Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asus K73SV Problemy z Usb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bodziobsz

bodziobsz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 12 2012 - 13:04

Witam.
Praktycznie od samego początku posiadana tego laptopa mam pewnien problem z portami usb, a mianowicie:
Myszka, pen drajvy itp działaja ok, i nie ma z tym problemów, ale jak już podłączę np. zewnętrzną kartę dzwiękową usb >Taką<, lub >Konverter Video< (posiadam podobny za zasilanie 5v i miałem jeszcze do niego kabel usb do zasilania), to co chwilę zrywa zasilanie. Na karcie np. dioda zasilająca pokazująca zasilane mruga i muzyka dzwięki co chwilę przerywają, a konverter się włącza i wyłącza co 2-3sec.
Nie wiem teraz czy to jakieś ustawienia gdześ czy coś ale nie mogę do tego dojść, a nie znalazłem nigdzie podobnego tematu dlatego proszę was o pomoc.

Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku życzę ;)

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 12 2012 - 13:19

Próbowałeś na innym kablu? Również sprawdź inne porty USB. Jeśli to nie pomoże to odhacz opcję: zezwól komputerowi na wyłączenie tego urządzenia USB i przy okazji sprawdź ile maksymalnie masz mA na port USB w ustawieniach kontrolera.

  • 0

#3 Potasca

Potasca

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 01 2013 - 19:44

Mam ten sam laptop i też mam coś z usb, wywala mi czasem kartę sieciową i często myszkę, nie chcą zainstalować sie sterowniki intela od chipsetu, tyle że instalator wskazuje że się zainstalowały, ręczne trzeba je zainstalować, tyle że dalej jest to samo, muszę oddać komputer na gwarancji bo instalacja systemu na nowo nie daje nic, innego systemu to samo. Coś jest nie tak bo mi karty sieciowe na laptopie przestały działać prawidłowo to znaczy zasięg spadł trochę a w drugiej praktycznie cały. nowe sterowniki nic nie dają. gdzieś widziałem te mA chyba w menadżerze urządzeń, tyle że nie pamiętam gdzie, tak tak dwie karty wifi przestały działać i prawidłowo już na stacjonarnym nie działają.

Użytkownik Potasca edytował ten post 08 01 2013 - 19:48

  • 0

#4 bodziobsz

bodziobsz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 08 01 2013 - 19:59

No widzisz a ja nic w sumie jakis czas juz nie pisalem bo jakos samo mi sie naprawilo i dziala juz ok. Takze nie wiem od czego to bylo, ale ogolnie to z laptopa jestem bardzo zadowolony a mam go jakies 8 miesiecy i nic powaznego sie nie dzieje.
  • 0

#5 Potasca

Potasca

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 08 01 2013 - 23:04

3 miesiące działał dobrze, później z 6 miesięcy źle (sporadycznie odłączało mi myszkę), 1 miesiąc dobrze, i resztę czasu czyli czyli kilka miesięcy wku*** mnie mam już chcę go ******* za okno, nigdy więcej nic od asusa, nawet za 20 zł, a ostanie dni to problem nasila się co w ciągu godziny do kilkunastu razy, naprawiam komputery znajomym i rodzinie, a mają ich dużo, żaden komputer nie przysporzył mi problemów aż tylko i tak często ostatnio, nie uważam się za znawcę komputerów, biosy wymieniam jak trzeba sterowniki instaluje od producenta(stronka asusa) lub ze stronek poszczególnych podzespołów. najciekawsze jest to że instaluje sterowniki od chipsetu intela, komunikat zainstalowane a ich wcale nie instaluje hahahahaha, może to ram jest, będę go musiał sprawdzić dali dwie kości innych producentów a tak nie należy robić za bardzo

Użytkownik Potasca edytował ten post 08 01 2013 - 23:11

  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 01 2013 - 11:20

Trafiliście na wadliwą serię, od razu bym nie przekreślał całej marki. Nic tylko oddawać z tytułu niezgodności towaru z umową, a nie na gwarancję.
  • 0

#7 Potasca

Potasca

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 01 2013 - 10:31

ram sprawdzony jest sprawny, najprawdopodobniej problem twórzy oprogramowanie VMware Workstation 9 coś związnego z usb w tym programie, przez ten progarm psuje sterowniki od kart sieciowych i usb, jeżeli się okaże że to ten program dam znać
  • 0

#8 kateyo

kateyo

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 16 01 2013 - 21:12

Witam.
Praktycznie od samego początku posiadana tego laptopa mam pewnien problem z portami usb, a mianowicie:
Myszka, pen drajvy itp działaja ok, i nie ma z tym problemów, ale jak już podłączę np. zewnętrzną kartę dzwiękową usb >Taką<, lub >Konverter Video< (posiadam podobny za zasilanie 5v i miałem jeszcze do niego kabel usb do zasilania), to co chwilę zrywa zasilanie. Na karcie np. dioda zasilająca pokazująca zasilane mruga i muzyka dzwięki co chwilę przerywają, a konverter się włącza i wyłącza co 2-3sec.
Nie wiem teraz czy to jakieś ustawienia gdześ czy coś ale nie mogę do tego dojść, a nie znalazłem nigdzie podobnego tematu dlatego proszę was o pomoc.

Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku życzę ;)

W każdym wejściu USB masz ten sam problem czy tylko w jednym ;)
  • 0

#9 Potasca

Potasca

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 01 2013 - 16:07

W każdym usb mam to samo, odistalowałem VMware Workstation 9 (nie w nim jest problem) i jest to samo zrobie fotmata zainstluje sterowniki od producenta te od stronki, od swoich podzespołow i sprawdzę czy problem dalej występuje, zmienie też antywirusa i programy z którch korzystam

Użytkownik Potasca edytował ten post 19 01 2013 - 16:16

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS K73SV



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych