Skocz do zawartości


Zdjęcie

Batalia ze sterownikami ATI. Labirynt.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 nuuk

nuuk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 09 2015 - 12:31

Link do biosu karty: http://speedy.sh/7ZEjk/Pitcairn.rom

Sprawa wygląda tak:
Zachciało mi się aktualizacji sterowników, więc pobrałem, zainstalowałem i wpadłem w pułapkę, [beeep]y labirynt. Pomóżcie mi z niego wyjść.

Deinstalację przeprowadzam wszytkimi możliwymi siłami (opis niżej), udaje mi się pozbyć wszystkiego co związane z ATI/AMD. Podchodzę do instalacji, ta udaje się bez problemu, uruchamiam system ponownie i ekran rzuca we mnie artefaktami. Za każdym razem po instalacji, występują artefakty-czarne kwadraciki.

Nie zakładam tego tematu od tak, wcześniej zapoznałem się z tym problemem i postąpiłem zgodnie z instrukcjami. 

Co poczyniłem by odinstalować sterowniki:

1. W trybie awaryjnym odinstalowałem sterownik z Programów. 
2. W trybie awaryjnym za pomocą Display Driver Uninstaler usunąłem całą zawartość ATI i uruchomiłem system ponownie.
3. Usunąłem z dysku wszystkie foldery powiązanie z ATI/AMD oraz Ratr 
4. Poprzez program Driver Cleaner Pro usunąłem całą zawartość powiązaną z ATI.
5. W rejestrze usunąłem ręcznie wszystkie foldery ATI/AMD zgodnie z tym poradnikiem (http://www.overclock...to...pu-drivers)
6. Programem Cclaener wyczyściłem wszystko co się da.
7. Opróżniłem kosz, dwa razy uruchomiłem pc ponownie.
9. W punkcie 8. osiwiałem 


Wydawać by się mogło, że wszystko co zwiazanie z ATI i AMD zostało doszczętnie spalone z pamięci komputera, wszystko wymazane. 
Komputer chodzi na podstawowej karcie od Intela. Czysty, zwarty i gotowy do przyjęcia sterowników od ATI, tymczasem po instalacji pojawia się problem. 

Instalacja:
1. uruchamiam instalator sterownika
2. Wybieram folder, bla bla akceptuj, standardowa instalacja, ekran miga, wszystko ładnie, gładko.
3. Instalacja przebiegła pomyślnie, uruchamiam komputer ponownie.
4. Bum! Migające czarne kwadraciki, nie odpale żadnego wymagającego programu.

Radeon 7870 HD
Wcześniej wszystko śmigało, teraz czego nie zrobię to źle 

 

Przywracanie systemu

Próbowałem go, o dziwo przywraca sterownik do normalności, ale do wersji 8.0! (a przed całą zabawą miałem wersję 14.7) Ta wersja sterownika uniemożliwia mi odpalenie jakiejkolwiek gry.

To co wyżej napisałem, wyklucza możliwość, że karta jest w jakiś sposób uszkodzona fizycznie. Artefakty nie pojawiają się w tej wersji 8.0, do której przywraca mnie komputer. 

Próbowałem instalować już kilka wersji sterowników, zawsze to samo. 
Nie mam już bladego pojęcia co dalej robić. 
Chciałbym uniknąć formatu.

Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek pomysły, co z tym fantem zrobić? 



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: sterowniki ati amd problem stery



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych