Skocz do zawartości


Zdjęcie

[3000zł] Zestaw do gamingu na wysokim poziomie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kop3r

Kop3r

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 06 2010 - 17:05

Witam użytkownicy.
W związku z tym, iż jestem zapalonym graczem komputerowym, postanowiłem odświeżyć mój komputer. Niestety gdy kupowałem TEN Komputer nie byłem zbytnio obeznany w komputerach i nie wiedziałem co będę z nim robił, ponad to został zakupiony w markecie. Ma już trzy lata z czego można wywnioskować, że nie pogram np. w Far Cry II chociażby na takich ustawieniach jak rodz. 1280×720, AAx2, M B czy aniso 4x, ponieważ bym miał chyba z 5-10 fps, może nawet mniej...
Komputer będzie użytkowany wyłącznie do grania na wysokim poziomie w takie tytuły jak na przykład Burnout Paradise, Najnowszy CoD, AC II, split second czy wyżej wymieniony Far Cry II.
Co do kwoty którą mam do wydania, wynosi ona 3000zł, co napisane jest już w tytule postu
Do pominięcia jest dysk twardy, ponieważ ten który posiadam jest on dość dobry, a jego poj. to 0,5 TB z czego wolne jest ponad 280mb
Mam przygotowany pewien zestaw, proszę o opinie i porady

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /MBOX/669zł
lub
Intel Core i5-750 830zł
Karta grafiki: MSI Radeon HD5850 TwinFrozrII 1259zł
Płyta główna: Do AMD: Asus M4A785TD-V EVO 390zł
Do Intel: MSI P55-GD55 /intel P55 399zł
RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 390zł
Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W 245zł
Obudowa: Aerocool RS-9 215zł
Napęd dvd: LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) 110zł
Wentylatory: 4x SilentiumPC Zephyr 120 80zł
Pasta przewodząca: Zalman ZM-STG2 25zł
Jak widać stoję przed dylematem wyboru procesora.

AMD jest mniej wydajny, za to dużo tańszy i także ma dobre wyniki w testach
może je przedstawię :
AMD Phenom II X4 955 Black Edit:
Far Cry 2: 1680x1050 tryb Very High, : min 52, max 62 [innych danych oprócz rozdzielczości i trybu nie było, załóżmy że aniso x0 i AAx0, to po podwyższeniu na max byłoby fps [moim okiem] ok. 25-35]
Również gdy wyjdą procesory 8-12 rdzeniowe będzie je można wstawić do tej samej płyty głównej, w przeciwieństwie do intela gdzie trzeba wymienić przy okazji procesora również płytę główną.

Intel jednak jest bardzo wydajny, można go nawet przykręcić do ok. 4GHz [przy tej obudowie którą zamierzam kupić nie będzie chyba zbyt trudno podkręcić go do 3.6-7GHz], co za tym idzie jest bardzo przyszłościowy.


Od wyboru procesora zależy też odliczanie vat, wszystko napisane jest TUTAJ (W tej sprawie również proszę o pomoc).

Co do czyszczenia, bo pewnie taki komputer trzeba częściej czyścić. Bardziej się opłaca kupić do czyszczenia sprężone powietrze czy pędzelek?

I jak z Bios-em wszystko wygląda? będzie trzeba go modyfikować/aktualizować? Powiem szczerze nigdy nie instalowałem jeszcze żadnych komponentów, prosiłbym więc o porady lub instrukcje co do tego.
Właściwości BIOS'u
Typ BIOS'u: Award Modular
BIOS Version: Intel 946GZ BIOS for 946-DS3 F3c
Typ BIOS'u Award: Award Modular BIOS v6.00PG
Informacja z BIOS'u Award: Intel 946GZ BIOS for 946-DS3 F3c
Data BIOS'u systemowego: 11/21/07
Data BIOS'u wideo: 10/14/08

Producent BIOS'u
Nazwa firmy: Phoenix Technologies Ltd.

Części kupuję w sklepie internetowym esc.pl

Teraz ceny są duże, nawet olbrzymie. Znajomi kupowali swój komputer półtora roku temu, a dziś jest on droższy o 400zł. Z racji tego z kupnem komputera czekam do wakacji lub po rozpoczęciu roku szkolnego.

Użytkownik Kop3r edytował ten post 10 06 2010 - 17:56

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 10 06 2010 - 17:59

Skoro czekasz do wakacji lub roku szkolnego to po co teraz temat zakłądasz ? zmienią się ceny to i zmieni się sprzęt , sam i5-750 podrożał ostatnio o 130zł

w tej chwili to 955 + 5850 za tą cene.

  • 0

#3 Kop3r

Kop3r

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 06 2010 - 18:32

Gdy ceny spadną lub odliczanie vat się sprawdzi kupię zestaw który mi doradzono. wolę już teraz wiedzieć jaki zestaw mnie usatysfakcjonuje.

Użytkownik Kop3r edytował ten post 10 06 2010 - 18:33

  • 0

#4 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 10 06 2010 - 21:39

Lepszy Phenom II X4 lub X6 gdyż LGA1156 (czyli między innymi seria i5) pod koniec roku kończą swoją karierę na rynku...
  • 0

#5 Kop3r

Kop3r

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 06 2010 - 23:25

Razem z kupnem nowego dysku musiałbym kupować nowego Windowsa jeślibym chciał vat odliczyć a wiadomo windows to jest już wydatek 249zl.

Windowsa mam na płytce przed sobą wraz z pseudo instrukcją.Oto co zwróciło moją uwagę.
na płycie napisane jest:
,,Oprogramowanie na tym dvd zostało uprzednio zainstalowane na Twoim twardym dysku i nadaje się do użycia tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa i odnowienia systemu zakupionego w firmie NTT system SA. Odpowiedzialność za funkcjonalność oprogramowania ponosi wyłącznie firma NTT System SA."
Na pseudo instrukcji napisane jest też:
,,Do rozprowadzania wyłącznie z nowymi NTT System komputerami PC"
A z tego to wynika że przy nowych częściach też bym go nie mógł zainstalować bo już by nie były częściami systemu NTT lecz wymieniałem rok temu bodajże może wcześniej katę grafiki ponieważ poprzednia mi się spaliła i wszystko dotychczas działa.
dowiedziałem się że to jest płytką recovery i nie zainstaluję tego na nowym komputerze legalnie.
tylko pytanie brzmi "na nowym komputerze czy dysku twardym?

A co do procesora, biorę AMD ponieważ jest tańszy a nowsze gry typu ACII czy DIRT2 także pójdą na 1680×1050, Aniso x16 i AAx8 [ew.x4] a to mi całkowicie wystarczy.

Użytkownik Kop3r edytował ten post 10 06 2010 - 23:26

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Far Cry



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych