Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłodzenie cieczą do obudowy NZXT


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Artanis

Artanis

    Początkujący

  • 66 postów

Napisano 05 09 2009 - 10:08

Czy do obudowy NZXT Apollo można założyć chłodzenie cieczą ? Jeżeli tak to jakie polecacie ? I czy jest to w ogolę opłacalne ?

  • 0

#2 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 05 09 2009 - 13:56

Praktycznie do kazdej obudowy mozna zastosować WC. Oczywiscie jest jedna zasada- im wieksza obudowa tym lepiej. Napisz co będzie chłodozne ( czy to bedzie rozbudowany zestaw czy tylko procesor) i ile pieniedzy jesteś w stanie na to przeznaczyć. Czy sie opłaca to juz indywidualne podejscie, napewno to tanie nie jest ale za to bardzo wydajne w walce z temp.

  • 0

#3 Artanis

Artanis

    Początkujący

  • 66 postów

Napisano 05 09 2009 - 15:06

Moja obudowa nie jest za duża ale jest sporo wolnego miejsca. A chłodzić chciał bym jak najwięcej tak żeby można było wyeliminować wiatraczki (chociaż 1). Nie bardzo się orientuję ile to kosztuje ale było by dobrze gdyby nie wyszło ponad 500zł, ale jeżeli za tyle pieniędzy nie da się kupić nic dobrego mogę trochę dołożyć.
  • 0

#4 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 05 09 2009 - 17:02

Najważniejsze są pierwsze elementy - popa wodna, zbornik,blok na cpu, i chłodnica z wydajnym i cichym wentylatorem i przewody + zaciski. Jeżeli w przyszłości chcesz rozbudowć system to musisz kupić chłodnice " podwójna" czyli 240 + 2 wiatraki 2x12cm (najlepiej ja zamontować z tyłu obudowy), jezeli tylko chcesz chłodzic cpu wystarczy chłodnica 120+ wiatrak 12cm. Standardowe krućce to 8/10mm, osobiscie proponuje 3/8"- bardzo wysoki przepływ cieczy i wydajnosć chłodzenia.
Napisz na jaka podstawke (intel, amd) bedzie montowane chłodzenie, to poszukam cos w dobrej cenie.

Jeżeli to poczatek przygody z W.C. to proponuje gotowy zestaw (moim zdaniem idealne rozwiazanie) : http://4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=5911
  • 0

#5 Artanis

Artanis

    Początkujący

  • 66 postów

Napisano 05 09 2009 - 19:18

Intel

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych