Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny problem z prędkością internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 SzefRonPolska

SzefRonPolska

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 11 05 2016 - 21:37

Witam. Mam dosyć dziwny problem z internetem i to dosyć od niedawna.

Problem jest taki, że gdy coś pobieram, to prędkość pobierania jest bardzo wolna (Około 100-200 kb/s),

jednak gdy np. oglądam filmy na Youtube to prędkość internetu jest bardzo szybka (Mogę oglądać filmy w bardzo wysokiej jakości, co nie powinno się stać, ponieważ jak napisałem w poprzednim nawiasie internet podczas pobierania działa bardzo wolno).

No i to jest mój problem.

Mam windows 7, internet jest z plusa, a modem to huawei E3372. Próbowałem sprawdzać maksymalną prędkość w ustawieniach, jednak ona automatycznie dostosowuje się do prędkości internetu.

Na ustawieniu "Tylko LTE" internet nie chce mi działać, chociaż słyszałem, że ten internet działa z prędkością LTE.... Szukałem po internecie jednak nie znalazłem odpowiedzi.

Mam nadzieję, że ktoś zwróci na to uwagę :)

Jakby co jestem nowym na tym forum, ponieważ szukałem odpowiedzi.

Nie znam się za bardzo na takich profesjonalnych sprawach komputerowych, więc proszę o jasne wytłumaczenie!



  • 0

#2 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 11 05 2016 - 21:56

To jest akurat proste ;)

 

Bo ja mam tak samo tylko z tą różnicą, że ja nie mam modemu LTE ( zapewniają mnie, że mam zasięg LTE - Internet z Play - modem LTE wkrótce kupuję )

 

Jeżeli Internet nie działa na ustawieniach "Tylko LTE" to znaczy, że nie masz zasięgu LTE inaczej nie może być.

 

I jeżeli nie masz LTE, to zapewne łączy się z HSPA+ tak jak u mnie:

 

pre_1462996202__przechwycenie_obrazu_ekr

i tu jest rozwiązanie problemu ( to znaczy nie do końca rozwiązanie ). HSPA+ jest w godzinach ( około ) 6:00 - 22:00 jest strasznie dociążone  i prędkość wynosi od 100 - 300 kbps ( po południu jest najwolniej ). W nocy u mnie Internet potrafi się rozpędzić do maksa modemu czyli około 21 Mbps, ale jest to np 3 w nocy.

 

Czy podsumowując masz wahania prędkości Internetu, bo nie działa on tak jak zakładasz w technologii LTE, tylko HSPA+ gdzie duże jej obciążenie przez pozostałych użytkowników sprawia, żę działa ona po prostu wolno.



  • 0

#3 SzefRonPolska

SzefRonPolska

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 12 05 2016 - 15:46

Dzięki bardzo, jednak nie zawsze tak szybko mi działa w nocy. Może powodem było też to, że ja mam internet z limitem i właśnie dzisiaj (co miesiąc w 12 dzień) limit internetu odnawia się. (50GB)

A w dodatku najszybciej jak u mnie internet działał to około 3 MB/s

Niedawno jakoś działał mi szybciej i właśnie nie wiem czemu. Nawet po południu było ponad 1MB/s


Użytkownik SzefRonPolska edytował ten post 12 05 2016 - 15:48

  • 0

#4 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 12 05 2016 - 16:29

Dzwoniłeś do plusa w tej sprawie?


  • 0

#5 SzefRonPolska

SzefRonPolska

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 14 05 2016 - 01:42

No nie dzwoniłem, ale teraz w tym momencie u mnie jest 1:41, a internet chodzi 300kb/s

Dla mnie to jest już dramat...

Niby odnowiony mam ten internet, jednak nadal działa jak jakiś internet za 5 zł.

Nawet widać napis: LTE 3/5 kresek...

Ja nie wiem co mam z tym zrobić...

Skontaktować się?


  • 0

#6 Rudy1999

Rudy1999

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 02 09 2022 - 14:02

Jak byłem w Plusie miałem taki sam problem, nadzwoniłem sie na infolinie i nic nie pomogło. Zmieniłem operatora na http://www.airmax.pl  i działa wszystko wporządku. Polecam



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Wolny internet



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych