Skocz do zawartości


Zdjęcie

Awaria komputera po dodaniu kosci ramu, monitor nie dostaje sygnalu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 DJbanan

DJbanan

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 11 2008 - 21:41

A więc bardzo porsze o pomoc. Moj komputer : plyta- GA-8...., geforce 8600 gt 512mb, 2 gb ram ( 2x512mb 500mhz kingston i 1x1gb 800mhz
goodram). Procek- Petium d 2x3Ghz , 2X dvd-rw, 2x dysk 500gb sata2. Po dolozeniu kosci ram goodram 1 gb 800Mhz zaczely sie dziac dziwne rzeczy. Okazalo sie ze kosc zostala zamontowana odwrotnie. Komputer uruchamia sie, wiatraczki chodzą natomiast nie ma sygnalu do monitora. Co jakis czas ukazuje sie obraz caly w paski i poprzestawiany. komputer wtedy zacina sie podczas ladowania listy urzytkownikow windows xp. Probowalem przepinac ramy, odpinac dyski i nic to nie dalo. Zresetowalem rowniez biosa. Co mam robic?

  • 0

#2 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 29 11 2008 - 22:43

gdy włączasz komputer słychać jakikolwiek pisk? Chodzi o sygnał z głośniczka.

Wyjmij tą kość 1GB 800MHz i zresetuj bios. Wtedy spróbuj włączyć.
Wyjmij dwie stare kości 512, włóż jedną 1GB 800MHz i zresetuj bios. Wtedy spróbuj włączyć.

I nasłu[beeep] pisków z obudowy.

  • 0

#3 DJbanan

DJbanan

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 11 2008 - 00:04

gdy włączasz komputer słychać jakikolwiek pisk? Chodzi o sygnał z głośniczka.

Wyjmij tą kość 1GB 800MHz i zresetuj bios. Wtedy spróbuj włączyć.
Wyjmij dwie stare kości 512, włóż jedną 1GB 800MHz i zresetuj bios. Wtedy spróbuj włączyć.

I nasłu[beeep] pisków z obudowy.

nie mam niestety glosniczka podlaczonego do plyty nawet nie mam go w komputerze. Jak restartuje sie bios tym zworkiem? Poprosilbym o dokladny opis poniewaz nigdy tego nie robilem a restart bateria nie zadawala mnie ( nie mam pewnosci czy owy restart sie dokonal) Z gory dzieki.
  • 0

#4 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 01 12 2008 - 20:20

wyciągnij bateryjkę z płyty głównej. Odłóż ją gdzieś na biurku. Masz teraz trochę czasu. Możesz sobie coś zjeść. Przychodzisz, wkładasz. BIOS zrestartowany.


A co do głośniczka to pożycz od kogoś (ew. kup w sklepie komputerowym). W instrukcji do płyty gł. powinno się znajdować, gdzie takowy głośniczek podłączyć.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: brak sygnału monitor monitor nie reaguje piszczenie komputera sygnał BIOSu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych