Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błędy w Dzienniku zdarzeń


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miczi_82

Miczi_82

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 07 2011 - 22:01

Witajcie,
chciałbym prosić o pomoc w wyjaśnieniu błędów, które pojawiają się każdorazowo przy uruchamianiu systemu w dzienniku zdarzeń w zakładce System. W szczególności są to:

1. System nie może pomyślnie załadować sterownika zrzutu awaryjnego. - Źródło "volmgr", EventID 45, EventData "\Device\HarddiskVolume2"

2. Usługa Harmonogram zadań nie może załadować zadań podczas uruchamiania usługi. Dane dodatkowe: Wartość błędu: 2147549183. - Źródło "TaskScheduler", EventID 413

3. (właściwie ostrzeżenie) Na potrzeby każdej aplikacji ładowane są niestandardowe biblioteki DLL. Administrator systemu powinien przejrzeć listę bibliotek, aby się upewnić, że są związane z zaufanymi aplikacjami. - Źródło "Wininit", EventID 11, EventData "C:\Windows\system32\guard64.dll"


System Windows 7 64-bit. W razie pytań udzielę wyjaśnień. Chciałbym wyeliminować przyczyny tych błędów.

Z góry dzięki za wskazówki.

Użytkownik Kantoro edytował ten post 14 07 2011 - 16:59
Przeniosłem do odpowiedniego działu

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 13 07 2011 - 22:21

Witam
Te błędy były od początku? Jak nie to albo spowodował je jakiś zainstalowany program - musisz mniej więcej ustalić kiedy się pojawiły i co wtedy było instalowane i usunąć program. Nogą też być spowodowane wirusem. Proponuję poczytać w dziale bezpieczeństwo jak i czym przeskanować i wrzucić logi.
Pozdrawiam

  • 0

#3 Miczi_82

Miczi_82

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 13 07 2011 - 22:52

Ciężko mi powiązać to akurat z konkretnym programem, tym bardziej, że instaluję często i często też odinstalowuję. Wiązałbym to raczej z wyłączeniem usług i zadań w harmonogramie(być może wyłączyłem za dużo).

Błędy mam od dłuższego czasu, ale nie od samej instalacji. Instalacja była 03.03 tego roku, błąd volmgr mam od 11.05, ostrzeżenia Wininit od 28.04. TaskScheduler dopiero w tym tygodniu. Do tego jeszcze powtarza się DistributedCOM.


Objaw, który mnie skłonił do przyjrzenia się temu, to 2 zawieszenia systemu w ciągu ostatniego miesiąca, co raczej mi się nie zdarza. Bez niczego szczególnego działania poprzedzającego, bez konkretnego BSODa czy błędu w dzienniku.

W razie czego logi z OTLa, chociaż uważam, że to nie wina szkodników.
OTL i Extras

Użytkownik Miczi_82 edytował ten post 13 07 2011 - 23:07

  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 13 07 2011 - 23:26

No to poszukaj w googlach opisu usług dla 7-emki np. tu i sprawdź co powyłączałeś. Sprawdź np CCleanerem czy nie zostały śmieci po programach. Jak często instalujesz i usuwasz programy to proponuję postawić wirtualny system i tam testować programy ;) mniej śmieci będzie wtedy na normalnym.
Pozdrawiam
  • 0

#5 Miczi_82

Miczi_82

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 13 07 2011 - 23:46

Mam i wirtualkę XP, mam i sandboxa, czyszczę Ccleanerem i Tuneup'em niemal codziennie, ale nie wszystkiego da się uniknąć ;)
  • 0

#6 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 14 07 2011 - 08:48

Te logi to trzeba wrzucić do działu bezpieczeństwo z prośbą o sprawdzenie - nie moja działka a tu to ich nikt nie znajdzie...
  • 0

#7 Miczi_82

Miczi_82

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 15 07 2011 - 00:59

1. Przyczyną był Comodo Disk Encryptor, w dosyć starej wersji o którym zapomniałem. Po odinstalowaniu błąd nie występuje.

2. Usunąłem kilka niepotrzebnych zadań, ale błąd nadal występuje.

3. Błąd związany z programami ochronnymi, nie tylko moim Comodo. Właściwie nie błąd tylko ostrzeżenie. Jest i niech sobie będzie.

Dodatkowo pozbyłem się innego błędu oznaczonego jako DistributedCOM, którego przyczyną była usługa sterowników ATI. Po jej wyłączeniu błąd nie występuje.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych