Skocz do zawartości


Zdjęcie

HP G62 b45ew - nie włącza się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 k0r3k

k0r3k

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 07 2014 - 18:19

Witam was forumowicze!

 

Mam pewien problem. Dwa miesiące laptop przeleżał mi w szafie i postanowiłem się znowu nim zainteresować. 

Dwa miesiące temu krótko mówiąc laptopa szlag trafił.. Nie wiem co się stało, ponieważ niekompetentny członek rodziny (siostra) nie umie czytać komunikatów systemowych i wciska "TAK" :) Laptop nie uruchamia się. Jest czarny ekran i nic poza tym - wiatrak chodzi. Do BIOS'u wejść się nie da ani nic z tych rzeczy. 

Spróbowałem coś dzisiaj podziałać i postanowiłem przykryć ręcznikiem wentylator w miejscu ujścia powietrza i wlotu. Efekt - Laptop się uruchomił! Aż mnie wmurowało, z tym że pochodził 5 minut i zgasł. Uruchomiłem go znowu no i to samo. 

Wywnioskowałem, że żeby laptop się uruchomił musi być dosyć mocno nagrzany! (co chyba jest dziwne) Nie wiem co mogło paść ale wydaje mi się, że gdzieś są zimne luty - tylko gdzie? Myślałem, że padł BIOS bo pare dni wcześniej (zanim przestał działać) zaktualizowałem go. W serwisie powiedziano mi, że prawdopodobnie padł mostek północny albo kość BIOSu. Naprawa w serwisie? Koszt 300-400 zł czyli chyba nie za bardzo opłacalna.. Jakieś sugestie? Co to może być? W czym problem? 

 

Specyfikacja:

Model laptopa: HP G62 b45ew

Procek: amd turion 2x2,4 ghz

Ram: 3gb

Grafika: radeon hd 5470

Dysk: 320gb



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 15 07 2014 - 22:11

Na Twoim miejscu spróbował bym go włączyć bez baterii, a na kablu zasilającym. 

Jeszcze zerknij tu: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01993144&cc=pl&dlc=pl&lc=pl&product=4340467



Użytkownik Qauke edytował ten post 15 07 2014 - 22:16

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: laptop hp g62 nie uruchamia się komputer czarny ekran



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych