Skocz do zawartości


Zdjęcie

Edytor BBCode znaczniki SEO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 06 10 2013 - 14:14

W tym poradniku usprawnimy edytor BBCODE o trzy bardzo pożyteczne funkcje, których brakuje w domyślnym edytorze od IPB. Naszym wzorem edytorów będzie Wikipedia i Wordpress. Oba ze skryptów korzystają z potęgi SEO przy redagowaniu treści :)
 

Podział tekstu na nagłówki


 
Podstawowym błędem, a raczej naleciałością z czasów zamierzchłych(początki htmlu etc.) jest formatowanie tekstu po wielkości znaków. Za informację najważniejszą stosuje się rozmiar liter font size="32", a za zwykłą 5-ke.. O ile w początkowej fazie rozwoju wyszukiwarek size był na równi z nagłówkiem, o tyle teraz jest to niedopuszczalne, bądź posiada marginalne znaczenie często wykorzystywane do oszukiwania wyszukiwarek(np. font size=1 i tekst nasycony słowami kluczowymi..). Zamiast stosować rozmiar tekstu proponuję wprowadzenie nagłówków, które są przyjazne SEO i rzeczywiście odzwierciedlają strukturę tekstu na tzw. szpachle.
Przykładowy bbcode z nagłówkami można pobrać w załączniku. Można do nich dostosować własny styl dzięki czemu tekst jest dużo atrakcyjniejszy graficznie.

[h2]Nagłówek 2-ego poziomu[/h2]
[h3]Nagłówek 3-ego poziomu[/h3]

 

Lepszy opis obrazków


 
Zwykły opis obrazka uważam za dość wsteczny(kopiuje nazwę pliku i w dodatku niepełną). Przykład macie tutaj:
 
bbcode domyślny znacznik IMG
 
Proponuję go zastąpić znacznikiem: imgseo, który dołączam w załączniku. Od teraz do każdego zapisanego w ten sposób odnośnika do obrazka znacznik ALT wypełniamy sami. Kod bbcode:

[imgseo=/uploads/imgs/pre_1381061403__img_tag_bbcode_ipb_seo.jpg]bbcode domyślny znacznik IMG[/imgseo]

Jak dodać bbcode?


Wchodzimy do ACP -> Wygląd -> Zawartość postów -> BBCode -> Importuj nowe bbcode.  Pliki z bbcode należy wypakować wcześniej i importować pojedynczo.
Po zapisaniu bbcode należy wejść jeszcze w wybrane kody i wybrać opcję TAK dla: Usunąć wszystkie XXX zkeszowanych pozycji?


Załączone pliki


  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: IPB bbcode SEOUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych