Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie kupować sprzęt komputerowy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Masterton

Masterton

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 12 11 2007 - 17:41

3000 góra chyba.3000 góra chyba

  • 0

#22 miecielek

miecielek

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 13 11 2007 - 16:46

3000 góra chyba.3000 góra chyba

Patrzyłem na części które potrzebuje to na komputroniku jest jakies 100zł drożej ;/

  • 0

#23 yahoo69

yahoo69

    Nałogowy palacz, uzależniony od adrenaliny

  • 763 postów

Napisano 13 11 2007 - 19:49

kupuj tam gdzie inni sprawdzili.....allegro nie.....elektronika slabej jakosci
  • 0

#24 Masterton

Masterton

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 16 11 2007 - 14:47

własnie nie chce kupować przez neta, wolałbym jakis stacjonarny sklepik.
  • 0

#25 Robbie_7

Robbie_7

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 16 11 2007 - 15:42

własnie nie chce kupować przez neta, wolałbym jakis stacjonarny sklepik.


Vobis to chyba jeden z większych.....stacjonarnych chociaz komputonik góruje w internecie....tak mi się wydaje..:lol:
  • 0

#26 nctr

nctr

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 18 11 2007 - 12:24

Witam.

Vobis jest dosyć ciekawym sklepem. Stanowczo go jednak odradzam. Po pierwsze można kupic tylko i wyłącznie gotowe zestawy.
Po drugie mimo iż firma pozornie stwarza aureole rzetelności i pewnosci wcale tak nie jest. Jak ktoś wnikliwy przeszuka sobie internet na temat problemów z firmą VOBIS to zmieni o niej zdanie.

Ja takie problem miałem i powiem szczerze, że obsługa klienta w firmie VOBIS to małe nieporozumienie.

Problem nie tkwi w jakości sprzętu. Problem pojawia się kiedy nasz cud sprzęt nagle odmawia posłuszeństwa. Nie dość że reklamacja trwa prawie 4 tygodnie, to panowie z VOBISU potrafią oddać sprzęt w takim stanie w jakim się go dawało do naprawy. Ni jak nie potrafią sie dogadać z serwisem danego producenta aby rozwiązać problem.

Tak własnie było w moim przypadku. Mimo iż wszyscy panowie z VOBISU ( w dwóch puntkach ) przyznawali mi racje, ze jest problem z zakupionym sprzętem - to serwis odsyłał mi go niezrobionego poniewaz nie potrafil doszukac sie usterki. NONSENS. W jaki sposob firma VOBIS nie jest wstanie wyegzekwowac naprawy mojego sprzętu? I na nic zdają sie prośby, pisma itp. Naprawa głupiej usterki trwała aż 2 miesiące. Panowie z VOBISU wypychali mnie klienta ponieważ niezrecznie było im rereklamowac znow niezrobiony sprzęt.

Tak czy inaczej. To wszystko jest śmieszne. I osobiscie odradzam zakupu w VOBISIE z powodu jakosci obslugi klienta prze reklamacjach.
  • 0

#27 Robbie_7

Robbie_7

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 19 11 2007 - 19:03

hmmmm ostre oskarżenia:) ja tam w owym sklepie problemów nie miałem (kupowałem słuchawki, laptopa, głosniki, karte graficzna). Btw myśle, ze wszystko jest kwestią dogadnia, przeciez mamy prawo nawet się targować jesli dobrze mi sie zdaje:) Chociaż hmm zależy gdzie
  • 0

#28 Ludwik_XVI

Ludwik_XVI

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 11 2007 - 10:44

Hmm jedoznacznie nie można oceniać obsługi klienta i jakości serwisu. Vobis to duża firma i wiadomo, że w takiej firmie mogą się zdarzyć jakieś pojedyncze przypadki "wpadek". Jestem przekonany, że zdecydowana większosc klientów jest z obsługi zadowolona. Bądźmy szczerzy- nieprzyjemności z serwisem mogą nas spotkać równie dobrze w każdym innym sklepie ale dopóki to będzie mieć charakter incydentalny to ok, natomiast jeśli będzie mieć to charakter notoryczny wówczas można wypowiadać się kategorycznie negatywnie.
  • 0

#29 patrykga

patrykga

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 21 11 2007 - 11:13

Ja ogólnie unikam sklepów firmowych. Zawsze jest tam drożej. Ja zawsze robiłem tak że szukam w necie np. na gral.pl sobie części, lub składam kompa, drukuje specyfikacje idę do kilku sklepów, pytam za ile mi to złożą. ZAWSZE wychodzi taniej. Mówienie że któryś ze sklepów ma większy asortyment jest nieporozumieniem. Każdy sklep może ściągnąć praktycznie każdą część i przeważnie sprzeda nam ja taniej niż gdyby miał ją aktualnie w ofercie.
Pozdrawiam
  • 0

#30 Ludwik_XVI

Ludwik_XVI

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 11 2007 - 13:22

no tak, jeśli się orientujesz w tematyce komputerowej i wiesz co powkładać do środka kompa to masz racje. Gotowe zestawy oferowane przez sklepy np. takie jak Vobis są dla laików, którzy nie znają się na sprzęcie w stopniu pozwalajacym samodzielnie składać kompa. Przychodzą do sklepu wykładają kase i wychodzą z gotowym zestawem, szybko, miło i przyjemnie...
  • 0

#31 patrykga

patrykga

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 21 11 2007 - 13:30

Dokładnie, niestety w większości przypadków te zestawy ze sklepów, marketów, Vobisów, Media Markt-ów i Saturnów są złożone tak że gdyby ktoś wszedł na stronę sklepu gdzie jest konfigurator PC często złożyłby zestaw dużo bardziej "poprawny" nie mając o tym pojęcia:)

  • 0

#32 jakubgorz

jakubgorz

    Stały użytkownik

  • 251 postów

Napisano 21 11 2007 - 13:45

Dokładnie, niestety w większości przypadków te zestawy ze sklepów, marketów, Vobisów, Media Markt-ów i Saturnów są złożone tak że gdyby ktoś wszedł na stronę sklepu gdzie jest konfigurator PC często złożyłby zestaw dużo bardziej "poprawny" nie mając o tym pojęcia:)


Masz rację. Właśnie dlatego jeżeli ktoś na komputerach nie zna się w ogóle to powinien iść do sklepu komputerowego w swoim mieście i poprosić o pomoc. Inna sprawa, że można trafić na nieuczciwego sprzedawce, który będzie chciał nas naciągnąć lub na takiego, który nie za bardzo zna się na rzeczy. No i najczęściej ceny w takich sklepach są wyższe niż w sklepach internetowych.

  • 0

#33 patrykga

patrykga

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 21 11 2007 - 15:01

No i najczęściej ceny w takich sklepach są wyższe niż w sklepach internetowych.

Niekoniecznie, ja np. w moim mieście mam sklep gdzie kupując np. zestaw komputerowy przepłacam może z 50zł, przy kupnie monitora kupiłem taniej jak w gral-u. Doliczając czasami koszty wysyłki przepłaci sie przy kompie ewentualnie 50-100zł. Patrząc że w razie jakichś problemów sklep ma się pod ręką, myślę że w wielu wypadkach sie opłaca.
Sklepy internetowe niestety już dość mocno wywindowały ceny (lub może te tradycyjne obniżyły). Tanie są tylko nowe, w większości mało znane, czasami strach tam coś kupić;> Choć laptopa 2 tygodnie temu kupowałem przez neta:) z tym że odbiór osobisty
  • 0

#34 jakubgorz

jakubgorz

    Stały użytkownik

  • 251 postów

Napisano 21 11 2007 - 15:24

Niekoniecznie, ja np. w moim mieście mam sklep gdzie kupując np. zestaw komputerowy przepłacam może z 50zł, przy kupnie monitora kupiłem taniej jak w gral-u. Doliczając czasami koszty wysyłki przepłaci sie przy kompie ewentualnie 50-100zł. Patrząc że w razie jakichś problemów sklep ma się pod ręką, myślę że w wielu wypadkach sie opłaca.
Sklepy internetowe niestety już dość mocno wywindowały ceny (lub może te tradycyjne obniżyły). Tanie są tylko nowe, w większości mało znane, czasami strach tam coś kupićsmile.gif Choć laptopa 2 tygodnie temu kupowałem przez neta:) z tym że odbiór osobisty


Wszystko zależy od sklepu i od tego w jakim mieście się znajduje. Ja mieszkam na wsi i mam niedaleko do miasteczka, w którym są trzy sklepy komputerowe i tam ceny są wyższe, ale wystarczy że pojade 30km do Płocka i tam mam ceny znacznie niższe niz na komputroniku.
  • 0

#35 Robbie_7

Robbie_7

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 21 11 2007 - 18:25

Wszystko zależy od sklepu i od tego w jakim mieście się znajduje. Ja mieszkam na wsi i mam niedaleko do miasteczka, w którym są trzy sklepy komputerowe i tam ceny są wyższe, ale wystarczy że pojade 30km do Płocka i tam mam ceny znacznie niższe niz na komputroniku.



To oczywista sprawa, ze w róznych częsciach Polski sprzet komputerowy ( i nie tylko) jest tańszy a w niektórych nie... Miejsce, miasto ma naprawde wielkie znaczenie:) jesli chodzi o obsługę to również popieram poprzedników, ze większe firmy mają o dobtrych sprzedawców i złych ;> kwstia podstawowa. Profesjonalna obsługa i konkurencyjny sprzęt
  • 0

#36 Maluszek

Maluszek

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 07 2008 - 15:54

Witam! Ja kupiłbym laptopa, bardziej użyteczny - kiedyś (2004) kupiełm lapsa w Vobisie i nie polecam tego sklepu ... dwa tygodnie temu kupiłem Toshibę na www.notebooki.pl - teraz przynajmniej ceny są normalne i wybór 10x więszky niż cztery lata temu :) pozdro!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych