Skocz do zawartości


Dziwne zawieszenia systemu od czasu do czasu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 02 01 2010 - 15:13

Jak widzę nie są to jakieś uciążliwe bsod'y, częstotliwość też nie jest jakaś zastraszająca, sam błąd może wskazywać na błąd komórki pamięci cache procka spowodowany jakimś programem, spróbuj zaktualizować bios i zadbaj o aktualne drivery chipsetu. Możesz jeszcze przetestować pamięć botowalnym z CD memtestem, kilkugodzinny test lub do pierwszego błędu, jak wyjdzie błąd to pamięci mogą być do wymiany.

  • 0

#22 Gość_Ruffriders_*

Gość_Ruffriders_*

Napisano 02 01 2010 - 15:24

Ok dzieki aczkolwiek odkąd wczoraj usunąłem kilka trojanów i luk w programach problem ustał. Ale gdyby coś się dalej działo zrobię jak radzisz. Dzięki

EDIT:
Komp znowu zaczął się zawieszać. Zrobię test memtestem i napisze co i jak może wtedy wspólnie ustalimy co dalej.

Mam pytanie odnośnie memtesta jak się go odpali to co powinno wyskoczyć? Bo ściągnąłem memtesta z pewnego źródła w formacie iso wypaliłem daemonem na płytce zbotowałem w biosie cdrom i wyskoczył mi niebieski pulpit z "diagnostyka pamięci systemu windows".... to chyba nie memtest? Pomoże ktoś komputerowemu laikowi?


// Używaj opcji edytuj.


EDIT:
Zrobię kompleksowe testy proca ramu grafiki i dysku i wrzucę do tematu może ktoś mi wtedy pomoże.

Użytkownik Sicknature edytował ten post 06 01 2010 - 23:27

  • 0

#23 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 07 01 2010 - 17:49

Zrobiłem kilka testów. Wyniki mam w postaci graficznej poniżej. Wychodziłoby na to że dysk jest sprawny ram również. Co do grafiki nie stresowałem jej żadnym konkretnym programem a jedynie zapuściłem FarCry2 na najwyższych możliwych detalach z SAAx8 + Vsync w rozdziałce 1280x1024 nie przekroczyło mi 75*C ( w smarkach i innych grach nigdy 80 nie przekroczyło) więc ją wykluczam. Niestety próby testu procesora się nie powiodły. Najpierw zrobiłem test TS z AMD OD po około 3 godzinach pomyślnego testu komputer się zawiesił....na teście Prime 95 trochę spanikowałem bo temperatura po kilkunastu minutach doszła do 50*C i rosła. Wyłączyłem więc go i pograłem sobie w FarCry2 około 3godzin nic się podczas gry nie zacięło gierka chodziła płynnie.

Nie wiem co to może być czyżby wadliwy procesor?

Załączone miniatury

  • DIMM 1 Test cz.1.JPG
  • DIMM 1 Test cz.2.JPG
  • DIMM 2 Test cz.1.JPG
  • DIMM 2 Test cz.2.JPG
  • 1.jpg

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych