Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błąd błąd pliku NTLDR podczas instalowania windows XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lumix88

lumix88

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 25 12 2007 - 13:26

witam. mam czysty dysk sformatowany 80 GB.. ale niestety jak go podlaczam i wkladam plyte XP Zbootowana to nie chce sie instalwoac wystepuje blad BLAD PLIKU NTLDR czy jakos tak i nacisnij ctrl+alt+del aby uruchomic ponownie... ale to nic nie daje.... co moge zrobic zeby zaisntalowac na niego XP??. a moze da sie poprzez podlaczenie do komputera innego gdzie na dysku jest XP wlozyc plyte z Xp i sie zainstaluje na tamten

mam do dyspozycji dwa komputery jeden (na ktorym jestem teraz z procesorem Intel Celeron 1.70 CPU GHz) i na tym udalo mi sie zainstalowac XP na dysk samsunga 80gb.. ale jak podlaczam do swojego kompa z PLYTA GLOWNA ZINTEGROWANA GA-8I865P(-G) AGP 8X DUAL CHANNEL DDR INTEL 865P CHIPSET
GIGABITE PENTIUM 4 TITAN SERIES. TO NIE DZIALA TAM. Pokazuje na pierwszym ekranie gdzie pisze Testing ram....... na dole cdrom philips i samsung dysk twardy. ale w nastepnym ekranie juz nie pokazuje boot cdrom tak jak powinno.... i nie dziala. nie da sie nic wyskakuje albo blad pliku ntldr albo usun noscik lub dysk i zresetuj komputer. i nic... na tym kompie dysk dziala na tamtym MOIM nie ;/

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-8i865p-g.html

bylem u kumpla, u niego instalowalem xp na moj dysk i zadnych problemow.. ale jak juz przyszedlem do siebie podlaczylem do siebie... niestety problem jest nadal...nie wiem co jest bo jak wlaczam kompa i na pierwszym ekranie monitora gdzie pisze procesor pamiec itd ( memory testing 13.....K OK nizej Primary master primary slave secondary master secondary slave to tu wykrywa i samsunga dysk i cdrom philipsa czy inne...) na nastepnym oknie gdzie jest taka jak by tabelka... na dole zawsze pisalo boot from cd ale teraz juz nie. nie wlacza sie komputer, wyskakuje jakis na nstepnym ekranie NIEBIESKi ekran z bledem ale znika tak szybko ze nic nie da sie przeczytac i komp sie restartuje... ;/

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 27 12 2007 - 21:37

Może głupia uwaga, ale czy nośnik jest bez rys? czasami jest tak, że występuje problem z odczytem pliku, a wtedy nici z instalacji.. trochę za wcześnie aby winić płytę główną.

  • 0

#3 lumix88

lumix88

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 28 12 2007 - 11:53

witam. w ostatnim czasie probowalem jeszcze roznych metod... wyjmowalem np baterie z plyty glownej na jakas godzine i wkladalem, robilem tez cos z GIGABITE tzn. backup image cos tam po angielsku, nie wiem czy biosA nie usunalem.. ale chyba tak bo teraz gdy kompa wlaczam... to na pierwszym ekranie pokazuje tak: primery master slave 0 : @HDD@
i nic nizej.. a mam wsyztsko podlaczone jak zwykle.... gdy naciskam DEL zeby do biosa wejsc tez nic sie nie dzieje. pisze Prepare.... cos tam ale nic sie nie dzieje...

jaka wersja biosa? nie wiem jak amm to okreslic F3?
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 28 12 2007 - 14:17

Z tego co piszesz wynika że twój komputer nie chce bootować się z cd-romu i tu jest problem
  • 0

#5 lumix88

lumix88

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 31 12 2007 - 10:34

wyglada to tak
Dołączona grafika
Dołączona grafika

a tak wyglada gdy naciskam DELete i nic sie nie dzieje, zostawialem komputer na 10 minut i nic
Dołączona grafika

po naciskaniu innych klawiszy tzn. f3 czy f9 nic zupelnie sie nie dzieje. wszytskie urzadzenia sa napewno dobrze podlaczone i sprawne (sprawdzalem na innych kompach)
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 31 12 2007 - 11:32

Dysk nie jest wykrywany prawidłowo. Spróbuj na innym kablu, jak masz inny dysk to sprawdź czy go wykryje dobrze płyta

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: NTLDR bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych