Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłodzenie okolic zasilacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 13 01 2013 - 17:14

Witam.
Jakiś czas temu odkurzałem mój komputer i jedna rzecz mnie nieco zaniepokoiła. Dokładnie nad zasilaczem górna część obudowy była delikatnie przybrązowiona, ewidentnie od wysokiej temperatury(pomiędzy zasilaczem a obudowa jest jakiś 1cm odstępu, może mniej, górna blacha nie ma żadnych dziur/perforacji). Komputer ma
1 zasilacz z dużym wentylatorem u dołu(sam zasilacz znajduje się niestety typowo, po staremu, u góry)
2 wentylator z tyłu obudowy z regulowanymi obrotami
3 (i na grafice i procku ale to nie ważne)
Faktem jest, że ciepłe powietrze tak ma, że samoczynnie płynie w górę. Podejrzewam, że samo przypalenie powstało raczej przy niewielkim obciążeniu, gdyż wtedy nie pracował wentylator nr 2 i temperaturze było się łatwiej skumulować. Co z tym można zrobić? Może jakieś otwory w górne blasze, radiatory na samą obudowę?

Użytkownik bipiw edytował ten post 13 01 2013 - 17:16

  • 0

#2 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 13 01 2013 - 17:42

Radiatory na obudowę? Zasilacz działa bez problemowo rozumiem? Jakie masz temperatury podzespołów w spoczynku i stresie?

  • 0

#3 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 13 01 2013 - 17:42

Jaki to zasilacz dokładnie? marka i model. Tez mam mniej niż 1 cm od zasilacza do budy a jest zimny bo jest markowy i nie ma prawa sie grzac jak u każdego kto posiada porządny zasilacz.
  • 0

#4 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 13 01 2013 - 17:52

Temperatury podzespołów oczywiście są ok. Zasilacz też działa bez żadnego problemu. Co do marki i modelu to raczej noname. Jak zajrzę do środka to dopiszę. Tyle, że te przybrązowienia, jak się wyraziłem były na blasze górnej części obudowy komputera(nie obudowy zasilacza). A może to kwestia częstszego czyszczenia samego zasilacza z kurzu?

Użytkownik bipiw edytował ten post 13 01 2013 - 17:54

  • 0

#5 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 13 01 2013 - 22:28

Jeśli nic się nie przegrzewa to nie ma powodów do stresu. W moim starym PC też były takie "okopcone" miejsca na górze i boku obudowy. Przeważnie staje się to od sporego ciepła (nie pożaru) dobry przykład to np gdy postawisz stary TV CRT bisko ścianie to po pewnym czasie ściana będzie okopcona.
Tak samo z grzejnikami przy ścianach, również po pewnym czasie będą przykopcone.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych