Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bardzo wolna praca kompa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madi55

Madi55

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 23 07 2009 - 19:37

witam,
mam następujący problem mianowicie mój komp strasznie się muli, przy włanczniu pasek przewija się około 20-25 razy później strasznie długo wyświetla się okno powitalne, a kiedy już się włączy to około 2 minut wczytuje programy(choć mam zainstalowane tylko 3 na kompie), całość trwa nawet do 10 minut, robiłem wiele razy reinstalacje, z rożnych płyt i nic nadal to samo, po pewnym czasie po reinstalce w systemie zaczynają wyskakiwać rożne błędy, aż w końcu nie chce się włączyć, podczas pracy również się przycina, zauważyłem pewną zgodność, jezeli kontrolka na obudowie mruga wszystko jest ok, a jeżeli się nie świeci lub świeci światłem ciągłym komp się muli lub przywiesza na kilkanaście sekund, czym może być spowodowany mój problem, jeszcze 5 miesięcy temu kiedy go kupiłem włączał się w czasie 30s.

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 23 07 2009 - 20:10

Może dysk się sypie ... przeskanuj programem HD tune
Możesz tez mieć jakiego wirusa który jest na innej partycji niż system , przeskanuj system Dr.WEB CureIt! (pełny scan)
Reinstalując system formatowałeś wszystkie partycje czy tylko systemową ?

  • 0

#3 Madi55

Madi55

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 02 08 2009 - 16:12

Formatowałem wszystkie dyski
Wirusów żadnych nie mam
A to screny z tego programu choć ich nie rozumiem
Dołączona grafika
a tu skan dysku zrobiłem szybki bo przy normalnym po pewnym czasie się zawieszał+blue scren
Dołączona grafika
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 08 2009 - 18:26

Przede wszystkim jeśli zauważasz że komputer ci coraz wolniej się ładuje to po pierwsze instalujesz program Odkurzacz 11 nim odkurzasz cały dysk z zbędnych folderów i wpisów w rejestrach.
A jeśli postanowiłeś zrobić re format to po pierwsze kasowanie i formatowanie zrób z pod Linux-a (patrz niżej płyta ratunkowa), za pomocą tej płyty z pozycji botowania kasujesz i formatujesz partycję lub cały dysk.
Potem instalujesz system na już gotowej partycji, następnie po wgraniu sterowników do płyty głównej, przeglądarki np. FF, anty wirusa i firewalla uruchamiasz internet, robisz aktualizację w kolejności przeglądarka, antywirus, firewall (firewalla tego w systemie włączasz). Teraz robisz aktualizację Windowsa.
Po aktualizacji Odkurzaczem czyścisz komputer i tu odezwij się napisze ci co i jak należy czyścić byś czegoś nie potrzebnie usunął. Potem robisz defragmentyzację dysku twardego. i na tym koniec jeszcze tylko wyłączasz niektóre opcje np. uruchamianie i odzyskiwanie ustawiasz tam mały rzut pamięci 64KB , przywracanie systemu, i włączasz aktualizacje.
Są jeszcze inne drobne rzeczy ale to potem jak już zrobisz wszystko tak jak się należy.
Przy okazji zapoznaj się z tym :Efektywniejsza praca systemu ,
i zapoznaj się z informacjami jakie w tym dziale są na górze zamieszczone, miłej lektury.
  • 0

#5 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 03 08 2009 - 12:49

a tu skan dysku zrobiłem szybki bo przy normalnym po pewnym czasie się zawieszał+blue scren


To może świadczyć o bad sektorach , spróbuj jeszcze przeskanować dysk (pełny scan) w trybie awaryjnym systemu (chyba F8 przy starcie).
  • 0

#6 Madi55

Madi55

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 06 08 2009 - 14:27

Co do wypowiedzi Brutusa system jest po formacie więc co niby odkuracz miałby usunąć przecież on usówa resztki po odinstalowanuch programach i usówa błęy w rejestrze, a po formacie przecież chyba tego już w kompie nie ma, poza tym komputer muli się już zaraz po reinstalce nawet zanim zainstaluje sterowniki. A defregmętacja, dysk ma pół roku a na starym kompie 4 lata jej nie robiłem i jakoś w miare smigał jak na 6letnim kompie. Ściągłem też tą płyte ratunkową i ten knopix to ktore mam nagrać na płytke?
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 06 08 2009 - 16:53

I tu się mylisz po instalacji Windowsa przeczyść Odkurzaczem nie będę ci pisał szczegółów sam zobaczysz co i ile tego będzie to samo po aktualizacji Windowsa. Ręczę ci że od 100MB do 300MB uzyskasz wolnego miejsca na dysku a sam Windows szybciej ci się szybciej będzie uruchamiał i zamykał. To samo po większości programów.
Czyścisz opcją szybką potem wchodzisz w opcję zasadniczą tam znowu czyścisz a potem u góry po lewej stronie ekranu masz gwiazdkę klikasz na nią i klikasz na szukanie pustych/zbędnych folderów na końcu w tym samym miejscu klikasz na przeszukiwanie rejestru.
Prędkość działania programu zależy od prędkości komputera.
Potem zrób defragmentaryzację dysku twardego.
Jeśli chodzi o Płytę ratunkową ściągasz oby dwa pliki jeden jest opisem/instrukcją drugi ten obszerniejszy jest zasadniczym programem. Ściągasz na dysk twardy i robisz go w ISO i zapisujesz go programem Nero i masz już płytę gotową bootowalną uruchamiasz ją z opcji BIOS-a w taki sam sposób jak byś instalował Windowsa sam program ci się nie zapisuje na dysku działa z pod płyty.
  • 0

#8 Madi55

Madi55

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 06 08 2009 - 19:19

Jak mam ten plik zrobić w iso, alcochol go nie wykrywa
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 06 08 2009 - 19:55

Kolego Alkohol to go wyrzuć jeśli nie chcesz mieć problemów z nagrywarką, program ściągasz poprzez nagrywarkę np. FF, ma tam konsolę pobierania plików, jak przy downloadzie/programy do ściągania. Potem uruchamiasz nero i opcją wypal z ikoną palącej się fajki zapisujesz plik na płycie w postaci ISO i gotowe.
Alkohol podkręca laser w nagrywarkach w jednych więcej w innych mniej i wpływa na ustawienia zapisu odczytu co powoduje że nie wiadomo z jakiej przyczyny nagrywarka pada.
  • 0

#10 Madi55

Madi55

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 10 08 2009 - 23:36

zrobiłem pełny skan tym programem
Dołączona grafika

i co dysk jest w porzo?


//Połączone /macsch
  • 0

#11 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 11 08 2009 - 19:29

Nic na tym screenie nie widać.

  • 0

#12 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 08 2009 - 08:33

Zrób to co ci napisałem gwarantuję ci że komputer przestanie ci się ciąć i wolniej działać.

  • 0

#13 Madi55

Madi55

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 12 08 2009 - 15:35

Ten twój knoppix nie chce mi działać, ściągłem innego knoppixa 6, ale nie rozumiem jego interfejsu, wszystko jest po angielsku, czy mógłbyś miwytłumaczyć jak mam zformatować nim dysk?
  • 0

#14 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 12 08 2009 - 15:39

Jeśli koniecznie chcesz robić format to w Knoppixie masz program do partycjonowania o nazwie parted lub Gparted.
  • 0

#15 Madi55

Madi55

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 12 08 2009 - 15:46

ale jak mam go znaleść wyświetla mi się w kolumnie cyfry od 1-12 i jakieś napisy przy nich wchodząc do tych napisów przechodze do innych zakładek, jak mam włączyć język polski, albo chociaż tryb graficzny?
  • 0

#16 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 12 08 2009 - 15:52

Yhh
Zamiast się bawić z knoppixem , ściągnij sobie Gparted
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&id=1738

Też jest zrobiony pod linuxem ale jest dostępna tylko jedna aplikacja, menedżer partycji (tryb graficzny, angielski)

Ściągasz obraz .iso z linku który Ci podałem , wypalasz na płytce , i uruchamiasz z niej system.
  • 0

#17 filehunter

filehunter

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 12 08 2009 - 16:10

A ja polecam abys wpisal swoja konfiguracje sprzetowa z symbolami tutaj, dodatkowo wersje wszystkich sterownikow ktore instalujesz.
Oprocz tego mowisz ze czesto masz blue screna polecam zdiagnozowac ten problem rowniez, tutaj masz przydatny artykul http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=17

bo jakies formatowanie w kolko ktore widze ci tu polecaja mija sie z celem
  • 0

#18 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 08 2009 - 17:23

Ściągasz plik główny i dodatkowy to opis, główny ściągasz na dysk twardy i Nero opcją wypalania płyty to ikona z palącą się fajką na płytę i masz gotową płytę startujesz z boota tak samo jak byś instalował system.
  • 0

#19 Madi55

Madi55

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 13 08 2009 - 15:02

Kiedy chce zrobić formata tym gparted wyskakuje mi komunikat i nic dalej się nie dzieje, oto on:
Attention
90k/59Hz
Frequency is out of range
  • 0

#20 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 08 2009 - 20:58

Jeśli ściągasz sam GParted to jak nie wiesz jaką opcję włączyć to sobie kaszanę na dysku zrobisz chyba że znasz język angielski. Dlatego opcjonalnie polecam wszystkim Płytę ratunkową. W Nero masz opcję wypalania płyty w ISO zaznaczasz oby dwa pliki i wypalasz na płytę potem z płytą postępujesz jak z płytą z systemem Windowsa tam masz instrukcje po polsku i wpierw kasujesz partycję zatwierdzasz i tworzysz na nowo partycję ale w Linuksie znak Pingwina potem kasujesz i robisz już ostateczny format partycji. Jak już potem instalujesz Wndowsa to nie robisz już nowej partycji tylko instalijesz na już wykonanej.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych