Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co lepsze, X-Box 360 Arcade czy Komputer?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 cicinho

cicinho

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 21 08 2008 - 11:31

Witam, nie wiem czy umieściłem temat w odpowiednim dziale, noo ale ten mi najbardziej w tej kwestii pasował. No więc do rzeczy: Zastanawiam się na zakupem konsoli Microsoftu X-Box 360 wersja Arcade i tu moje pytanie, czy "mocą" (grafika, płynność gry, efekty) przewyższa mój komputer, bo po co mi konsola, która nie będzie od niego mocniejsza i w ogóle nie skorzystam. Oto parametry mojego PC: Intel Core 2 Duo 2.33 GHz, 4MB Cache --- ASRock CONROE1333-DVI/h R2.0 DualDDR2-667 --- 2GB Ram 667 Mhz (dual 2x 1024) Dysk 160 GB i Grafa: PALIT XpertVision GeForce 8600GT, 256 MB DDR3 (128bit) i do tego monitor CRC 17 LG Flatron.
X-box'a miałbym podłączonego do LCD Samsunga z HDMI, HDReady 23'.

I jeszcze jedno, czy X-Box jest bardziej przyszłościowy, w tym sensie, czy dłużej będę go używał spokojnie grając w gry, niż w kompa, dokładnie o to chodzi, czy np. za 2 lata gry będą nadal fajnie śmigały na konsoli i będą nowe wydawane, bo np. do kompa za 2 lata, a w sumie już teraz bym musiał dokupić ram, zmienić grafikę, później procka. (Znam awarię konsoli polegającej na jej grzaniu się i 3ROD), ale się jakoś jej nie obawiam ;>
I jeszcze jak cenowo wygląda konsola u Was w mieście, boo u mnie na wiosce ( 8 tys. mieszkańców) chyba nigdzie nie można dostać. Na Allegro waha się to w granicach 750 zł, ale z Allegro nie chcę, chodzi mi o to ile mniej więcej kosztuje konsola w MediaMarkt, RTV-AGD, albo gdzie można kupić ją najtaniej. Mieszkam 19 KM od granicy z Niemcami, byłem tydzień temu w niemieckim MediaMarkt to cena 249 euro.

  • 0

#2 Gawron

Gawron

    Początkujący

  • 110 postów

Napisano 21 08 2008 - 13:28

Microsoft XBOX360 Arcade Go Play!

najnowsza konsola firmy Microsoft; 3-rdzeniowy procesor 3,2 GHz; procesor graficzny - ATI 500MHz, Ram: 512 MB GDDR3/700; możliwość wyświetlania grafiki nawet w rozdzielczościach 720p/1080i (HDTV); audio - multichannel surround output (48kHz 16-bit audio); zdejmowany przedni panel umożliwia zmianę wyglądu konsoli; wsparcie dla formatów - DVD-Video, DVD-Rom, DVD-R/RW, CD-DA, CD-Rom, CD-RW, WMA CD, MP3 CD, JPEG oraz CD; 3 porty USB 2.0; wersja PAL; w zestawie bezprzewodowy joypad, zdejmowany, przedni panel, karta pamięci 256MB, oraz zestaw 5 gier znanych z usługi Xbox Live Arcade (Pac-Man Championship Edition, Uno, Luxor 2, Boom Boom Rocket oraz Feeding Frenzy); konsola wyposażona w port HDMI!; ABSOLUTNY HIT!!


Ale jeśli chodzi o parametry to nie ma sensu porównywać ich z komputerem. Na konsoli zagrasz w każdą możliwą grę dostępną na nią, nawet te co mają swoją edycję w wersji na PC, bez obaw czy ci "pójdzie" na full detalach. Komputer masz dobry, ale nie na tyle, że bez stresu zagrasz we wszystkie gry (na max det.), dlatego chcąc, czy nie chcąc będziesz musiał co jakiś czas wydać "kilka" złotych na zmianę podzespołów. Jęsli masz możliwość kupna Xboxa to nie zastanawiaj się tylko, bierz go ;>.

  • 0

#3 cicinho

cicinho

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 21 08 2008 - 16:01

Gawron napisał: "Dlatego chcąc, czy nie chcąc będziesz musiał co jakiś czas wydać "kilka" złotych na zmianę podzespołów." Noo wiem właśnie, że będę musiał go trochę pod pakować, żeby wszystkie gry za jakiś czas śmigały, już miałem tak ze starym kompem, że dokupowałem do niego ram, kartę i wychodziło w granicach 400-500 zł, a za jakiś czas potrzebna była już jakaś zmiana. Lepiej jedno razowy zakup w postaci konsoli, w takim wypadku nie zmieniałbym już nic w kompie, zostały by on tylko do neta i Managera, a za gierki odpowiedzialna byłaby konsola.
Ma ktoś wyrobione zdanie na temat jej przeróbki ?
  • 0

#4 Gawron

Gawron

    Początkujący

  • 110 postów

Napisano 21 08 2008 - 19:05

Polecam do przeczytania :
-http://blog.andrzejk.info/2008/05/03/xbox-360-przerabiac-czy-nie-przerabiac/
  • 0

#5 cicinho

cicinho

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 21 08 2008 - 22:04

Przeczytałem i ja jestem raczej za przeróbka, wiadomo z jakiej przyczyny, możliwość łupania w gry z innego źródła niż sklep z grami. W Szczecinie jest salon z konsolkami i robią to z miejsca w 20 minut, bez ingerencji w podzespoły konsoli, żadnego lutowania, wszystko przy tobie i za 49 zł ;>
  • 0

#6 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 21 08 2008 - 22:27

Jestem w takiej samej sytuacji, tyle, że nie mam kasy na X'a i zastanawiam się nad PS2, tylko nie wiem, czy ma to sens, bo jest to już staroć...
  • 0

#7 cicinho

cicinho

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 21 08 2008 - 23:39

Vojt007 - no ja też jeszcze nie mam, ale wezmę pobiorę 2 razy stypendium i mam już X'a ;> Niee no PS2 odpada, słaby i stary już sprzęcior, po co Ci to ? :/ lepiej dorzucić 3 stówki i X w chacie :P
  • 0

#8 maniak08

maniak08

    Początkujący

  • 96 postów

Napisano 22 08 2008 - 00:32

ja jestem zdecydowany przeciwnikiem konsoli... dostajesz superwypasiony sprzet za cene znacznie nizsza, dlaczego?? oni wszytko na grach sobie odbijaja.. to jest chore, nie daje mozliwosci rozwoju zdrowego rynku konkurencji w swiecie konsoli. Druga sprawa pady. Mozecie mowic co chcecie, ale to sie nie umywa do myszki i klawiatury... mozna dokupic xboxowskie?? dziekuje z gory cena duza, wartosc zadna (brak wybory innych firm). Jak zobaczylem jak gosc gra sobie w gta na paczie to nie wiedzielm czy mam sie smiac, czy plakac. Jego gra polegala na tym ze dawal galke w bok, a konsola sama mu namierzala glowe, po czym oddawal 1 strzal zawsze celny i szedl dalej. To jest jakas porazka o skillu mozna tutaj zapomniec, zabawka dla dzieciakow bez ambicji.
  • 0

#9 grejpfrut

grejpfrut

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 22 08 2008 - 01:10

Druga sprawa pady. Mozecie mowic co chcecie, ale to sie nie umywa do myszki i klawiatury... mozna dokupic xboxowskie?? dziekuje z gory cena duza, wartosc zadna (brak wybory innych firm). Jak zobaczylem jak gosc gra sobie w gta na paczie to nie wiedzielm czy mam sie smiac, czy plakac. Jego gra polegala na tym ze dawal galke w bok, a konsola sama mu namierzala glowe, po czym oddawal 1 strzal zawsze celny i szedl dalej. To jest jakas porazka o skillu mozna tutaj zapomniec, zabawka dla dzieciakow bez ambicji.

pograj w jakas bijatyke na padzie i na klawiaturze. i sprobuj szybko wyprowadzac konkretne kombosy.

mysz + klawiatura ma swoje zalety, podobnie jak pad - kwestia gry, jej gatunku i sterowania.
  • 0

#10 maniak08

maniak08

    Początkujący

  • 96 postów

Napisano 22 08 2008 - 09:55

ok zgodze sei ze do tego pady sa lepsze. chodzi mi o to ze w razie jakby ktos chcial sobie pograc na klawiaturze+mysz na x'e to nie ma nawet wybory codo modeli, a te orginaly od microsofta sa drogie

druga sprawawa jest taka ze pady w x'e masz narzucone z gory.. do kompa kupujesz jakie chcesz.
  • 0

#11 cicinho

cicinho

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 22 08 2008 - 18:39

maniak08 - wiesz, ja jako fan PES'a jestem mega happy tym, że w konsolce są pady, boo do tego typu gier, too się one świetnie sprawdzają. I jeszcze jedno, nim na PC będzie grane w GTA IV, to ja mając X'a będę już pół roku z tą gierką i będę miał za sobą pięciokrotne przejście jej i dobierał będę się do kolejnej gierki, z którą twój kontakt ogranicza się do oglądania screen'ów na necie i masz o niej fantazje a ja ją rozwalam ;>

  • 0

#12 Lich-koś

Lich-koś

    Who doesn't like chocolate rain?

  • 126 postów

Napisano 22 08 2008 - 19:44

Uważam że powinieneś kupić X'a. Jeśli przeważnie grasz w takie tytuły jak "PES" czy "FIFA" to jest dla ciebie. Po prostu XBox 360 jest konsolą next-genową tworzoną naprzeciw PS3 (ma mniejsze ale porównywalne osiągi). Więc jeśli szkoda ci pieniędzy na ciągłe ulepszenia, komputer jest dla ciebie zabawką dla gier... XBox jest stworzony dla ciebie

  • 0

#13 cicinho

cicinho

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 22 08 2008 - 22:30

Wiadomosc na Priv od: Lich-koś
To tak... Po pierwsze za pewne jestem o wiele starszy od ciebie i proszę do mnie nie mówić "synu". Po drugie to ty prosisz o pomoc nie ja. Ja ci tylko sugestywnie mówię że gra z jakimś tam edytorem jest bez sensu. Po trzecie większość ludzi ci nie pomoże bo nikt nie używa takich narzędzi do "edytowania". Dobre dla dzieciaków. A i tak BTW. po twoim "ogarniasz" wnioskuję że masz od 13 - 16 lat... Chętnie bym ci pomógł ale z reguły nie pomagam przy takich zabawach "edytorskich" bo są stworzone dla dzieci... Co ci za różnicę robi wygląd butów?
To teraz ty czytaj:
1. Że jesteś wiele starszy to mnie to w ogóle nie rusza, a powiem ci nawet tak, że nie obchodzi.
2. Proszę o pomoc ludzi, którzy kumają ten temat a nie jakiś laików.
3. O jakich ty narzędziach piszesz jak to jest NORMALNA OPCJA GRY! Nie żadne narzedzie, normalnie krew zalewa przez to co piszesz, totalnie nie wiesz co jest grane.
4. Nie widziałeś jak wygląda PES 2008 w standardzie too nie pisz, bo każdy gracz go pachtuje i jest to niezmienne już od 4 części. Normalka!Dołączona grafika Powodem jest brak licencji na maki i loga!
5. Jak fanatyków serii Pro Evo nazywasz dzieciakami to jesteś (...), ludzie są związani z tą gra od 10-ciu a może i więcej lat.
POWIEM JEDNO, NIE WIESZ O CO KAMAN Z PES-EM Dołączona grafika!
  • 0

#14 grejpfrut

grejpfrut

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 22 08 2008 - 22:57

oj ale nie wyciagaj prywatnej dramy na forum ;<
  • 0

#15 cicinho

cicinho

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 22 08 2008 - 23:39

Bo mu głupio się zrobiło, że się ośmieszył i zgłosił mój temat do moderatora do zablokowania.
  • 0

#16 Geoseppe

Geoseppe

    Początkujący

  • 113 postów

Napisano 22 08 2008 - 23:48

jedyna rzecz której nie lubie w konsolach to wysoka cena gier oraz brak możliwości rozbudowy lecz jeśli to nie jest dla ciebie istotne to bierz xbox'a
  • 0

#17 maniak08

maniak08

    Początkujący

  • 96 postów

Napisano 22 08 2008 - 23:58

cicinho - wiesz co.. ja wole poczekac na dopracowane "coś", coś bo ani konsone, ktore wychodza na rynek jako nowosc, ani gry na nie wydawane nie sa dopracowane, tak jak te co wychodza po paru miesiacach na pecety, a w razie jakby byl jakis problem z pc'towym sprzetem to idziesz do reklamacji a nie przeklinasz w duchu za kazdym razem gdy konsola z przegrzania wylancza ci sie w srodku zabawy, a najblizszy autoryzowany serwis, ktory usowa usterke ktora jest wada konstrukcyjna calej serii znajduje sie dajmy na to 100km od ciebie...
  • 0

#18 cicinho

cicinho

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 23 08 2008 - 00:05

Geoseppe - już kupione ;)
  • 0

#19 Lich-koś

Lich-koś

    Who doesn't like chocolate rain?

  • 126 postów

Napisano 23 08 2008 - 00:11

Eh... Nie zrobiło mi się głupio tylko robisz offtop. Ale proszę cię bardzo umieszczaj to w każdym temacie... Szybko się warna dorobisz. Ale tak jak powiedział Kaskader. Gry są cholernie drogie. Ale jest metoda. Można przerobić chipset by czytał piraty. Koszt ok 50 zł za przeróbkę.
  • 0

#20 maniak08

maniak08

    Początkujący

  • 96 postów

Napisano 23 08 2008 - 00:25

no widzisz.. ja wole na kompie sciagnac pirata, jak fajny i warty ceny, to wtedy moge kupic orginala, a taki gosc co se chipset przerobi to jak wyda kase na podrobe to orginalu juz pewnie nie kupi...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych