Skocz do zawartości


Zdjęcie

CREATIVE AUDIGI2 - problem w nowym komputerze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszintel86

lukaszintel86

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 24 02 2009 - 14:18

Witam mam bardzo duży problem z dzwiekiem na swoim komputerze stacionarnym, bardzo was prosze o pomoc

Komputer jest nowy całkiem niedawno pomagaliście mi go złożyć na tym własnie forum

O to jest jego konfiguracja:

PŁYTA Asus P5Q PRO

PROCESOR Intel Q9550 2,83 GHz

CHŁODZENIE Pentagram FREEZONE HP-120 AlCu

RAM OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 5-5-15 REAPER HPC

ZASILACZ Be Quiet DARK POWER P7-Pro 750W


Do tego wszystkiego posiadam kartę dzwiękową którą juz nabyłem jakieś 6 lat temu:

KARTA MUZYCZNA Creative AUDIGY 2 Platinum (SB0240)



Podłączyłem karte normalnie pod port, wgrałem do niej wszelkie sterowniki. Wszystko jest zrobione jak należy, chłodzenie mam bardzo porżądne w obudowie.

Problem polega na tym że przez moment jest wszystko ok, dzwięk bardzo dobrze działa z mp3 z filmów i innych żródeł ale po paru minutach pojawiaja sie takie jak by przestery. Strasznie pierdzi, sprawdzałem kabel, sprawdzałem w słuchawkach i jest to definitywnie coś po strnie komputera, bardzo was prosze o pomoc w tej srpawie o co moze chodzić z tym sprzętem ?

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 24 02 2009 - 15:56

Ta płyta ma zdaje się zintegrowaną kartę muzyczną - może tu jest problem? Wyłączyłeś ją w BIOS-ie? Spróbuj też wyciszyć/wyłączyć mikrofon i wejście liniowe w karcie.
Pozdrawiam

  • 0

#3 lukaszintel86

lukaszintel86

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 24 02 2009 - 16:18

tak oczywiście wyłączyłem w biosie także tutaj chyba nie ma problemu wiesz
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 28 02 2009 - 17:17

Spróbujmy od drugiej strony, zainstaluj sterowniki KX Audio - jest to autorski projekt, który swego czasu zdobył rzeszę fanów, a to za sprawą nadzwyczajnej jakości sterowników do SB Live! Oczywiście ta wersja wspiera Audigy 1 i 2 (EMU10K2 i EMU10K1), więc problemów być nie powinno. Jeśli nadal będzie się coś dziać to znaczy, że coś złego się dzieje z procesorem dźwiękowym, przetwornikami i będziesz musiał oddać do naprawy kartę. Zakładam, że komputer nie jest podkręcany, bo takie anomalnie zdarzały się przy starszym, sprzęcie w którym podkręcając FSB procesora, podkręcało się dosłownie cały komputer i szynę PCI.

ps. przed instalacja nowych sterów poprzednie usuń!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych