Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błędy, propozycje, postanowienia etc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
332 odpowiedzi w tym temacie

#301 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 03 2011 - 16:12

A teraz wrzucamy na luz i jest moja propozycja :
O tuż chyba sam administrator ten założyciel i właściciel forum przyzna zostało założone bo miał pomysła na wypełnienie wolnego czasu (bo zarobki to na pewno mierne jak nie zerowe). I tak mając jakąś wiedzę o komputerach postanowił stworzyć takie jak obecnie forum komputerowe.
Ale największym fizjonomom się nie śniło że forum te zostanie do słownie zaśmiecone pytaniami o zdjęcie simloków w telefonach komórkowych.
A ja uważam, że w tym, czy na tym, czy pod tym, czy z tym forum, jest mało uwagi poświęcone takim tematom jak, bezpieczeństwo czyli sposoby zabezpieczania przed wszelkiej maści wirusami, brak tematu, Instrukcja obsługi programów . Oraz za mało rozmawia się o kulturze i zasadach bezpiecznego używania komputera. Swego czasu w PW do administratora zaproponowałem aby nazwa główna strony miała tytuł taki : Informatyka komputerowa i Forum informatyczne komputerowe. To taka propozycja chodzi o to że na tym forum pokażcie mi bardzo dobrego elektronika który by się na budowie komputera. Ja sam mogę się zaliczyć z powodu postępu w tej dziedzinie jako lamer którego wiedza skończyła się na tranzystorach i prostych układach scalonych a programowanie na języku ATARI BASIC, oraz BASIC do pierwszych 8b PC firmy IBM. Fakt że ta wiedza pomaga mi zrozumieć obecne komputery i że łatwiej mi zrozumieć i pojąć zasadę działania niż komuś bez podstaw.
Poco to napisałem, bo wielu userów ma problem z zrozumieniem sprawy co to znaczy brak zabezpieczenia przed wirusami. Ponad połowa ludzi używając komputera myśli że jest w sieci incognito, jest to myślenie człeka pierwotnego że stajać plecami do grupy myśli że nikt nie widzi jak on się onanizuje. Te incognito w sieci wygląda jak w każdym mieście, główny trakt dla pieszych, przechodzimy obok siebie, od czasu do czasu potrącamy się na wzajem lub zastępujemy komuś drogę innym razem odwrotnie jednym słowem ruch w dwie strony a ilość przechodniów zależna jest od przepustowości traktu da pieszych czyli chodnika.
Co z tego że polecimy komuś (z kasą) np. Ksperskiego czy NOD32 czy inny antywirus skoro i tak użytkownik mało co o nim wie, a właśnie wydaje mi się że forum jest takim miejscem co po winno wykazywać się informacja nie tylko który lepszy antywirus czy sposobem instalacji, lecz tag że służyć wiedzą dla userów chcących poszerzyć swą wiedzę w tym temacie, jako hobbysta a nie jako zawodowiec bo ci to w szkole mogą zasięgać wiele informacji w tym temacie. Uważam że każde forum no prawie w 90% zakładane przez internautów jest pod kontem hobbysty a nie zawodowca.
Dlatego sugeruję rozważyć nad rozwinięciem bezpieczeństwa, programy, zasilanie, praca przy komputerze.
Do tego dodanie w temacie bezpieczeństwa programy temat Hacker objaśnienie znaczenie tego słowa oraz co i dlaczego Hacker grzebie w oprogramowaniu komputera oraz sieci, dlaczego znajomość Hackera pomaga w zabezpieczeniu komputera przed wirusami.
Bo Hacker czego unika się na tym forum jest podstawą do poznania a nie do destrukcji czyli każde włamanie się do programu czy sieci daje nam wiedzę w jaki sposób możemy ograniczyć podatność naszego komputera na ataki wirusów. Mało tego był by to temat przykład dla nie do wiarków, że nawet jeśli nie korzystasz z sieci internetowej to i tak grozi ci wirus. I tu podaje się Hackerskie sposoby jak zawirusować taki komputer np. wypuścić płytę z takim wirusem że jak odkryje że nie ma sieci to ma utrudniać użytkownikowi życie czy coś podobnego.
Czas za przestać chować głowę w piasek i co tylko ktoś poruszy problem że coś ma z systemem a to będzie od razu widać że kolo ma pirata, to zaraz zamyka się temat. A przecież rozmawiając w tym temacie poznajemy nie tylko sposób jak można zabezpieczone programy obejść ale jak zabezpieczyć się przed takimi możliwościami.
Jednym słowem nie można mówić tylko o legalnych opcjach ale należy też mówić o tych nie legalnych bo jak to się mówi nie ma dobra bez zła i na odwrót , medal ma dwie strony, awers i rewers . A czy zdejmowanie simloków w czasie trwania umowy jest legalne czy nie?.
Oczywiście chodzi mi tylko o Hackerów z tej dobrej strony a nie jakiś piratów, destruktorów, a w grupie zawsze znajdzie się jakaś czarna owca.
Na koniec nauka jakiegokolwiek języka programowania, jest po części nauką hackowania.
Jednym słowem wyrzucić temat telefonów komórkowych te simloki a dać temat Hacker czy coś podobnego plus podane wcześniej.
Uf alem się rozpisał że największym fizjnonomom się nie śniło :omg:.

  • 0

#302 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 18 03 2011 - 16:16

Ja pierdziu.. I kto to teraz przeczyta..

  • 0

#303 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 18 03 2011 - 16:26

Ja przeczytałem, i powie tak, hmm ogólnie nie popieramy piractwa i w ogóle. Co do Hackingu, mówisz, że ucząc się każdego języka programowania, to są podstawy, w HTML będziesz hackował? ;)
Co do działu hacking to nie ma sensu według mnie, ale o niebezpieczeństwach jakie niesie używanie internetu można by dyskutować godzinami :omg:
  • 0

#304 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 18 03 2011 - 16:33

Jeżeli ktoś chce sobie hackować to niech kupi podręcznik szkoły hackerów.
Tutaj nie będzie takich działów , itd. ponieważ większość os. i tak chciałby z tego korzystać
tylko w jednym celu.
  • 0

#305 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 03 2011 - 17:08

Wujek a skąd to wiesz napisałem czarne owce wszędzie się znajdą jak nie hackerzy to trolle to spamerzy itp. .
Po drugie jak dziecku wytłumaczysz że to jest be jeśli ono nie sprawdzi to dotykiem i to samo z bezpieczeństwem możesz pisać, mówić 24 godz na dobę a i tak połowy nie przekonasz jak im nie udowodnisz że masz rację.
W HTML tak można hackować i to jest jednym z głównych języków włamań na strony internetowe to samo język Java.
Kiedyś tu na forum napisałem jeśli wiesz w jakim języku dany plik, program jest napisany to nie ma problemu aby go z hackować i wprowadzić w nim zmiany i takie że nie zmienią długości pliku jedynie nastąpi zmiana kodu kontrolnego ale to między innymi zmieniamy w odwołaniach do danej komórki że zamiast sprawdzić czy kod np. w komórce nr. xxxxxx jest kod lub wartość AB jeśli tak to dobrze a można zmienić że porównanie będzie szukało w tej samej komórce kodu BA. Oczywiście to tak prosto opisałem ale wiedzieć należy więcej czy kod jest w zakresie od 0 do 127 czy powyżej i czy jest to w inversie video czyli znak wyświetlany inaczej nie czarno na białym tylko białe na czarnym itp. .
Ale to szybko można dość drogą prób i błędów.
Spróbuj udowodnić że nie mając antywirusa, firewalla i internetu gość i tak złapie wirusa. Bez wiedzy Hackerskiej nie jesteś w stanie tego udowodnić.
Wujek nauka religii jakiej by ona nie była bez nauki o ty co jest złe i dlaczego i jaka jest różnica między dobrem a złem nie ma sensu.
To przypomina mi dziecko które mówi że nie bo nie ale nie jest wstanie wypowiedzieć się dlaczego nie i to z dwóch powodów bo nie wie dlaczego nie i bo mu się nie chce wiedzieć.
I Hackerstwo nie ma nic wspólnego z piractwem i czymś nagannym, do wiedzy się dochodzi drogą poznania a nie na nowo wyważa się drzwi.
Wujek my ludzie jak małpy uczymy się na podstawie zachowań otaczającej nas przyrody oraz zachowań naszych pobratymców i małpujemy to co jakiś pobratymiec zrobił widzimy że mu się to udało to jak małpy robimy to samo a potem jak komuś coś nie wyjdzie zastanawiamy się czy robimy dobrze czy źle. O lat 70 nastąpiła moda na solistki śpiewające dziewczęcym głosem czyli głos takiej mało letniej dziewczyny w granicach 14-17 lat i porównaj sobie naturalny głos przy wypowiedziach solistek a jaki mają w czasie występów czy na płytach.
A przecież pierwszy kto na to wpadł powinien mieć licencję, prawa autorskie itp. a jednak nie ma a jednak inni tę technikę stosują i tak postęp cywilizacyjny idzie do przodu.
Mógłbym ci dużo opisać przykładów, że masz rację co do piratów ale nie do Hackerów i że źle że tak myślisz że ten temat ma być tabu że nie wolno nawet o tym myśleć a co dopiero w nim grzebać. Wujciu bez urazy ale tak w średniowieczu kler myślał i nowomyślicieli palił na stosie, lub zamykał w lochach.
Kiedyś napisałem administratorowi jak forum nie będzie nadążał z duchem czasu, a więc do przodu to widać 90% zapytań o simloki dobrze że jeszcze jest o co pytać :omg: .

Użytkownik brutus3 edytował ten post 18 03 2011 - 17:11

  • 0

#306 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 18 03 2011 - 17:15

W HTML tak można hackować i to jest jednym z głównych języków włamań na strony internetowe to samo język Java.


Nie do końca, html jest parsowany od strony użytkownika, a nie serwera. Prędzej SQL Injection + PHP.
  • 0

#307 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 03 2011 - 17:27

No administrator ma rację, ale ogólnie to ucząc się programowania, chcąc nie chcąc musimy uczyć się hackowania, bo jak komuś wytłumaczysz jak zrobić krótki program wejścia/wyjścia dla jakiegoś urządzenia. Ba a jak zrobić i jak wygląda prawidłowy pod program sprawdzania na zasadzie porównania czyli inaczej na operacjach logicznych itp. to tak ogólnie.
Powiem tak bez rozebrania np. radia nie poznamy zasady jego funkcjonowania, możemy mieć info ogólne ale każde radio się różni w zalezności kto je wykonywał.
  • 0

#308 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 19 03 2011 - 23:18

Hej, dlaczego zniknal przycisk "wyswietl nowa zawartosc" ?
  • 0

#309 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 19 03 2011 - 23:28

Nie zniknął, może reklama Ci zasłania? Zmień na styl bez reklam. :omg:
  • 0

#310 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 19 03 2011 - 23:38

Nosz..., rzeczywiscie :/
I teraz jest OK. Dziwna sprawa, bo wczesniej te reklamy byly i nic nie przeszkadzalo, zeby ten link byl.
  • 0

#311 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 20 03 2011 - 23:36

Ale zima już mija może jeszcze trochę posypie jeszcze śniegiem, czas pomyśleć o zmianie wystroju forum, ten obrazek zimowy powinien być zastąpiony np. gościem z parasolem i w kaloszach z wielką chusteczką do nosa przy nosie. ;) tutaj gościu popija herbatkę wiosenną i czyta na co ona działa :omg:.



Zmienione. :)

  • 0

#312 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 21 03 2011 - 22:07

Widzę nawet Jochnki jej wymiotło.
Ale ale mam propozycję aby administracja zwróciła się do wszystkich dostawców internetu, że na tymże forum otwiera temat rankingu, czyli oceny jakości usług dostawcy internetowego. I albo temat w jednym poście albo każdy usługodawca będzie miał osobny post czyli pod temat.
Dokładniej to każdy wypowiadający opisał by dlaczego uważa że dany dostawca internetu jest dobry czy zły, lecz nie w formie ankiety ale zamiast niej to przyznawane były by punkty. Opis i jeden punkt (- 1lub +1).
Co wy na to.
Ranking temat był by stały jedynie zachodziły by zmiany w punktacji.

  • 0

#313 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 23 03 2011 - 15:47

Nie wydaje mi się żeby takie giganty jak neostrada czy upc chciały wejść w coś takiego.
  • 0

#314 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 23 03 2011 - 16:02

tak nisko oceniasz tweaks?. A próbowałeś spróbuj.
Coś od siebie : Jestem teraz bezrobotny z podejściem a to nie możliwe, a to się nie uda, to nie przejdzie itp. , już dawno kupił bym mocny sznur i powiesił się. A tak mam kredyt w banku i w nim nie spłaconą kartę kredytową, oraz debet i co załatwione będą czekali. Internet od dwóch miesięcy nie płacę i co załatwiłem będą czekali. Przystępuję do projektu EURO przedsiębiorca 45+, nie tak łatwo wejść do projektu i co nie załamuję się tylko działam. Mam co miesiąc 300zł na życie i też się nie załamuję. I niema u mnie słowa, to nie możliwe, to się nie opłaca.
Zrób temat ogłoś to na stronach dostawców internetowych a powoli sami z ciekawości zaglądną i już ich będziesz miał ale weźcie się za te bzdety z telefonami więcej fachowości w komputerach a zwłaszcza opisach instrukcji programowych itp..
A pytał się ktoś poprzez e-mail z firmą AREST z Wrocławia nie a właśnie obecnie Wrocław przygotowuje się do EURO 2012, usługodawcy internetu dwoją się i troją aby nieć klientów to samo sklepy komputerowe. Wykorzystajcie okazję a nie czekacie na co na koniec świata 2012. ;) Pamiętajcie o klienta jak i o userów należy walczyć jak i poziom forum.
  • 0

#315 Gość_foh_23_*

Gość_foh_23_*

Napisano 14 04 2011 - 03:15

Witam po bardzo długiej przerwie. Taki mały problemik nie mogę wejść ani w własny profil ani w profil nikogo innego. Wyskakuje mi komunikat:

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us


Takie coś uniemożliwia mi wejście w profil administratora. A chodzi o to że chciałbym poprosić o usunięcie konta z tego Forum, jako że i tak z niego nie korzystam.

Edit:
O cicho, po napisaniu posta się odblokowało. Czyli no problem.

Użytkownik foh_23 edytował ten post 14 04 2011 - 03:16

  • 0

#316 FOR

FOR

    Prezes

  • 168 postów

Napisano 14 04 2011 - 06:02

Kiedy pierwszy raz przeglądałem forum po rejestracji też tak miałem i nie tylko ja. Prawdopodobnie nieco błędnie nadane są uprawnienia (predyspozycje) dla "zwykłego" użytkownika.

Hmm zobaczymy czy Administracja będzie w stanie rozwiązać ten problem.

Użytkownik FOR edytował ten post 14 04 2011 - 06:03

  • 0

#317 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 14 04 2011 - 06:12

Jest prawidłowo, tzn tak jak ma być. Nowi userzy dostają grupę Użytkownik<10 którzy nie mają dostępu do takich rzeczy jak profil czy SB, dopiero po napisaniu 10 postów user otrzymuje rangę "Użytkownik" z tymi "przywilejami". Natomiast starzy userzy którzy mają więcej postów niż 10, a nie udzielali się po utworzeniu nowej grupy (<10) wystarczy że napiszą 1 posta i ograniczenia znikają.
  • 0

#318 FOR

FOR

    Prezes

  • 168 postów

Napisano 14 04 2011 - 06:42

Aha, chyba, że tak.
  • 0

#319 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 04 2011 - 11:45

A jakie ma uprawnienia przyjaciel forum z taką ilością postów np. jak ja? :) .

Użytkownik brutus3 edytował ten post 14 04 2011 - 11:45

  • 0

#320 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 14 04 2011 - 12:17

Taki jak zwykły user pewnie :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych