Skocz do zawartości


Zdjęcie

Athlon 64 X2 6000+ i głośny wentylator


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 karbek

karbek

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 18 06 2011 - 14:17

Witam. Nie wiem gdzie zgłosić się z tym tematem, czy tutaj czy do chłodzenia bo nie wiem w czym tkwi problem.

Oto moje "bebechy":
Athlon 64 X2 6000+
Gigabyte GA-M52S-S3P v1
zasilacz chieftec 450 (niestety nie pamiętam modelu)


Parę dni temu zabrałem się za kompleksowe czyszczenie komputera z kurzu. Rozebrałem kompa na części, zdjąłem również radiator. Po złożeniu wentylator na procesorze zaczął świrować. W stresie rozpędza się do ponad 5500 RPM (strasznie hałasuje, wcześniej nie miało to miejsca) przy temperaturze procka ~52 i ~55 (różne temp na rdzeniach różnica do około 5 stopni). Pierwsze co postanowiłem to nałożyć nową pastę żeby spróbować zbić temp (na efekty muszę jeszcze poczekać). Tutaj specyfikacja procka: LINK. Wg programów CPU-Z, Everest i BIOS napięcia są ok. Reset biosa do deflaut setup też w niczym nie pomaga. Radiator napewno nie jest zatarty. Generalnie rozchodzi się o ten hałas. Wg moich odczuć wcześniej wentylator nie przekraczał ~4500 RPM i nie zauważałem zbytnio różnicy przy hałasie w stresie i w spoczynku. Teraz wystarczy że uruchomie jakąś grę i po kilku sekundach komp mało nie odleci.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Athlon 64 X2



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych