Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hibernacja a prąd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Virooz

Virooz

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 21 09 2007 - 12:56

witam wszystkich serdecznie ;)

to mój pierwszy post tutaj, proszę o wyrozumiałość.

Niedawno zakupiłem laptopa HP Pavilion DV 6510EW z zainstalowanym systemem Windows Vista Home Premium. Wcześniej, wciąż i nadal, używam drugiego laptopa z zainstalowanym XP HOME na którym używam hibernacji, ponieważ bardzo dużo jeżdżę w delegacje i moja praca wymaga ode mnie nieraz tego abym był w szybkim kontakcie, dalej tłumaczyć chyba nie muszę... Zakupując tego laptopa, myślałem że będzie podobnie...otóż albo ja się pomyliłem, albo problem tkwi w konfiguracji, mianowicie, hibernacja działa bez zarzutu, wszystko ładnie się hibernuje a komputer wyłącza, ale prąd z akumulatora jest czerpany (akumulator sprawny na 100% ponieważ jak normalnie wyłączę komputer to problemu nie ma...).

Np. :
Wieczorem piszę pracę, komputer podpięty do ładowania, akumulator 100%.
Kończę pracę, włączam hibernacje, odpinam wszystko od laptopa (mysz + ładowarka + pendrive), rano podłączam, klikam przycisk power... komputer się uruchamia, wszystko OK, ale akumulator rozładowany o 10% (tzn. ma 90% naładowania)

Czy może mnie ktoś oświecić dlaczego tak jest ? M$ nie udziela pomocy, bo to OEM a HP twierdzi ze to normalne, to ja sie pytam jak to, przecież akumulator podczas dłuższej podróży może ulec rozładowaniu... milczą... ;)


z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. paweł

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 21 09 2007 - 21:08

Dziwny problem. Proces hibernacji w Viscie jest trochę zmieniony w porównaniu z XP. Jak dotąd wyszło już kilka aktualizacji dla hibernacji systemu. Pooglądaj też coś w Panel Sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Opcje zasilania

  • 0

#3 konkord

konkord

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 21 09 2007 - 21:35

Wydaje mi sie ze te 10% to jest normalne. Mam tak czasami, bateria naladowana w 100%, wylaczam lapka i rano bateria naladowana w 95%. Wydaje mi sie iz zalezy to od czynnikow zewnetrznych temp. cisnienia itp.
  • 0

#4 Virooz

Virooz

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 21 09 2007 - 21:57

dzięki za odpowiedzi Panowie, widać że to chyba jednak normalna sprawa, może poprostu wcześniej do tego nie przywiązywałem aż takiej wagi... jednakże nadal nurtuje mnie fakt, że 10% potrafi się rozładować bateria podczas gdy komputer jest wyłączony... ;)
  • 0

#5 konkord

konkord

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 22 09 2007 - 11:42

Tutaj jest podobny watek mysle ze znajdziesz odpowiedz

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: hibernacja komputera usypianie Windows usypianie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych