Skocz do zawartości


Zdjęcie

Częste zawieszanie i BSOD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tony***

Tony***

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 12 08 2012 - 13:14

Witam,
Problem wyglada następująco. Komputer często się zawiesza(czasem nawet w fazie wczytywania systemu). Jak jednak uda mu się odpalic system wtedy po kilku minutach pracy wyskakuje BSOD lub po prostu zwiesi sie. Dawniej, gdy tak mi sie zaczeło dziać z aktualizowalem sterowniki karty graf, oraz wgralem SP i problem ustąpił. tnz. nie do końca ale powiedzmy, ze raz na dobe jak się "wywalil" to bylo wszystko. Teraz znowu BSOD i zawieszenia wystepuja co chwila.
Po postawieniu nowego systemu, na "dzien dobry" BSOD!!Temp. sa OK , karta graf. i RAM sprawdzone na innym kompie, zasilacz sprawdzony, HD przetestowany-sprawny,
Czy to oznacza kres mojej płyty głównej??
Co jeszcze moze być przyczyna takich objawów?? i co ewentualnie jeszcze mogę zrobić przed zakupem nowej płyty?? :(

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 12 08 2012 - 13:42
Literówki się kłaniają ! używaj polskich znaków.

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 12 08 2012 - 13:20

zasilacz sprawdzony, HD przetestowany-sprawny


Podaj jaki masz zasilacz marka/moc . Podaj rownież screena z programu Cristal Disk Info i HDTune

ak jednak uda mu sie odpalic system wtedy po kilku minutach pracy wyskakuje BSOD


A tak może podał byś kod błędu BSOD

  • 0

#3 Tony***

Tony***

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 12 08 2012 - 14:16

bluesceervier wskazuje różne kody błędu, natomiast za każdym razem odpowiedzialny plik za błąd wskazuje ntkrnlpa.exe i do tego kilka razy wskazał hal.dll. co do scr.z hd tune to tak na "goraco" moge powiedzieć, ze właśnie nim skanowałem i nie wykazał żadnych błędów. Zasilacz mam 420W. marka niestety nieznana.
Sprzet: hd samsung 320gb. karta graf. geforce 8600gt. , ram 2x1gb ddr2, proc. athlon dualcore 4200gb. 2,2gz

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 12 08 2012 - 14:23
ostatni raz upominam Cię o pisanie POLSKIMI LITERAMI.

  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 12 08 2012 - 14:28

Na początek pożycz od kogoś jakiś "markowy" zasilacz bo pewnie ten co posiadasz "no name" znajduje się na czarnej liście zasilaczy. Zawieszanie systemu może być spowodowane zasilaczem jak i uszkodzonym HDD. Wrzuć screena z programu Cristal Disk Info

natomiast za każdym razem odpowiedzialny plik za błąd wskazuje ntkrnlpa.exe


Wygląda na to że albo masz jakiegoś wirusa, albo uszkodzony dysk. Plik "ntkrnlpa.exe" to jest jądro systemu Windows.
Narzędzie naprawy powinno zamienić ten plik na poprawny, jeśli tak się nie dzieje to bardzo prawdopodobne jest uszkodzenie dysku

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 12 08 2012 - 19:24

  • 0

#5 Tony***

Tony***

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 13 08 2012 - 14:37

Po wymianie zasilacza jest zdecydowana poprawa!! Widac stary juz nie dawal rady. BSOD w ogole sie nie pojawiaja, niestety sporadycznie komp sie wiesza. Cristal Disk Info nie widzi dysku (wyswietla komunikat: DISK NOT FOUND) i nie bardzo wiem czemu :/
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 13 08 2012 - 22:15

Napraw sobie system z płyty instalacyjnej, odpal program i podaj screena z Cristal Disk Info

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 13 08 2012 - 22:16

  • 0

#7 Tony***

Tony***

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 16 08 2012 - 15:25

chciałem naprawić system z płytki instalacyjnej. Niestety "w promocji" dostałem komunikat " W aplikacji wystąpił unknown software exeption (0x80000003) pod adresem 0x73da764a" no i niestety naprawe szlak trafił, ze tak powiem. Próbowałem instalować inne wersje Cristala niestety efekt ten sam....nie widzi dysku.
Dodam, ze w między czasie podłączyłem inny HDD i zawiasy też sie pojawiały. Tyle ze w nim HD Tune wykazał 2 bad sectory


// z wielokrotnego zwracania uwagi o pisanie polskimi znakami, i nie zastosowanie się do tego dostajesz ostrzeżenie +1

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 16 08 2012 - 20:19

  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 08 2012 - 18:14

Pokaż pełny zapis parametrów z systemu SMART oraz wykonaj test odczytu z dysku, najlepiej z osobnego systemu livecd ładowanego do ram, bez zbędnego odczytywania z dysku przez system operacyjny co mogło by zafałszować wynik badania.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera BSOD blue screen niebieski ekran zawieszanie Windows



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych