Skocz do zawartości


Zdjęcie

GeForce 7300 GT


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 duchx

duchx

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 09 2011 - 13:10

witam

2 dni temu kopiłem monitor LG w2240 S-pn.
przy największej rozdzielczości 1920x1080 okazało się, że obraz miga - myślałem, że to coś z monitorem ale podłączyłem go u brata i jest ok.

wychodzi na to, że to moja karta GeForce 7300 GT nie daje rady. ściągnąłem pod nią najnowsze stery ale cały czas miga na rozdziałce 1920x1080.

na niższych jest ok.

miał ktoś podobny problem? może jest jakaś łatka na tego GF ?

pozdrawiam

Marcin

Użytkownik Abback edytował ten post 23 09 2011 - 13:34

  • 0

#2 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 23 09 2011 - 13:33

Kolego nie z tą grafiką taka rozdzielczość ;) Najlepiej ta grafa spisuje się w rozdzielczości 1024x768, a już max myślę sobie iż można zapodać 1280x1024 choć tutaj już dla tej karty byłoby bardzo dużo i mógłbyś mieć z tą rozdzielczością problemy ;)

  • 0

#3 metsej

metsej

    Początkujący

  • 101 postów

Napisano 23 09 2011 - 14:26

Podłączasz ten monitor złączem d-sub tak ?
A jest to złącze analogowe, podatne na zakłócenia elektromagnetyczne.
Rusz kablem, odizoluj go od źródeł zakłóceń elektromagnetycznych - kabli sieciowych , anten telewizyjnych.
Jednak to rozwiązanie na krótko, pozwalające potwierdzić lub zaprzeczyć mojej tezie.
Jeśli twoja karta jest Low-profile a do złącza d-sub prowadzi tasiemka to też może być powodem zakłóceń.
W takim wypadku zalecam podłączenie monitora do złącza dvi poprzez przejściówkę dvi/dsub.
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 23 09 2011 - 14:36

chyba sobie zartujesz kolego Abback

w pulpicie w trybie 2D nie ma prawa sie tak dziac

symptomy wskauzja na uszkodzenie karty


a mozesz karte sprawdzic u brata na komputerze?

czy jak zmieniales sterowniki to poprzednie dokladnie wyczysciles z systemu?
  • 0

#5 metsej

metsej

    Początkujący

  • 101 postów

Napisano 23 09 2011 - 14:41

Full hd po złączu VGA i niskiej jakości kabel- to są możliwe powody migotania obrazu.
Uszkodzona karta graficzna powoduje błędy w obrazie ale innego rodzaju- artefakty.
  • 0

#6 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 23 09 2011 - 14:51

chyba sobie zartujesz kolego Abback

w pulpicie w trybie 2D nie ma prawa sie tak dziac



Ja tylko napisałem w jakiej rozdzielczości ta karta najlepiej sobie radzi (Gry) bo domyślam się iż kolega chcę sobie pograć, a na pewno nie pogra na FullHD ;) Dla mnie ustawienie takiej rozdzielczości przy tej karcie jest po prostu bez sensu ;)
  • 0

#7 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 23 09 2011 - 15:16

Full hd po złączu VGA i niskiej jakości kabel- to są możliwe powody migotania obrazu.
Uszkodzona karta graficzna powoduje błędy w obrazie ale innego rodzaju- artefakty.


uszkodzenia nie mozna wykluczyc

ale faktem jest, ze autor tematu powinien najpierw sprawdzic okablowanie oraz wszsytkie mozliwe wyjscia video

najlepiej jest podpiac kablem dostarczonym razem z monitorem - to zalatwi sprawe z okablowaniem, bo zawsze mozna sprawdzic kabel na innym komputerze i w razie co go zwrocic na gwarancji


Dla mnie ustawienie takiej rozdzielczości przy tej karcie jest po prostu bez sensu


nie kazdego stac na zmiane i karty graficznej i monitora
i w sumie nie kazdemu jest potrzebna mocna karta graficzna - do przegladania www, edytora tekstowego czy prostych nawet gierek taki geforce wystarczy

Użytkownik fernandez edytował ten post 23 09 2011 - 15:22

  • 0

#8 duchx

duchx

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 09 2011 - 20:42

hej

sęk w tym, że na 1600x900 chodzi idealnie.

co do DVi niestety ten monitor ma tylko d-sub ;) (chyba że istnieje jakaś przejsciówka d-sub/dvi i wtedy kabel dvi - bo w karcie graf mam dvi)

cos mi sie wydaje ze ten GeForce poprostu nie radzi sobie z taką rozdzielczością sprzetowo i czeka mnie zakup nowszej karty.
(nie wykluczam też wady/uszkodzenia tej karty graf - co nie zmienia faktu zakupu nowej)


co do zakłoceń - podłaczałem oryginalny kabel i kabel brata i to samo.
Oddalałem monitor z kablem daleko od kompa wiec CHYBA zakłocenia wyeliminowałem.

zastanawia mnie jedna rzecz - mój brat ma starszego GeForca i u niego ta rozdzielczość 1920x1080 była ok. nic nie migało - obraz był przejrzysty.

pozdrawiam

Marcin
  • 0

#9 metsej

metsej

    Początkujący

  • 101 postów

Napisano 23 09 2011 - 21:07

Jak już mówiłem : powodem są zakłócenia.
musisz zalatwic przejściówkę która wygląda tak:

Dołączona grafika

Tak natomiast wygląda tasiemka złącza vga powodująca zniekształcenia obrazu : to szare przy dsub

Dołączona grafika
  • 0

#10 duchx

duchx

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 09 2011 - 21:43

ok metsej

ogarne te przejsciowke i kabel.

dam znac czy bedzie OK

pozdrawiam

Marcin

[uwaga=Abback]Połączyłem posty i proszę następnym razem nie dublować tylko używać opcji "Edytuj" Ps. Ciesze się iż rozwiązałeś problem więc temat zamykam ;) Pozdrawiam [/uwaga]

hej

no nie uwierzycie ;)

w nocy jeszcze kombinowałem z kablami i zauważyłem ze jak się wypnie kabel modem <--> karta sieciowa to obraz jest idealny na każdej rozdzielczości.
Prawdopodobnie moja kablówka prócz sygnału tel/radio/internet puszcza jeszcze jakiś dodatkowy sygnał.

okazało się, że to w ogóle idzie po masie.
kabel internetowy mam jakiś troszkę dziwny ponieważ te plastikowe końcówki są obudowane jakimiś blaszkami ?!?!?!? i te blaszki są polutowane i połączone oddzielnym kabelkiem z dwoma końcówkami.

domowym sposobem, brutalnie pozbyłem się tego mas-niepotrzebnego kabelka i jest wszystko idealnie :P

chciałem podziękować i pozdrowić: Abback, metsej, fernandez za zainteresowanie się tematem i pomoc.

pozdr.

Marcin Kalisz

Użytkownik Abback edytował ten post 24 09 2011 - 14:27

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: GeForce 7300



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych