Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alternatywy dla sklepu Google Play


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 22 01 2015 - 23:27

Sklep Google Play jest znany zapewne większości użytkowników Androida, nie dziwne ponieważ Google "wciska" go do prawie każdego smartfona z systemem Android. Wielu osobom może nie podobać się w jaki sposób Google "gra" z użytkownikami ( mam na myśli szeroko pojętą inwigilacje ). Dlatego też postanowiłem pokazać wam, że można instalować i zarządzać aplikacjami przez inne "sklepy", co szczególnie może się przydać osobom posiadającym niestandardowe ROM'y ( CyanogenMod, AOKP, OmniROM ).


Poniżej przedstawiam listę takich altenrnatywnych aplikacji, i nie tylko aplikacji ( Weźcie pod uwagę to, że nie przedstawię tu wszystkich )

1. pre_1421869502__f-droidorg.png

2. pre_1421869774__aptiode.png

3. pre_1421870339__apk-downloader.png



Użytkownik pawel315 edytował ten post 22 01 2015 - 23:31

  • 1

#2 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 22 01 2015 - 23:28

pre_1421869502__f-droidorg.png


F-Droid to "sklep" z aplikacjami o otwartym kodzie źródłowym ( FOSS - Darmowe i otwarto-żródłowe oprogramowanie ). Wybrałem go jako pierwszy ponieważ jest to klient, który posiada kilka ciekawych rozwiązań ( zarządzanie repozytoriami, przegląd kodu źródłowego aplikacji, itp. )
  • Może na początek zacznę od opisu strony internetowej tej aplikacji.

  • Po wejściu na stronę mamy duży przycisk do pobrania aplikacji:

thumb_pre_1421871797__strona_f-droida.pn



  • Strona mimo, że w języku angielskim to jest bardzo przejrzysta posiada podział na kategorie, itp.
  • Bardzo mi się podoba opcja pobrania aplikacji bezpośrednio ze strony, przegląd kodu źródłowego i uprawnień aplikacji.

thumb_pre_1421872391__strona_f-droida.pn




  • Ale zajmijmy się instalacja i opisem klienta F-Droid na Androida.
  • Pobieramy go z tego adresu → https://f-droid.org/FDroid.apk
  • Plik wrzucamy na karte pamięci, albo po prostu pobieramy go bezpośrednio na smartfonie i otwieramy jak zwykły plik. ( Najprawdopodobniej będziecie musieli wejść w UstawieniaZabezpieczenia i zaznaczyć opcje "Niezane źródła" - od tego momentu ostrożnie instalujcie aplikacje )


  • Po pierwszym uruchomieniu, aplikacja pobierze informacje z repozytoriów

thumb_pre_1421874981__aktualizacja_repo.


  • Widok list aplikacji jest dość intuicyjny, podzielony na kategorie.

thumb_pre_1421875017__lista_aplikacji.pn


  • Po "tapnięciu" na aplikacje pojawi nam się rzecz jasna o niej informacja. Bardzo dobrą opcją jest też możliwość zainstalowania starszej wersji aplikacji

thumb_pre_1421875057__podglad_aplikacji.


  • Z aktualizacjami również nie ma żadnego problemu.

thumb_pre_1421875088__aktualizacje.png


  • I tutaj są opcje o których mówiłem wcześniej, tzn możliwość przejrzenia kodu źródłowego aplikacji, strona internetowa, czy też udostepnienia pliku APK tej aplikacji.

thumb_pre_1421875111__opcje_d-droid.png


  • Warto pamiętać, że w tym sklepie nie ma bardzo dużej liczby aplikacji, ale ona stale rośnie i trzeba pamieać o aktualizacji repozytoriów.
  • Myślę, że warto dodać tą informacje aplikacja nie powoduje konfliktów z oficjalną aplikacją Google Play



  • 1

#3 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 22 01 2015 - 23:28

pre_1421869774__aptiode.png



Aptoide to świetna alternatywa dla sklepu Google Play. Posiada bardzo duże repozytorium aplikacji, przejrzysty wygląd, który może w pewnym sensie przypominać ten od Google. Projekt posiada stronę internetową ( po angielsku, ale intuicyjny interfejs posiada ). Instalacja aplikacji odbywa się z pliku APK, analogicznie do F-Droid )
  • Po instalacji aplikacja przywita nas pięcioma krokami konfiguracyjnymi.

thumb_pre_1421955193__konfiguracja.png



  • Menu aplikacji dzieli się na stronę domową na której mamy polecane aplikacje, najczęsciej pobierane, konfiguracje repozytoriów, altualizacje zainstalowanych aplikacji i menedżera pobierania aplikacji.

thumb_pre_1421955525__strona_domowa.png



  • Lista aplikacji też jest bardzo intuicyjna, tu nie ma się co rozpisywać. Po naciśnieciu na aplikacje mamy możliwość jej zainstalowania, przejrzenia uprawnień i innych informacji o samej aplikacji.

thumb_pre_1421955935__lista_aplikacji.pn


  • Możemy również dodawać inne repozytoria.

thumb_pre_1421956490__repo.png


  • Sam mechanizm aktualizacji jest również prosty, nie ma co tu opisywać. Jednym przyciskiem możemy zaktualizować wszystkie aplikacje.

thumb_pre_1421956510__aktualizacje.png


  • Na koniec wspomnę, że nie powinno być konfliktów z Google Play ( nie jestem w 100 % pewny, bo nie testowałem )


  • 1

#4 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 22 01 2015 - 23:29

pre_1421870339__apk-downloader.png


APK Downloader to nic innego jak "pobieracz" aplikacji z oficjalnej witryny Google Play. Jest on uruchamiany za pomocą strony internetowej ( przez przeglądarke ), a plikiem wynikowym jest plik aplikacji na Androida, czyli APK. Taki plik można wrzucić na kartę SD i otworzyć, lub zainstalować za pomocą ADB ( opis funkcji ADB zobaczycie wktótce w oddzielnym poradniku )

  • Obsługa strony jest bardzo prosta, najpierw szukamy aplikacji w sklepie Google Play. Następnie kopiujemy nazwę aplikacji, zaczyna się ona po znakach id=, a kończy na znaku &, czyli nazwa aplikacji może wyglądać np. tak: com.alensw.PicFolder

pre_1421957807__apkdownloader.png


 

  • Kolejnym krokiem jest "wklejenie" nazwy aplikacji w okienko na stronie i wygenerowanie linku do pobrania poprzez naciśnięcie niebieskiego przycisku Generate Download Link.

pre_1421958209__apkdownloadera.png


 

  • Zostanie wyświetlony opis aplikacji i podstawowe informacje o niej. Należy przycisnąć zielony przycisk Click here to download...

pre_1421958337__apkdownloader-podglad_ap

  • I to wszystko, mamy plik APK, który możemy w dowolny sposób zainstalować.
  • I jeszcze jedna uwaga, dla "piratów". Nie pobierzecie tutaj płatnych wersji aplikacji.


Użytkownik pawel315 edytował ten post 23 01 2015 - 00:10

  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: android google play f-droid aptoide apk-downloader



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych