Skocz do zawartości


Zdjęcie

Deinstalacja windows Vista i Przejscie na Xp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 red_man

red_man

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 03 2007 - 21:14

Wiec... mam pewien kłopot . Niemoge przejsc z Visty na xp . Gdy wlaczam komputer z CD z Windowsem nie dziala . .. Formata z dysku tez nie moge zrobic pomuzcie

  • 0

#2 Armstrong

Armstrong

    Początkujący

  • 71 postów

Napisano 26 03 2007 - 21:23

Chcąc pozbyć się Visty wykonujemy następujące kroki:

1. Wkładamy płytkę instalacyjną Win XP i uruchamiamy ponownie komputer.
2. Uruchamiamy konsole naprawiania systemu (poprzez naciśnięcie "R" gdy pojawi się taka informacja)
3. Wpisujemy fixboot [Enter] i zatwierdzamy poprzez T i [ENTER]
4. Uruchamiamy Windowsa XP (już bez możliwości wybrania Visty!) i przechodzimy do folderów które chcemy usunąć (Windows, Program Files (Program Files x86, jeżeli ktoś ma wersje x64) , Documents and Settings i ukryty folder Program Data oczywiście te z Visty )
5. Klikamy prawym przyciskiem myszy na folderze Windows i naciskamy Właściwości później na zakładkę Zabezpieczenia (jeżeli ktoś nie ma takiej zakładki wystarczy wejść w Narzędzia/ Opcje folderów/Widok i odznaczyć Użyj prostego udostępniania plików.).
6. W zakładce Zabezpieczenia klikamy na Zaawansowane później Właściciel zaznaczamy Administratorzy i klikamy na Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów , potem Zastosuj potwierdzamy poprzez naciśniecie Tak i 2x OK
7. Znowu Klikamy prawym przyciskiem myszy na folder Windows i Właściwości , zakładka Zabezpieczenia / Zaawansowane Zaznaczamy na samym dole okna Dziedzicz i po obiekcie..... i Zamień wpisy uprawnienia...... po czym Zastosuj i OK. Upewniamy się że w ramce Uprawnienia Administratora wszystkie haczyki są po stronie Zezwalaj klikamy OK
8. Naciskamy na folder Windows i równocześnie na SHIFT + DELETE i potwierdzamy poprzez naciśnięcie Tak, a później jeszcze Tak dla wszystkich
9. Powtarzamy to z kolejnymi folderami typu Program Files itd.

  • 0

#3 Hawkins

Hawkins

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 08 04 2007 - 21:20

Tworzysz dyskietki z PartitionMagic wkładasz przy starcie formatujesz z dyskietek i instalujesz na czysto.
  • 0

#4 cielatko

cielatko

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 15 04 2007 - 11:17

mam podobny problem, z tym, że kiedy próbuje włączyć naprawianie systemu okazuje się to niemożliwe. wyskakuje informacja, że system windows XP nie wykrył żadnych dysków więc operacja musi zostać zakończona.
generalnie potrafie dać sobie radę z instalacją XPka, ale nie jestem orłem i komputer mimo wszystko trochę mnie przeraża. więc gdyby ktoś mogł mi wyjasnić, jakim sposobem mam zainstalowac tego XP, albo może chociaż da się sformatować dysk,zeby pozbyc się Visty - jest taka możliwość?

tylko jeszcze jedna prosba - tak na chlopski rozum...
  • 0

#5 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 15 04 2007 - 14:17

Witam.

Jeśli powyższy sposób nie działa, to opisywałem na łamach forum jeszcze jedną możliwość - za pomocą aplikacji gParted w wersji livecd. Spróbuj właśnie nią sformatować partycję z Vistą, a potem normalnie zainstaluj xp'ka.
Jednak po Twojej wypowiedzi "wyskakuje informacja, że system windows XP nie wykrył żadnych dysków" można wnioskować, że używasz dysku SATA - czy tak? Przy nich, często zdarza się, że potrzebne jest podczas wczytywania sterowników (ładowanie procesu instalacji) wskazanie dodatkowych steroników do dysku, który posiadasz. Znajdziesz je zapewne na stronie producenta.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#6 Munder

Munder

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 04 2007 - 23:15

Witam Dołączona grafika!!

Mam Vistę od tygodnia i narazie wszystko jest OK.Zastanawiam się,czy gdy zdecyduję się przejść ponownie na XP,będę miał te same problemy co poprzednicy.
Otóż mam na płytce DVD,obraz systemu XP i zawsze jak miałem jakieś kłopoty to Ghost'em przywracałem go w kilkanaście minut.
Nie wiem czy przy Vista,Ghost będzie pomocny...?? Czy ktoś z Was juz tego probował..??? Jeśłi tak to z jakim skutkiem...??

Pozdrawiam
  • 0

#7 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 23 04 2007 - 10:38

Witam.

Niestety nie wiem, czy Ghost poradzi sobie z przywróceniem systemu XP ponikąd 'spod' Visty. Gdyby się nie udało, to zawsze możesz sformatować partycję z Vistą i ruszyć z płyty na której masz obraz systemu, a następnie przywrócić go na partycję po nowszym systemie.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#8 buraq

buraq

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 07 2007 - 04:18

Biedaki tak sie poca przy tym:P:P a wiec masz dysk sata, jezeli uzywales visty to w biosie w zakładce "System configuration", funkcję "SATA Native Support" jest "enable" . Sprawa jest prosta- przelacz na " DISABLE", pozdrawiam
  • 0

#9 dr_gti

dr_gti

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 07 07 2007 - 00:45

WItam, ja takze chce przejsc na xp z visty i u mnie tez jak chce naprawic system niepokazuje zadnych dyskuow twradych i mam sata a u mnie w biosie niema takiej zakladki jak napisales:((((( wiec co ja mam zrobic zeby te dyski sata sie pokazaly podczas naprawy??
  • 0

#10 apocalypse

apocalypse

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 17 08 2007 - 21:34

Mam podobny problem. Dostałem do naprawy kompa, na którym był zainstalowany windows Vista. Miałem zamiar zainstalować XP a wywalić vistę. Jednakże ona "broniła się rękami i nogami" :sciana: W końcu usunąłem wszystkie jej pliki, formatując całą partycję systemową. Gdy odpalam kompa z CD XP, wyskakuje standardowy komunikat by wcisnąć dowolny klawisz, jednakże komp wogóle nie reaguje na sygnały z klawiatury i po chwili zaczyna piszczeć. Również płyta z vistą nie chce wystartować. Sprawdziłem czy to nie wina klawiatury, jednakże wchodzę do biosa i tam ona chula, wychodzę i próbuję bootować płytkę i lipa. Co mogę z tym fantem zrobić? z góry dziękuję.
(dysk sata, procek core duo, dvdrom...standardowy sprzęt.)
  • 0

#11 Rak

Rak

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 08 2007 - 17:06

Ja również mam problem z instalacją na laptopie z dyskiem sata nie wiem już co robić ( Vistę wywaliłem z laptopa i zainstalowałem w niszczarce (bardzo przyjemne :sciana: Pomóżcie plizz

Rak

  • 0

#12 Gawcio

Gawcio

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 22 08 2007 - 19:48

Witam wszystkich.

Wiele czytałem na ten temat. Mam ogólne pojecie jak sobie poradzić z problemem "niewykrywalnych dysków" Tylko jednego mi brakuje..

Laptopa kupiłem w US jest to Gateway MT6839b nie mogę znaleźć do niego sterowników sata.

Proszę Was o pomoc, na pewno lepiej wiecie gdzie tego szukać.

Pozdrawiam Gawcio

  • 0

#13 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 23 08 2007 - 14:16

Witam wszystkich.

Wiele czytałem na ten temat. Mam ogólne pojecie jak sobie poradzić z problemem "niewykrywalnych dysków" Tylko jednego mi brakuje..

Laptopa kupiłem w US jest to Gateway MT6839b nie mogę znaleźć do niego sterowników sata.

Proszę Was o pomoc, na pewno lepiej wiecie gdzie tego szukać.

Pozdrawiam Gawcio



Wszystkie sterowniki są dołączone na płycie do laptopa
  • 0

#14 Rak

Rak

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 24 08 2007 - 09:07

Wszystkie sterowniki są dołączone na płycie do laptopa


Racja ALE jest na nich napisane "suported for VISTA"
  • 0

#15 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 24 08 2007 - 13:41

Sterowników trzeba szukać w takim razie na stronie producenta lub dowiedzieć jakie dokładnie znajdują sie modele dysków i płyt głównych w laptopach i pogrzebać trochę na googlach.
  • 0

#16 adaho

adaho

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 06 10 2007 - 23:20

Witam,

Jestem nowym użytkownkiem tego forum.


Otóż kupiłem niedawno laptopa TOSHIBA SAT A200-1AX T7100/2048/200/15,4/DVDSM z vistą buisness ultimate coś tam.

Problem w tym, ze ten system mi już chyba wszystkie nerwy pozjadał! a najgorsze to ze nie moge sie go pozbyc.

Wkładając płyte z XP i restartujac kompa płyta nie odpala (jest jako first boot DVD), wiec powinna.

Gdzies na angielskim forum wyczytałem ze jest trik z Windowsem 2003. Włozyłem i o dziwo odpaliło z płyty, ale za chwile wyskoczyło ze nie wykrywa dysku.

W biosie zadnych opcji enable/disable SATA nie ma. Driverów tez nie moge znalesc. Jest jakies wyjscie??


HELP

pozdrawiam
Adam
  • 0

#17 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 07 10 2007 - 15:24

Innego wyjścia nie ma, jeśli nie masz opcji w BIOSIE do wyłączenia to pozostaje Ci tylko wgranie sterowników do dysku. Win XP nie odpala bo pewnie jest albo płytka jest porysowana/uszkodzona.
  • 0

#18 adaho

adaho

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 10 2007 - 18:19

z tym ze takich sterowników nie moge takze znalesc :-( mam dysk 200 gb (MK2035GSS)

płyta glowna: Intel Crestline GL960/GM965/PM965


sorry, ale jestem laik...:mellow:
  • 0

#19 Andrzej669

Andrzej669

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 18 10 2007 - 11:30

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z tym ze takich sterowników nie moge takze znalesc :-( mam dysk 200 gb (MK2035GSS)

płyta glowna: Intel Crestline GL960/GM965/PM965


sorry, ale jestem laik...sad.gif


------------------------------------------------------------------------------


Napisz do mnie to ci pomoge - gg-3340389.
  • 0

#20 NapoleonXVI

NapoleonXVI

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 18 02 2008 - 18:30

Witam wszystkich mam taki sam problem tyle ze ja posiadam plyte glowna z ASUStek i nie ma zadnej seri podanej tylko model P5VD2-VM/SI

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych