Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak obrazu i zwis po zmianie rozdzielczości


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Martinus

Martinus

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 12 02 2008 - 00:21

Mam taki oto problem i mam nadzieję, że ktoś już się z tym spotkał i potrafi mi pomóc.
Przy każdej próbie zmiany rozdzielczości ekranu mam zwis komputera i talie ukośne smugi na ekranie. Nic oczywiście nie widać oprócz lekko migających kolorowych, poziomych pasów. Po restarcie widać, że rozdzielczość nie zmieniła się. Rozdzielczość staram się zmniejszyć.
Taki sam objaw jest po wychodzeniu ze stanu hibernacji oraz po zamknięciu gierki (HoMMV)
Nowego kompa mam parę dni i już takie cóś:verymad:

Moja konfiguracja:
Procesor - C2D 8400
Płyta - Gigabyte GA-EP35-ds3
Karta - Galaxy Geforce 7900GS
Pamięć 2x 2GB Geil
System - Windows Vista x64 :)
Sterowniki 169.26 dla Vista x64
Zasilacz Chieftec 450

Mam nadzieję że ktoś pomoże
Pozdrawiam

  • 0

#2 borsuk1

borsuk1

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 12 02 2008 - 01:13

Składany komp? jak tak to patrz:

Windows Vista x64 + Galaxy Geforce 7900GS = :)

Moim zdaniem to przez to że się gryzą ze sobą :verymad:

1) Albo zmień system na Windows'a XP Pro.
2) Albo zrób formata twardziela

Tak mogę Ci pomóc :sciana:

Pozdro

  • 0

#3 Martinus

Martinus

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 12 02 2008 - 02:09

1) To zawszę zdążę zrobić ale nie po to wywalałem kasę na oryginalny system, żeby teraz leżał na półce:)
2) To jest nowy system i nowy twardziel więc nie o to chyba chodzi. Mam go dopiero kilka dni i nie wiele jeszcze zainstalowałem

Zauważyłem jeszcze jedno:
Te zwisy i brak obrazu jest tylko przy zainstalowanych sterownikach Nvidii. Jak usuwam sterowniki i komp pracuje na sterownikach windowsowskich to nie ma tego problemu ale oczywiście nie można sobie pograć
Czy może to być związane z tym, że w Ustawieniach ekranu mam do wyboru 2 monitory:
a/ Rodzajowy monitor PnP na NVIDIA Geforce 7900GS - zaznaczona opcja "To jest mój monitor główny"
b/ (Monitor domyślny) na NVIDIA Geforce 7900GS - NIE zaznaczona opcja "To jest mój monitor główny"

Oczywiście głównym ekranem jest a/ więc dlaczego przy tym drugim jest dopisek Monitor domyślny

Pozdro
  • 0

#4 borsuk1

borsuk1

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 12 02 2008 - 02:28

Proponuje pobrać oryginalne najnowsze sterowniki do Visty, Nvidii i ew. czasami zdarzają się i do monitora. Jak to nie pomorze to przepraszam nie jestem w stanie pomóc. Gdy przeczytałem:

Jak usuwam sterowniki i komp pracuje na sterownikach windowsowskich to nie ma tego problemu


to się zdziwiłem czemu piszesz temat. A tu bach, wyskakuje, że grać nie możesz :). No logiczne. To tak jak byś połowy karty graf. nie miał :sciana:.
Jeszcze raz przepraszam ale nie jestem w stanie pomóc niż inaczej jak pierwsze zdania tego postu :verymad:

Pozdro i powodzenia życzę Dołączona grafika
  • 0

#5 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 12 02 2008 - 09:14

Z tego wynika że to sprawka sterowników. Pokombinuj moze z różnymi wersjami
  • 0

#6 borsuk1

borsuk1

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 12 02 2008 - 13:51

Z tego wynika że to sprawka sterowników. Pokombinuj moze z różnymi wersjami


No i się zgadzam w 100% z Nurek. Spróbuj np.: na najnowszych albo na tych z przed roku (bo nie wiesz z jakiego roku masz tą Viste - Ja kupiłem kompa pół roku temu i miałem XP'ka z przed dwuch lat :) ) Więc pokombinuj stary :verymad:
  • 0

#7 Martinus

Martinus

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 12 02 2008 - 14:01

Tak wieczorkiem zrobie. Jak się uda to napiszę, które działają (jeśli jakieś wogóle:)
  • 0

#8 Martinus

Martinus

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 13 02 2008 - 00:20

Próbowałem różnych sterów i przy 169.38 przestało mnie wywalać przy wyjściu z gierki. Niestety przy zmianie rozdzielczości w dalszym ciągu następuje zwis tzn. komp działa ale ekran jest w piękne kolorowe pasy.
Chyba na razie dam spokój, poczekam na stery 200.xx i na SP1
Chyba żeby ktoś miał jakiś nowy sposób... (cały czas podejrzewam sterowniki, że chcą mnie przełączać na ekran telewizora, którego oczywiście nie mam podłączonego)
  • 0

#9 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 13 02 2008 - 10:15

Jaką masz wersję Visty?
  • 0

#10 Martinus

Martinus

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 13 02 2008 - 12:55

Vista Home Premium x64
  • 0

#11 Martinus

Martinus

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 15 02 2008 - 02:07

No i klops. Nie ma na świecie sterowników, które działałyby z Vistą x64 i Galaxy Geforce 7900GS.
Albo nie działają gierki, albo filmy albo coś innego.
Za jakiś czas będę zmieniał kartę graficzną to zobaczę a na razie chyba wrócę do XP (szkoda bo Vista jest całkiem sympatyczna)
Pozdrawiam

  • 0

#12 Martinus

Martinus

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 16 02 2008 - 01:09

Tak dla porządku napiszę, że jeśli ktoś ma Galaxy Geforce 7900GS to pod Vistą będzie miał problemy. Znalazłem w internecie kilka opisów tego problemu ale nikomu nie udało sie go rozwiązać. Ja rozwiązałem ten problem radykalnie: kupiłem nową kartę - Gigabyte Geforce 8800GT i wszystko hula na maxa:) Nie ma żadnych problemów z grami, filmami, zmianą rozdzielczości itp. Przy okazji Crysis ustawił mi wszystko na Bardzo Wysokie i gra się naprawdę przyjemnie.
Pozdrawiam

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zmiana rozdzielczości problem rozdzielczość ustawienie rozdzielczości brak obrazu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych