Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASUS Radeon HD5850 głośna praca układu chłodzącego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 paffel90

paffel90

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 09 09 2011 - 01:15

Witam, jestem posiadaczem karty graficznej ASUS Radeon HD 5850 od dwóch lat. Problem pojawił się zeszłego lata, otóż: karta zaczęła brzęczeć, buczeć(wentylator konkretnie). Nie buczy ona non stop tylko czasem chodziła OK przez cały dzień, a czasami chwile normlanie a pozniej znów buczala. Zostala wyslana na gwarancje, powrocila z adnotacja iz byla sprawna i faktycznie nie wiem jak ale od tego momentu dzialala przez rok normalnie. Niestaty miesiac temu problem powrocil. Oddałem karte do serwisu, znow okazalo sie iz jest wszystko OK. Wracam do domu, właczam i jest wszystko w porządku, od tamtego czasu sporadycznie pobrzekiwala, ale ogolnie chodzila bez problemu (cicho). dzis znow problem powrocil i brzeczy non stop;( Dodam, iz karta sie nie przegrzewa, nie wystepuja zadne artefakty w grach ani spadki fps, ona chodzi sprawnie tylko brzeczy jak cholera... Google mi nie pomogly niestety, jedyne na co wpadlem dzieki nim to konserwacja wentylatora, pan w serwisie mnie jednak poinformowal, iz wentylator nie mial sie jak zabrudzic, poniewaz jest on na łożyskach... Prosze pomóżcie.

Karta jest jeszcze przez rok na gwarancji. Miała 3 letnią jak wiekszosc czesci komputera zakupionego na poczatku listopada 2009r. Posiada plombe na tej karcie i dlatego prosze o pomoc - sam jej nie zerwe bo gwary szkoda...

Użytkownik metsej edytował ten post 10 10 2011 - 05:02

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 09 09 2011 - 09:25

Może wentylator się już tak zakurzył.
Kup sprężone powietrze i go przedmuchaj.
Jeśli problem nie zniknie to może będzie
trzeba założyć nowy wentyl.

  • 1

#3 paffel90

paffel90

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 09 09 2011 - 13:11

Dzięki. W sumie tego nie próbowałem. Kupię, sprawdzę i napiszę co i jak.
  • 0

#4 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 11 09 2011 - 14:39

Można przedmuchać tylko pamiętaj żeby komputer nie był nagrzany (pod długiej pracy) i odłączone zasilanie. Jeśli to nie pomoże i masz ją na gwarancji idź jeszcze raz do serwisu i powiedz że domagasz się wymiany wentylatora ponieważ uważasz iż łożyska się wysypały w nim i obawiasz się, że przestanie chodzić i spalisz kartę. Musisz być zdecydowany bo tak to będą Cię zbywali, a w serwisie pewnie podpinają kartę na chwile zobaczą, że akurat teraz nic nie brzęczy i oddadzą Ci znowu. Z serwisem trzeba ostro i nie dać się zbyć. A najlepiej jak nagrasz telefonem lub czymś innym odgłos tego brzęczenia i przedstawisz to jako dowód ;) Ja tak raz zrobiłem i gdy przyjmowali mi sprzęt dołączyli notatkę iż klient dołączył nagranie audio na którym wyraźnie było słychać brzęczenie wentylatora ;] Tyle ;]
  • 1

#5 paffel90

paffel90

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 12 09 2011 - 00:15

Panowie dziekuje bardzo za rady. Wczoraj przed poludniem po odpaleniu Dead Island karta przestala wydawac jakiekolwiek dzwieki i jest znow O.K. Takze nawet nie zdazylem jej przedmuchac. W kazdym razie, jesli sytuacja sie powtorzy a jestem przekonany, ze tak bedzie to nagram film tak aby nie bylo juz watpliwosci. Faktycznie panowie w serwisie mowili mi iz jest sprawna, nawet sam w ich obecnosci ja wlaczylem i przez 20min. staralem sie modulowac w CCC predkosc wentylatora od 20 - 100% i nawet nie zabrzeczala... takze w tym momencie pozostawalem bez argumentu, a specjalnego doswiadczenia z dochodzeniem gwarancji nie posiadam, gdyz zawsze wszystkie sprzety w domu chodzily praktycznie bez awarii. Uwagi Abback'a apropo stanowczosci tez sie przydadza;)

Pozdrawiam
  • 0

#6 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 06 10 2011 - 20:06

Ja bym wymacał cewki. Od macania nikt nie umarł a jak się okaże że jakaś wibruje to może warto ją czymś podkleić. Ja miałem taki problem w fabrycznie zalanymi cewkami na grafice Gigabyte klej który normalnie stosuje się do lepienia ruchomych elementów na PCB dał radę.
  • 0

#7 paffel90

paffel90

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 12 10 2011 - 20:26

Problem dzis powrocil, nagralem 4 filmy i zobaczymy co na to powiedza.
Oto jeden z nich http://www.speedyshare.com/files/30717881/SAM_1179.MP4 - gdy karta pracuje na automacie, pozniej jeszcze jeden oraz taki kiedy moduluje predkoscia wentylatora z 20 na 40 i na 100% a pozniej znow przelaczam na auto (wiem ze wtedy naturalnie glosno chodzi, ale zaraz po zejsciu ze 100% na auto brzeczenie jest bardzo wyrazne).

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: karta graficzna ASUS



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych