Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bateria w Vaio


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 21 02 2010 - 16:25

Witam serdecznie,

Przede wszystkim z góry przepraszam jeżeli post ten powinien być w innym miejscu ale jestem już starszym facet i średnio znam się na kompach i na forach.

Kupiłem netbooka Sony Vaio z baterią Litowo Jonową i chciałem się was zapytać ( aby jak najdłużej działała bateria )czy pracując na nim mając możliwość podłączenia do zasilania lepiej korzystać z zasilania a na baterii pracować tylko jak zasilania nie ma w pobliżu, czy pracować na baterii lepiej, nawet jak zasilanie jest w pobliżu ?
Jeśli tak to czy lepiej wtedy baterie mieć naładowana na maksa czy nie ?
Do jakiego poziomu rozładowywać baterie ( czyli kiedy ja zacząć ładować ? )

Zaznaczam że na poczatku sformatowałem baterię ( tak mi doradzono ) w systemie:
- rozładowanie aż padnie i ładowanie przez 24h
- jw z ładowaniem przez 16h
- jw z ładowaniem przez 12h

Pozdrawiam,
B

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 02 2010 - 09:50

W laptopach VAIO jest funkcja optymalizacji pracy baterii, która polega mniej więcej na ładowaniu do 50%, gdy używamy baterii dość często i na krótko w notebooku. Można też ustawić na 80%. Pełne ładowanie i rozładowanie skraca żywotność baterii, jest dość sporym wysiłkiem dla ogniwa. Nie powinno się rozładowywać baterii do zera. Ponadto praca laptopa bez baterii podłączonej nie jest mądrym pomysłem.

  • 0

#3 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 23 03 2010 - 16:42

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Chcąc zapoznać sie z komputerem przeszukiwałem go dosyć dokładnie i nie natknąłem sie ( lub moze nie zauważyłem ) takiej funkcji. Możesz powiedzieć jak do niej dotrzeć ? a moze u mnie nie ma - mam VAIO netbooka 10. a gdy pracuje długo i chce to robic na zasilaniu z seci, czy wyciagnięcie baterii jest dobrym pomysłem ?

Pozdrawiam,
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 25 03 2010 - 10:45

Funkcja zaszyta jest w panelu programu Vaio Control Center w zakładce: Power Management.
Wyciąganie baterii nie jest dobrym pomysłem tak samo praca komputera bez baterii. Więcej informacji znajdziesz w dokumentacji notebooka.
  • 0

#5 BartoszM

BartoszM

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 26 03 2010 - 11:32

Bardzo dziekuje.

B

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Sony Vaio



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych