Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asus P5E - dodatkowe wiatraki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moonlight

Moonlight

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 14 08 2008 - 13:26

Witam. Chcąc zabezpieczyć się przed przegrzewaniem wnętrza obudowy (pokrywy boczne oraz przednie zaślepki są zdjęte) chciałem dodatkowo umieścić w obudowie 1-2 wentylatory chłodzące. Chodzi o to by ten z przodu dmuchał zimnym powietrzem do środka, natomiast z tyłu wyrzucał je na zewnątrz. I tutaj mam pytanie, czy takie wentylatorki mogę podłączyć normalnie pod płytę główną (są tam oczywiście wtyki pod tego typu wiatraczki), czy nie odbije się to negatywnie i nie będzie za dużo pobieralo mocy, nie uszkodzi płyty etc? Chodzi o to, abym nie osiągnał odwrotnego efektu do zamierzonego, czyli kosztem niższej temperatury poprzez chłodzenie dodatkowymi wiatrakami, nie doporwadził znów do jej mocniejszego nagrzewania się, co w efekcie wyjdzie na to samo. Ewentualnie, w jaki sposób mógłbym podłączyć zewnętrznie tego typu chłodzenie? Próbowaliście czegoś takiego, może macie jakieś sugestie? Prosił bym glównie o pomoc dot. tego czy ta płyta uciągnie dodatkowe wiatraczki i czy to w ogóle ma sens.

Myślalem też nad zabudową w biurku czegoś takiego > http://allegro.pl/item411385527_wentylator...a_mat_mach.html - ktoś się może śmiać, ale wydaje sie to dośc ładnie zrobione, i po prostu może w jakiś tam sposób pomóc...(oczywiście oprócz chłodzenia czysto wewnętrznego, czyli tych 2 dodatkowych)

//Myślę, że to może być istotne, mam zasilacz Chieftec CFT-650-14C 650W,
karta grafiki Powercolor R. 4870 - co też sprawia że w środku można upiec ciasteczka :sciana:

Ogólnie obserwując popularność tego radeona, korzystając z okazji, chciałbym namówić osoby które znają się dobrze na sprzęcie, być może do napisania jakiegoś krótkiego poradnika, dotyczącego chłodzenia, zwiększania obrotów coolera czy też ogólnego postępowania z kartą - na wlasnym przykładzie wiem, że można ją bardzo łatwo popsuć, nie robiąc nic szczególnego. Na szczęscie model został mi już wymieniony na nowy i jako takich problemów nie mialem, jednak wiem, że gdybym wcześnie przeczytał to, co gdzieś tam leży na wielu forach, stronach czy nawet często gdzieś w komentarzach sklepów komputerowych mozliwe, że nie miał bym problemów.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :sciana:

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 14 08 2008 - 13:39

normalnie podpinasz pod płyte główną , jak nie to pod molexa.

  • 0

#3 matiEX

matiEX

    Stały użytkownik

  • 222 postów

Napisano 14 08 2008 - 13:41

A ja sie podepnę do tematu i spytam się co znaczy PWR_FAN - co tam moge podpiąć, i jeszcze co mogę mieć żle ustawione że właśnie na P5E przedni panel USB nie chce działać (audio chodzi, tylko porty USB nie działają)??
  • 0

#4 Moonlight

Moonlight

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 14 08 2008 - 13:50

Te pwr-fan to chyba dodatkowe chłodzenie. znaczy gniazdo na nie, przynajmniej tak mi się wydaje, bo cpu_fan to masz do procesora, a pwr_fan wydaje sie ze do chlodzenia płyty czy tam dodatkowego chlodzenia.

Zobacz w biosie może coś jest zablokowane jesli chodzi o ten przedni panel, albo coś źle podłączyłeś.
  • 0

#5 matiEX

matiEX

    Stały użytkownik

  • 222 postów

Napisano 14 08 2008 - 13:59

No właśnie w biosie mam niby włączone te funkcje USB chyba że cos nie tak mam ustawione a jeśli chodzi o podłączenie to podłączyłem tam gdzie trza:)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS P5E



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych