Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak BOOTMGR ctr+shift+del aby resetować Windows Vista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 t1a2d3e4k

t1a2d3e4k

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 01 2010 - 21:41

Witam, mam laptopa Lenovo Y530. Chciałem przeinstalować Vistę (oryginalnie nie ma jej na płytach). Jest to możliwe jedynie przy użyciu wbudowanego przycisku One Key Rescue System. Po wybraniu opcji: instalacja oryginalna, system zaczął inicjalizowanie i tak zostało 0% przez kilka godzin. Jedyną możliwością wyjścia było odłączenie zasilania. Ponowna próba włączenia komputera to czarny ekran i BRAK BOOTMGR ctr+shift+del reset i tak bez końca. Przeczytałem na forach (sprzedawca w komputroniku w Gdyni chyba nie miał o tym pojęcia), że ten magiczny (jak się okazuje kretyński) przycisk do instalacji, działa "podobno" tylko wtedy, gdy jakiś nienormalny właściciel Lenovo nie podzieli swojego hdd 360GB na partycje, bo tylko wtedy się uruchamia, gdy C: ma oryginalny rozmiar. (?)
Moje pytanie i prośba: czy ktoś zna program - botowalny, który połączy moje podzielone partycje do oryginalnego rozmiaru C:,(tracąc wszystko) przy kompletnie nie dostępnym systemie na ukrytej partycji - bo podobno tylko wtedy odzyskam Vistę?
A może jakieś inne sugestie?
Wszystkie porady z sieci o odzyskaniu BOOTMGR nie zdają egzaminu bo do niczego nie mam dostępu.
Dodatkowym problemem jest to że czasowo przebywam za granicą i nie mogę iść do sklepu z gwarancją.
Będę wdzięczny za pomoc.
Tadek.

  • 0

#2 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 02 01 2010 - 22:45

Do dostania sie do partycji polecam
http://www.dobreprogramy.pl/GParted

instrukcjia obsługi
porady/767_narzedzie_gparted_1_jak_utworzyc_nowa_partycje
wypalasz go na płytę i uruchamiasz tak samo jak byś instalował system.
Usun wszystko prócz ukrytej partycji, jak skasujesz ukryta partycje to jak sobie zainstalujesz viste.

  • 0

#3 tunhi

tunhi

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 02 05 2010 - 19:03

Witam Zgrałem GParted i zrobiłem tak jak na tym filmiku i linuxa już nie ma
nagrałem na płytke SuperGrub disk wrzuciłem do kompa pustawiałem tam ale teraz mam błąd jak włącza sie komputer
Bootmgr is missing
i że nacisnąc ctrl + alt + delate by uruchomic ponownie
nie mam żadnego systemu na dysku
a jak wrzucam płytke z windowsem to nie czyta jej


Prosze o usunięcie popszedniego tematu.
  • 0

#4 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 04 05 2010 - 22:34

Rozumiem, że Twój problem polega na tym, że nie możesz ustawić wyboru OS przy starcie systemu.

Jakiego masz linuksa? Domyślam się, że Ubuntu, więc proponuje odpalić do z płyty i przywrócić GRUBa.
  • 0

#5 mariom

mariom

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 18 05 2010 - 21:51

@eunstachy, z jego postu wynika, że usunął Linuksa i chce wrócić na Windowsa.

@tunhi,ustaw w biosie bootowanie z CD i się włączy instalator Windowsa.
  • 0

#6 godmaniek

godmaniek

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 09 10 2010 - 13:32

Witam, problem przedstawia się następująco:

Kupiłem sobie drugiego lapka, tym razem bez systemu - Asus K50IP. Wrzuciłem do niego płytkę recovery Windows Vista Home (płytka z innego Asusa). Zaczęło ładować pliki instalacyjne, ale po chwili wyskoczył jakiś error. Od tego momentu przy każdym uruchomieniu wyskakuje komunikat:

bootmgr is missing
press ctrl alt del to restart


Domyślam się, że ten recovery disc, który wrzuciłem nie podpasował pod tego lapka. Nie mam pojęcia co zrobić, żeby system się zainstalował poprawnie. Jaką płytkę mam wrzucić :) ?

Nie mam żadnego 'pola manewru' oprócz kliknięcia ctr alt del i zrestartowania komputera :/

Czytałem dużo topiców z tym errorem, ale nie znalazłem nigdzie tego problemu na lapku bez zainstalowanego systemu.

Sprawa dość pilna, więc bardzo proszę o pomoc :)
  • 0

#7 _rokko

_rokko

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 10 10 2010 - 17:21

Używałeś znanych poleceń bootrec /fixmbr, bootrec /fixboot, bootrec/rebuildbcd ?

Jeżeli problem występuje nawet po wykonaniu tychże poleceń, trzeba wpierw sprawdzić stan dysku. Daj SMART do analizy, odczytasz go np. w MHDD, Victorii, HDTune.
  • 0

#8 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 14 10 2010 - 19:57

Oczywiście, że nie działa, bo:
po 1. to jest nielegalne
po 2. płytka jest po innego laptopa, a wystarczy np. inny podział dysku na partycje niż oryginalny i recovery może nie zadziałać.

Zainstaluj Windows z oryginalnej płytki, bo prostu ją zabootuj i gotowe.

#9 independentgirl

independentgirl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 12 2010 - 20:55

Witam

wiem wiem, jest tego masa w google ale nic mi nie pomaga, Przedstawię problem :

Teraz jestem na etapie takiem
Usunięte i sformatowanie wsjo - zrobiona tylko jedna partycja programem z cd partition manager .Ustawiona jako aktywna i nadal wywala komunikat taki jak w temacie .Chcę wgrać win 7 . Co mam zrobić z tym bo już pół dnia tu siedzę . Czy jakaś opcja w programie partition manager jest żeby rozwiązać ten problem ? Czy mam zrobić coś innego ? Grzebać w biosie czy może jakaś płytka z czymś innym ?
  • 0

#10 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 13 12 2010 - 21:23

Po porostu zamazał się MBR, Win7 jak chcesz instalować to w biosie ustaw żeby PC najpierw bootował płytę.
  • 0

#11 independentgirl

independentgirl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 12 2010 - 21:33

Po porostu zamazał się MBR, Win7 jak chcesz instalować to w biosie ustaw żeby PC najpierw bootował płytę.


To zrobiłam w pierwszej kolejności . Jest bootowanie z cd/dvd.
XP mi bootuje normalnie i po pół minucie wywala niebieski ekran.
Inny system w ogóle nie bootuje.
Dostęp mam jedynie w partition manager ale co ja tam mogę ... Już wszystkiego próbowałam

  • 0

#12 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 13 12 2010 - 21:39

Musi bootować Windows 7. Oryginalny? Może źle nagrałeś, jeśli nie...


#13 independentgirl

independentgirl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 12 2010 - 21:45

Nie bootuje nic prócz tej jednej płytki z xp home i w niej wywala niebieski ekran zaraz.
Jak wkładam inną płytkę z innym xp bądź z tym win 7 ( płytka jest dobra bo z niej instalowałam już nie raz na innym laptopie )to jej nie bootuje po prostu i wywala komunikat BOOTMGR IS MISSING :/

Aaa jeszcze jeden komunikat mi wywala czasem jakoś tak : włóż bootowalną płytkę do cd-romu albo zmien ustawienia w biosie na boot cd/dvd ( co oczywiście jest zrobione , jak również wszystkie płytki są dobre bo nie raz i nie dwa ich używałam do instalacji systemu )

Użytkownik independentgirl edytował ten post 13 12 2010 - 21:48

  • 0

#14 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 13 12 2010 - 22:35

Przecież jak instaluje się XP to się niebieski ekran wyświetla :P
Może spróbuj pożyczyć od kogoś Win7 :D
  • 0

#15 independentgirl

independentgirl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 12 2010 - 22:51

Przecież jak instaluje się XP to się niebieski ekran wyświetla :D
Może spróbuj pożyczyć od kogoś Win7 :P


Niebieski mam na myśli błąd STOP czy jak to tam się nazywa
A pożyczyć ? Masz na myśli oryginał ?
  • 0

#16 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 13 12 2010 - 22:59

Tak, oryginał. :D
  • 0

#17 independentgirl

independentgirl

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 13 12 2010 - 23:37

A jaka to różnica czy oryginał czy nie ( jeżeli chodzi o taki problem ) ?
Na innym laptopie tamtą 7-kę bootuje normalnie i instaluje ...
  • 0

#18 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 14 12 2010 - 06:46

Czasami tak się zdarza, że jeden komp zabootuje pirata nawet źle nagranego, a inny nie. KUP ORYGINAŁ.

#19 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 14 12 2010 - 09:04

Problem dotyczy aktywnnej partycji,co oznacza w tym wypadku partycję używaną do ładowania systemu, zrób jeszcze raz to samo tylko tym razem oznacz jako aktywną partycję C: (tylko jedna może być aktywna)

możesz do tego celu użyć programu GParted (trzeba wypalić obraz i zbootować komputer z płyty) GParted(link) po odpaleniu tej płytki wybierasz opcję numer 1.
później kilka razy wciskasz Enter (wybór języka, itp.) a jak się pojawi okienko z partycjami to zaznaczasz pierwszą (z systemem), klikasz prawym, wybierasz "Manage Flags" i zaznaczasz "boot"
  • 0

#20 benek59

benek59

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 22 12 2010 - 21:45

Witam. Kupiłem Laptopna ASUS K50IJ z Vistą. Chciałem wgrać sobie 7. Na początku miałem problem z wejściem do biosu, więc przeczytałem ze trzeba wyjąć baterie. Kiedy to zrobiłem wyskakuje mi błąd BOOTMGR is missing. Wkładam DVD z systemem ( nawet Vista) i nic sie nie dzieje. Można tylko zresetować kompa i nic po zatym. Co robic ? :P(

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych