Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gry się tną gdy ruszam myszką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 hom3less

hom3less

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 25 04 2013 - 20:38

Tak jak w nazwie tematu, gry w których muszę korzystać z myszki zaczęły mi się zacinać (spadek FPS'ów) a jak przestaję ruszać myszką wszystko chodzi płynnie, nawet jak używam samej klawiatury to gra też chodzi płynnie. Chodzi tu o każdą grę w której korzystam z myszki - czy to jest gra z 2000 roku, która nie jest żadnym problemem dla mojego komputera jak i przy grze z 2010 roku, więc to nie może być przyczyna słabego komputera. W sumie jeszcze tydzień temu grałem normalnie w gry, a ten problem wystąpił z dnia na dzień.

Mój sprzęt:
Procesor - Intel Core 2 Quad Q9400
Płyta główna - Asus P5KPL/1600 G31
Tw. Dysk - Samsung 1TB HD103UJ SATAII 32MB 7200
Karta Graf. - Gainward GF9600GT 1024MB DDR3 256B
Pamięć RAM - DDR2 4096MB PC800 Geil Dual 2x2GB
Zasilacz - OCZ ModXStream Pro 600W


Myszka: Razer Lachesis

A i jeszcze dodam że FPS'y są na poziomie 50-60, ruszę myszką spadają do 0-10 a potem nagły skok do 125 (taki mam ustawiony maksimum) i wraca do 50-60.

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 25 04 2013 - 21:00

To nie ruszaj myszką :E

Podmień mysz na inną pod USB i sprawdź jak się będzie zachowywał. Czy jakiś proces obciąża CPU gry ruszasz myszą ?

  • 0

#3 hom3less

hom3less

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 25 04 2013 - 21:13

Troll xD

Zmiana myszki nic nie daje, już próbowałem sobie jakoś poradzić z tym problemem. Żaden proces nie obciążą mi CPU gdy ruszam myszą. Może to będą jakieś błędy w rejestrze? Tylko nie wiem jak to sprawdzić ^^
  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 25 04 2013 - 22:31

Wszystkie sterowniki do płyty zainstalowane ?
Rejestr naprawisz jv16powertools - tylko trzeba go z głową używać bo można narobić większego ''kuku".
  • 0

#5 hom3less

hom3less

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 25 04 2013 - 22:50

No zainstalowane, chyba że coś się popsuło, bo od samego początku po reinstalacji windowsa chodziło normalnie, działało mi jeszcze jednego dnia, następnego uruchamiam komputer i się okazuje że nie mogę grać bo mi się strasznie zacina gdy ruszam myszką, ale zobaczę czy reinstalacja tych sterowników coś pomoże. A programem OTL? Dało by radę coś zdziałać?

Aha, i od razu dziękuję Ci za wszelką pomoc, bo na innych forach nawet nie raczyli coś wskórać.

@edit
Zapomniałem o zepsutym napędzie :/ nie zrobię reinstalki sterowników, znasz jakiś program który szuka najnowszych sterowników do komputera? Ja znam jeden "Driver Genius" tylko nie wiem czy się nadaje.

Użytkownik hom3less edytował ten post 25 04 2013 - 22:55

  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 25 04 2013 - 23:23

A co ty chcesz tym OTL zrobić ? Masz infekcje jakieś ? Z logami to nie w tym dziale.

Najnowsze sterowniki pobierzesz ze stron producenta. Zarówno do płyty jak i do grafiki.
  • 1

#7 hom3less

hom3less

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 26 04 2013 - 00:25

Aktualizacja nie pomogła, nadal to samo. A może byś to wywołane przegrzewaniem się karty graficznej bądź jakiegoś radiatora czy procesora?

na drugim forum napisali

Sprawdź, czy masz proces "stij.exe" w menedżerze zadań.

i jednak tam siedzi w procesach, to zakończyłem proces i gra zaczęła normalnie chodzić, teraz pytanie jak tego dziadostwa się pozbyć?
  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 26 04 2013 - 00:55

Załóż nowy temat w dziale bezpieczeństwo, i podaj logi z OTL.
  • 1

#9 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 26 04 2013 - 09:56

2 lata temu czytałem o jakiejś powalonej edycji myszek Razer, które nie działają bez dostępu do internetu - bo tam u producenta ma się założone konto gdzie są zapisywane macra i gesty. Jeśli masz takie g#### to nawet wymiana myszki na inną może powodować, że ten składnik wciąż działa ci w systemie i monitoruje twój ruch po ekranie. Nie masz przypadkiem animowanych kursorów do myszy? Może gra nie wie jak obsłużyć niestandardowy kursor
  • 1

#10 hom3less

hom3less

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 29 04 2013 - 01:56

2 lata temu czytałem o jakiejś powalonej edycji myszek Razer, które nie działają bez dostępu do internetu - bo tam u producenta ma się założone konto gdzie są zapisywane macra i gesty. Jeśli masz takie g#### to nawet wymiana myszki na inną może powodować, że ten składnik wciąż działa ci w systemie i monitoruje twój ruch po ekranie. Nie masz przypadkiem animowanych kursorów do myszy? Może gra nie wie jak obsłużyć niestandardowy kursor

 

Jeżeli by tak było to by mi już wcześniej myszka tak reagowała i to by się działo wszędzie, nie tylko w grach. Był to jednak jakiś wirus (chyba) zwał się stij.exe, eliminacja tego naprawiła sytuacje. Z tego co szukałem w necie, to trochę osób miało z tym problem ale nikt nie wpadł na pomysł z jakiego to powodu. Także można zapamiętać sobie to bo może komuś się jeszcze przytrafi taka sytuacja a ten proces był od programu "IB Updater Service".

 

Poza tym jak można korzystać z tych "animowanych kursorów", które strasznie szpecą.

 

Temat do zamknięcia.



Użytkownik hom3less edytował ten post 29 04 2013 - 01:56

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Gry się tną gdy ruszam myszką spadek fps



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych