Skocz do zawartości


Zdjęcie

5PN32-SLI PREMIUM monitor sie nie wlacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 GOLOMB

GOLOMB

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 10 03 2008 - 05:26

Mam nastepujacy problem, pojawil sie od razu gdy kupilem wszystkie czesci do kompa i go zlozylem... mianowicie po zlozeniu gdy wlaczylem komputer wlacza sie, wszystkie wiatraki pracuja i ogolnie wydaje sie ze komputer chodzi ale na monitorze wyskakuje mi "NO SIGNAL" i jest w stanie czuwania. W przypadku tej plyty glownej (5PN32-SLI PREMIUM) po 3 sekundach po wlaczeniu komputera jest tak ze na chwile caly komp ugasa, wiatraki zwalniaja itp i pozniej wlacza sie wszystko od nowa i dziala elegancko (taki chwilowy test plyty). Gdy mam problem z "NO SIGNAL" nie ma tego 'testu - chwiowego wygaszenia' i komputer od nacisniecia 'POWER' na obudowie caly czas dziala tak samo (nie wygasza sie). Problem wystepuje gdy np. ostatnio zmienilem obudowe do kompa i musialem wszystko przeniesc, czy zmienialem wentyl na proca. Zawsze jak cos zmienie w kompie i pozniej chce go wlaczyc wyskakuje mi "NO SIGNAL" musze potem wykrecac wszystko od nowa, stawiam plyte glowna obok kompa na jakims kartonie, podlaczam tylko grafe i dysk i podpinam kable od zasilania, wlaczam go i chodzi normalnie z "chwilowym wygasnieciem" i wlacza sie monitor i dziala tak jak powinien, potem skladam go do budy i dziala normalnie. Nie wiem co jest tego przyczyna, bo chcialbym cos z tym zrobic, albo byc pewien od czego to zalezy, teraz wszystko dziala dobrze (pisze tego posta z tego kompa), ale wiem ze jak zmienie cos w srodku w kompie znowu bede mial "no signal" na monitorze i bedzie stawianie kompa na kartoniku a pozniej od nowa skladanie calego aby ruszyl.

Komp:
Asus P5N32 - SLI Premium / WiFi (z najnowszym biosem ze strony asusa)
Intel Core 2 Duo E6750 1333FSB Socket 775 4MB Cache CPU (ZEROtherm Nirvana NV-120 Quiet CPU Cooler with 120mm fan)
XPERTVISION Geforce 8800GT 512MB
Sound Blaster X-FI Xtreme Gamer
Corsair XMS2 4GB DDR2 XMS2-6400C4 TwinX 4x 1GB MATCHED
Samsung Spinpoint HD501LJ 500GB SATA 2 Hard Disk Drive
430W Tagan TG430 U15 Easycon Power Supply PSU
wszystko w budzie ANTEC 900.

Dzieki za wszystkie pomocne komentarze.

  • 0

#2 sla1971

sla1971

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 10 03 2008 - 20:27

Ja stawiam na zasilacz (troszke za slaby).
Sprawdz tez czy plyta glowna nie robi zwarcia z obudowa kompa.

  • 0

#3 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 10 03 2008 - 20:32

Komp:
Asus P5N32 - SLI Premium / WiFi (z najnowszym biosem ze strony asusa)
Intel Core 2 Duo E6750 1333FSB Socket 775 4MB Cache CPU (ZEROtherm Nirvana NV-120 Quiet CPU Cooler with 120mm fan)
XPERTVISION Geforce 8800GT 512MB
Sound Blaster X-FI Xtreme Gamer
Corsair XMS2 4GB DDR2 XMS2-6400C4 TwinX 4x 1GB MATCHED
Samsung Spinpoint HD501LJ 500GB SATA 2 Hard Disk Drive
430W Tagan TG430 U15 Easycon Power Supply PSU
wszystko w budzie ANTEC 900.



Ja stawiam na zasilacz (troszke za slaby).

Za słaby? To może niech wymieni na jakiś 750W?

Ironia... Tagan 430W spokojnie ciągnie ten sprzęt, przynajmniej teoretycznie...

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: no signal brak sygnału monitor monitor nie reaguje uruchomienie komputera włączenie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych