Skocz do zawartości


Zdjęcie

Epson P50 vs Canon IP4850


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 pliq

pliq

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 01 2011 - 16:08

Witam, zanoszę się z zakupem drukarki która miałaby możliwość drukowania na płytach cd/dvd. W oko wpadły mi dwa modele: Epson p50 oraz Canon ip4850. Miał z Was ktoś styczność z tymi drukarkami i może coś na ich temat powiedzieć? Jak wygląda sprawa eksploatacji, tuszy?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi ;-)

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 01 2011 - 21:40

Nie wiem po co ci nadruki na CD/DVD po pierwsze atrament do takich wydruków jest stosunkowo drogi, po drugie lepiej zaopatrzyć się w nagrywarkę z opcją LS czyli wypalanie na drugiej stronie płyty. Raz że płyty są tanie po drugie koszt wypalenia jest tańszy od druku jedyna wada to długi czas wypalania nawet do 15 min.
Ale jet to o wiele trwalsze, w ostateczności radził bym ci nalepki w formie krążków ale zbyt wiele zachodu aby równo ją nalepić na płytę i niejest to tak trwałe jak druk bezpośredni na płytę czy wypalenie systemem LS (Liht Scribe).

  • 0

#3 pliq

pliq

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 01 2011 - 00:05

Hmm, atrament jest wykorzystywany ten sam co do druku na papierze ;) No właśnie LS dość długie nagrywanie oraz kolory wychodzą trochę blade, nie o to mi chodzi. Dlatego też pytam i szukam drukarki z możliwością nadruku na płytach ;) Wiem że jakiś czas temu dobrze sprzedawały się i były zachwalane drukareczki od Canona serii pixma, m.in ip4200, ip4300, ip4700. Miał ktoś styczność z drukarkami podanymi przeze mnie w pierwszym poście?

Pozdrawiam.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 01 2011 - 11:09

Kto ci naopowiadał takie rzeczy, atrament do papieru to jest całkiem inny od atramentu do druku na folii, czyli na tworzywie sztucznym. To samo dotyczy to atramentów do papieru inny jest do zwykłych wydruków, inny jest do wydruku na papierze fotograficznym. Atramenty zwykłe i do fotografii są na bazie alkoholu podobnego coś do atramentu w flamastrach. A inny jest stosowany atrament w specjalnych markerach CD/DVD i tak podobny jest stosowany do nadruku na folii i na płytach CD/DVD, zwłaszcza że wszystkie takie atramenty są atramentami pigmentowymi.
  • 0

#5 szmyk

szmyk

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 30 01 2011 - 21:39

A ja rozumiem Cię po co Ci nadruk na CD/DVD bo sam z takiego często korzystałem w moim starszym Epsonie i efekty były niesamowite. W ogóle nie ma co porównywać z LS. W takiej drukarce drukujesz etykietę jak normalne zdjęcie. Oczywiście żeby rozwiać wątpliwości atrament do druku na CD jak i do druku zdjęć i jak i na papierze jest ten sam. W przypadku drukarek foto jest to tusz rozpuszczalnikowy (lepiej się mieszają kolory i uzyskuje się lepsze efekty). Canona nie znam ale mogę powiedzieć co nieco o Epsonie. Jak patrzyłem niewiele się zmieniło i ten nowy P50 korzysta również z 6-ciu kolorów, co daje mu spore atuty jeśli chodzi o możliwą do osiągnięcia gamę barw. Wydruki są też bardzo trwałe (szczególnie te na nośnikach foto). Mam niezłą kolekcję zdjęć sprzed paru lat i nie ma mowy o blaknięciu czy rozmazywaniu. Z drukarką masz również oprogramowanie pozwalające tworzyć własne etykiety płyt. Jest dość intuicyjne i proste w obsłudze.
  • 0

#6 szum1

szum1

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 02 2011 - 02:32

Canon produkuje niskiej jakosci drukarki,poniewaz zarabia na tuszach.IP4850 ma dobra glowice,wykonuje nadruki na plytach dvd szybko i dobrej jakosci.Drukarka pracuje glosno nawet przy ustawieniach do nocnej pracy.Po pewnym czasie uzytkowania nie rozpoznaje tuszy,nawet orginalnych.Pod glowica drukarki jest listwa zstykowa podtrzymywana na plastikowych zatrzaskach,ktora z czasem sie luzuje i niema polaczenia z czipami.Dodatkowo czipy sa jakies slabe.Mi powysiadaly po 8 napelnianiach atramentem.Sterowniki niedopracowane.Komputer nie rozpoznaje po podlaczeniu drukarki niektorych urzadzen,podlaczonych przez USB.Jezeli nie zdazymy naczas zaladowac atramentu do wszystkich wkladow,glowica ma problem zpowrotem na miejsce zaladunku.Male wklady,duzy pobor atramentu przy pracy i przy czyszczeniu,czipy,sterowniki.Nawet jezeli nie wysiadzie szybciej to po okresie okolo roku zapali sie alarm ze zbiornik awaryjny z atramentem jest wypelniony i trzeba odniesc do serwisu.canon-fake
  • 0

#7 przemekho

przemekho

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 08 02 2011 - 13:37

To co napisał tutaj brutus3 to są wierutne bzdury.
Mam canon Ip4700. Nadruki wychodzą bardzo ładne, a mam porównanie do maszyny kopiująco-drukującej Disc Publisher Bravo2.
Koszt nadruku jest tani, zamienniki na allegro można dostać tanio 25zł za cały zestaw tuszów, 5sztuk. Na pełnych zestawach tuszów można zadrukować spokojnie ze 200-300sztuk płyt przy 20-30% kryciu płyty. Przy pełnych zadrukach, czyli pełny obraz na pewno mniej ale i tak jest to niski koszt. Przy 100 sztukach to wychodzi 25gr plus koszt najtańszych płyt 50gr, co daje razem 75gr. To wszystko można obniżyć kupując sam tusz do napełniania. Nadruk jest w miarę szybki ok. 1-2 minut. LS chowa się przy tym pod każdym względem. Pojawiły się już zaminniki do IP4850. Można spokojnie zadrukowywać płyty tymi tuszami. Płyty do nadruku mają specjalną powierzchnię i wchłaniają atrament. Gdzie tam brutus3 porównuje to z jakimiś tam foliami, to nie wiem, całkowite nieporozumienie. Chyba nie miał za bardzo do czynienia z tym. Bardzo ładne nadruki wychodzą na płytach z powierzchnią Glossy. Płyty do nadruku od 50gr w góre na allegro, czyli są tanie i chyba tańsze niż do LS. Nie mam porównania do Espon P50 ale jeżeli chodzi o Canon w tych modelach to nadruk jest bardzo ładny. Wiadomo nie jest to nadruk sitodrukiem z profesjonalnych drukarni ale i tak jest wysokiej jakości. Druk można dodatkowo zabezpieczyć lakierem, chociaż jest to opcjonalne. Lakier też jest dostepny na allegro.

Acha jeszcze jedno. Nie daj się namówić na żadne nalepki na płyty. Nalepka na płycie raz, że nie ma efektu, drugie nie jest to dobre dla napędów. Jeżeli trochę krzywo nakleisz taką nalepkę to przy dużych obrotach działa siła odśrodkowa w napędzie i taka płyta może mieć "bicie", co jest bardzo niekorzystne dla napędu.

Płyty do zadruku nazywają się "Printable". Taniocha, oczywiście w ilościach przekraczających 50sztuk.
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 02 2011 - 13:59

Po pierwsze LS to nie muszę mieć drukarkę, po drugie nie bawię się w koszta atramentu oraz uzupełnianie, po trzecie LS czyli wypalenie obrazu na drugiej stronie płyty jest trwalsze od nadruku. Owszem wada to długi czas wypalania ale cena płyty DVD to już od 1,50zł za sztukę a są jeszcze tańsze. I jeszcze jedno nie muszę się martwić o głowicę czy nie ulegnie zatkaniu czy zużyciu. A co do projektów to możesz sobie sam projektować wzory lub korzystasz już z gotowych i to za darmo. Owszem nadruk kolorowy ładnie wygląda ale to zawsze będzie nadruk.
I kolego bzdury to ty piszesz bo co innego jest wypalanie a co innego drukowanie nadruk zawsze się zetrze przy częstym używaniu jakiś płyty a wzór wypalony nigdy najwyżej trochę zblaknie ale zawsze można ponownie go wypalić.
  • 0

#9 CentrumPapieru

CentrumPapieru

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 23 03 2011 - 14:35

Obydwa modele są godne uwagi. Miałem jeszcze polecać Hp,ale widze że nie masz do nich przekonania. Jako że pracuje obecnie na Canonie,to polecałbym właśnie tą firme.
  • 0

#10 Zolmar

Zolmar

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 06 10 2011 - 15:06

Kto ci naopowiadał takie rzeczy, atrament do papieru to jest całkiem inny od atramentu do druku na folii, czyli na tworzywie sztucznym. To samo dotyczy to atramentów do papieru inny jest do zwykłych wydruków, inny jest do wydruku na papierze fotograficznym. Atramenty zwykłe i do fotografii są na bazie alkoholu podobnego coś do atramentu w flamastrach. A inny jest stosowany atrament w specjalnych markerach CD/DVD i tak podobny jest stosowany do nadruku na folii i na płytach CD/DVD, zwłaszcza że wszystkie takie atramenty są atramentami pigmentowymi.

Zatem jest cudem, że przy tych samych tuszach drukuję korzystając z Epsona Stylusa Photo R265 na różnych papierach, płytach CD i DVD oraz na papierze fotograficznym od 3 lat :-))))

[warn=Abback]Kolego zabronione jest odświeżanie starych tematów więc proszę o tym pamiętać[/warn]

Użytkownik Abback edytował ten post 06 10 2011 - 16:45

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych