Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hasło Do Gadu - Gadu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 11 01 2007 - 11:18

W internecie krążą masy opowieści o mitycznych herosach (magiczny program), którzy po podaniu imienia ofiary (numeru gg) i wydaniu rozkazu (kliknięciu "hackuj") rzucają się na ofiarę i przynoszą nam jej głowę (hasło do konta gg ofiary). Na wstępie powiem, że to BAJKI. W tym tutorialu przedstawię w jaki sposób można zdobyć cudze, lub swoje (np. jeżeli zapomnimy) hasło do konta gadu - gadu.

Sposobów jest tek dużo jak programów do tego przeznaczonych, czyli sporo. Ja przedstawię jeden z nich.

GG RPC 2.0

Program można pobrać tu: http://www.hackme.pl/downloads.html?cat_id...download_id=474, ale aby móc rozpocząć pobieranie należy być zalogowanym, a to wymaga rejestracji.

Kiedy już pobierzemy program i rozpakujemy go na dysku twardym:

a) Zdalne łamanie hasła:
1. Uruchamiamy program.
2. Otwieramy zakładkę NR GADU .
3. Uzupełniamy pola (serwer gg, jest to zwykłe konto gadu, z tego numeru później otrzymamy hasło ofiary, hasło do serwera, to hasło do tego konta, a w ostatniej rubryce należy wpisać numer pod który ma przyjść hasło / hasła ).
4. Otwieramy zakładkę OPCJĘ, gdzie możemy określić np. jaką ikonę będzie miał wygenerowany przez nas plik.
5. Wracamy do zakładki NR GADU i klikamy GENERUJ.
6. Zostanie wygenerowany plik server.exe, możemy zmienić jego nazwę (musi pozostać rozszerzenie exe)
7. Wygenerowany plik musimy wysłać ofierze. W celu nakłonienia ofiary do otworzenia pliku, hakerzy używają zazwyczaj tak zwanej socjotechniki. Polega to na tym, że np. jeżeli ofiara fanatycznie gra w gta3 to wysyła się jej plik o nazwie np. gta3_path.exe i mówi, że to path do tej gry.
8. Kiedy ofiara otworzy plik przyjdą do nas jej hasła.

b ) Łamanie hasła na własnym komputerze:
1. Uruchamiamy program.
2. Otwieramy zakładkę ŁAMACZ.
3. Klikamy ŁAM HASŁA NA TYM KOMPUTERZE.

Program ten "wyciąga" hasło z pliku config.dat który znajduje się w Dokumentach użytkownika na którym program był instalowany.

Nie napisałem tego tutoriala, żeby za chwilę jakiś [beeep] myśląc, że już jest hakerem i chcąc to wszystkim udowodnić zacznie rozsyłać wszystkim plik server.exe i robił ludziom przykrości. Tutorial ma służyć jedynie celą edukacyjnym. Ma on przybliżyć użytkownikom gadu - gadu sposoby działania ludzi chcących koniecznie zrobić coś złego, aby ułatwić obronę przed takimi ludźmi.

Aby zapobiec wpadnięciu w taką pułapkę należy:
1. Można nie zapisywać hasła w programie, ale jest to dosyć uciążliwe, ponieważ przy każdym włączeniu gg, będziemy musieli wpisać nasze hasło do serwera.
2. Lepszym (moim zdaniem) sposobem jest instalacja firewalla, który po uruchomieniu pliku server.exe powinien nas poinformować o wychodzącym połączeniu internetowym, które możemy wtedy zablokować.


Uwaga!

Tutorial ma służyć jedynie celom edukacyjnym, autor i administracja nie ponosi odpowiedzialności, za nieprawidłowe wykorzystanie wiedzy w nim zawartej!

NA PYTANIA ZWIĄZANE Z POWYŻSZYM TUTORIALEM ODPOWIADAM TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA POMOCĄ POCZTY ELEKTRONICZNEJ

  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych