovery Mode w T42 znajduje się tu.
2. BIO- biosensor czy jak to ktoś wymyślił. Szukaj po prostu aplikacji typu: Fingerprint na stronie podanej przez kolegę.
  • 0

#5 slaw3k3

slaw3k3

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 05 2010 - 15:13

Ok, dzięki za odpowiedzi B) Pozostał problem z nieznanym urządzeniem, ale nie mam na to pomyslów.. A na lapku działa chyba ju wszystko :P

Dla potomnych aplikacja fingerprint dla większości IBMów B)
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?lndocid=TVAN-EAPFPR

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ThinkPad T42



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych