Skocz do zawartości


Zdjęcie

CMS Guppy i użytkownicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mantis77

Mantis77

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 01 2011 - 02:44

Witam

Mam pytanie czy w systemie Guppy można ustawić tak strony by zarejestrowani użytkownicy po zalogowaniu się widzieli tylko konkretne strony?

Chodzi mi o to że np. loguje się iksiński i widzi tylko strony przeznaczone dla niego i ew. te które są przeznaczone dla wszystkich. Loguje się jakiś Kowalski i widzi tylko strony swoje i przeznaczone dla wszystkich ale np. strony dla iksińskiego nie widzi (a iksiński strony kowalskiego). Nie chodzi tutaj o funkcje redagowania bo takiej wogóle dla użytkowników nie przewiduję tylko do czytania tych treści.
Jeśli nie można w wersji podstawowej to może da się jakiś plugin zainstalować?

Jeśli nie można tak skonfigurować to jaki inny CMS polecacie który by te funkcje spełnił i był oparty o pliki tekstowe lub bazę SQLite a nie MySQL. NO i żeby miał polskie tłumaczenie i był darmowy. Bo z polskich ma Quick CMS w wersji EXT ale jest płatny (tylko wersja lite jest darmowa).

Pozdrawiam
S.M.

  • 0

#2 cammb

cammb

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 30 01 2011 - 19:57

a czemu akurat wybrałeś tego CMS'a ? nie masz dostępu do bazy danych u siebie na serwerze ?
np. do joomli masz mega wsparcie w internecie zrobisz wszystko, a o Guppym pierwsze słyszę (o_0)

  • 0

#3 robek401

robek401

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 04 2011 - 14:07

Witam

Mam pytanie czy w systemie Guppy można ustawić tak strony by zarejestrowani użytkownicy po zalogowaniu się widzieli tylko konkretne strony?

Chodzi mi o to że np. loguje się iksiński i widzi tylko strony przeznaczone dla niego i ew. te które są przeznaczone dla wszystkich. Loguje się jakiś Kowalski i widzi tylko strony swoje i przeznaczone dla wszystkich ale np. strony dla iksińskiego nie widzi (a iksiński strony kowalskiego). Nie chodzi tutaj o funkcje redagowania bo takiej wogóle dla użytkowników nie przewiduję tylko do czytania tych treści.
Jeśli nie można w wersji podstawowej to może da się jakiś plugin zainstalować?

Jeśli nie można tak skonfigurować to jaki inny CMS polecacie który by te funkcje spełnił i był oparty o pliki tekstowe lub bazę SQLite a nie MySQL. NO i żeby miał polskie tłumaczenie i był darmowy. Bo z polskich ma Quick CMS w wersji EXT ale jest płatny (tylko wersja lite jest darmowa).

Pozdrawiam
S.M.


W cms Guppy, jak i w innych cms-ach portalowych strefy do których logują się użytkownicy są najczęściej dostępne dla wszystkich użytkowników zarejestrowanych lub dla grup użytkowników zarejestrowanych. Od 10 lat śledzę, poznaje różnego rodzaju systemy zarządzania treścią cms. W szczególności zaś interesują mnie cms w których zapis danych jest oparty na plikach tekstowych. Jak dotychczas nie spotkałem takiego rozwiązania.

Myślę że twoje poszukiwania powinny iść w kierunku skryptów, które pomagają prowadzić prace i projekty grupowe. Tam bowiem często bywają strefy indywidualne. Innym kierunek poszukiwań to skrypty społecznościowe. Trudno jednak będzie znaleźć coś bez baz danych.

PS. Wszystkich którzy mają problem z bazami danych zapraszam na stronę Polskiego Wsparcia dla cms Guppy, chyba najbardziej rozbudowanego systemu portalowego na plikach tekstowych:

http://www.guppycms.424.pl

Na strony małych firm polecam oparty także na plikach tekstowych bardzo prosty w obsłudze cms Pluck

http://www.pluck.424.pl

Na obu stronach dostępne są auto instalatory tych cms-ów ( także z modułami dodatkowymi) które ułatwią i przyspieszą proces instalacji i ustawią automatycznie atrybuty chmod.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych