Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fujitsu-Siemens v6515- zalanie sokiem marchwiowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 CRNX

CRNX

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 12 02 2012 - 13:52

Cześć.
Dwa tygodnie temu zalałem sobie przypadkowo laptopa Fujitsu- Siemens EsprimoV6515 sokiem marchwiowym. Informatyk po rozkręceniu stwierdził, że uszkodzona jest płyta główna(przepalone elektrody i jakieś przewody) i raczej tylko ona. No i jestem bez laptopa.
Informatyk polecił mi sprzedać tego laptopa za 500-700zł, dołożyć z 500 zł i zainwestować w nowy. Ja z kolei spytałem się o wymianę na nową płytę główną w okolicach 300 zł ale wg.niego wiąże się to z jakimś ryzykiem; nie pamiętam już o co chodziło ale przestrzegał, że może dojść do zwarcia czy cuś. Jestem w kropce.

Stąd mam parę pytań:
1.Czy ktoś kupi zalany sprzęt np.allegro?
2. Co wg.Was opłaca się bardziej: inwestować w lapka czy kupić nowego notebooka?
Nie jestem zbyt wymagający, płyta główna 2-3 letnia w zupełności mi wystarczy.
Specyfikacja notebooka: NOTEBOOK FUJITSU-SIEMENS ESPRIMO V6515 SKLEP NEO24.PL CENA

Proszę o jakieś sugestie,
Pozdrawiam.


Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 17 02 2012 - 10:39

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 02 2012 - 19:34

1. Kupują różne rzeczy na części, sama matryca do laptopa jest warta nawet i 200zł.
2. Kupiłbym nowego, nie wiesz np. jaki wpływ miało zalanie na baterię czy procesor. Poza tym może się już korozja rozpocząć tam gdzie woda nie wyparowała.

Jak nie masz łatwego dostępu do serwisu to taka wymiana może się okazać dla Ciebie kosztowna, bo oprócz płyty głównej całkiem realne że uszkodziła się klawiatura i touchpad.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Zalanie Fujitsu Płyta główna problem



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych