Skocz do zawartości


Zdjęcie

Geforce 7600gt ,,No signal '' na monitorze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dyxen

dyxen

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 08 2011 - 23:01

Cześć , mam do Was pytanie .
Od pewnego czasu gdy gram w gry typu metin2,COD,PES miewam problemy z monitorem , mianowicie
gra działa 2,3min maksymalnie 5min , nastepnie ,,ciemnieje'' mi obraz i pojawia sie komunikat ,,no signal ''
oraz w jednym wypadku pojawiło sie ,, sterownik ekranu przestał działać , nvo4c'' jezeli dobrze pamiętam .
Mam karte graficzną nvidia geforce 7600GT , sprawdzałem jej temperature , miałą 68 stopni celcjusza a gdy uruchamiałem gre podnosiła
sie do 70+ stopni .(oraz gdy dotykałem jej byłą dosyc ciepła )I teraz pytanko do Was czy jest zbyt przegrzana , czy to wina kostki ,zasilacza ? Czekam na odpowiedz z Waszej strony , poniewaz nie chce zmieniać cześci bez
konsultacji z osobami które znają sie na tym , mógłbym zanieść ją do naprawy , owszem , lecz obecna moja sytuacja finansowa mi na to nie pozwala .Ponadto ten problem występuje czasami gdy przeglądam internet,otwieram strony , lecz nie w tak krótkim wymiarze czasowym , czasami nawet 1h po uruchomieniu komputera .

ps.Czyściłem komputer,wyjmowałem karte graficzną ,ram , lecz to nic nie skutkowało , szukałem równiez tego problemu w internecie lecz były rózne wersje .Aktualizowałem równiez sterowniki, nie pomogło .

Moja karta graficzna to Nvidia GeForce 7600 GT

Zasilacz: Fell- 300 ATX 230V 50Hz 3A , 280 W

System :Microsoft Windows XP Profesional , Wersja 2002, Dodatek Service Pack 2

Komputer : AMD Athlon™ 64 Processor ,3200+, 2,01 GHz,2.00 GB RAM Rozszerzenie adresu fizycznego

Użytkownik metsej edytował ten post 16 10 2011 - 22:38

  • 0

#2 dirc27

dirc27

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 28 08 2011 - 20:53

Przyczyną tego może być wiele czynników np często się zdarza, że wina leży po stronie wadliwych pamięci. Czy masz możliwość przetestowania k. graficznej na innym komputerze?

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 28 08 2011 - 21:10

Na moje oko karta dobija do takich temperatur przy których się po prostu "resetuje"
Kręciłeś może tą kartę? Wywalanie sterowników zdarza się właśnie przy zbyt wysokich temp.
i/lub zbyt niskich napięciach przy podkręcaniu.

Zrób test programem furmark i zobacz jakie będzie miała temperatury i przy jakich się wyłącza obraz.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 28 08 2011 - 21:11

  • 0

#4 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 28 08 2011 - 22:58

A możesz podać pełną konfigurację twojego komputera? Bo mi się tak wydaje, że te twoje 280W nie wystarcza do komfortowej pracy...
  • 0

#5 dyxen

dyxen

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 09 2011 - 12:57

Nie mam mozliwości sprawdzenia innej karty graficznej , sprawdzałem parametry tak jak prosił Wujek Celdur i wynosiła ona :

Gdy włączyłe test ,GO' our99 stopni ,min73 Stopni,max 100stopni , sprawdzałem równiez Sensors i wynosiła ona GPU Temperature -76stopni .

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: sterownik ekranu przestał działać błąd sterownika ekranu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych