Skocz do zawartości


Zdjęcie

zamienniki do drukarek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 malinowytorcik

malinowytorcik

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 07 2010 - 09:36

Mam pytanie - czy znacie jakieś miejsca, gdzie można kupić tańsze zamienniki do drukarek? Mogłyby być nawet nieoryginalne. Niestety, ale dość sporo drukuję i efekt jest taki, że bardzo szybko kończy mi się toner. Oczywiście zawsze kupuję gdzieś na mieście, ale ceny są tak wysokie, że zaczęłam wreszcie szukać jakiejś tańszej alternatywy. Jakbyście znali jakieś miejsca, to wrzucajcie namiary.

  • 0

#2 Immortal

Immortal

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 08 07 2010 - 09:40

nie wiem czy ci wyjdzie na korzyśc bo dojdą koszty przesyłki ale na allegro patrzyłaś?
Edit: tutaj masz kilka stronek z zamienikami i tuszem
http://sklep.doktortusz.pl/?gclid=CKSRnM6526ICFYkqDgod_mIWwg
http://www.tanio-drukuj.pl/
http://www.e-tusze.pl/

Użytkownik Immortal edytował ten post 08 07 2010 - 09:45

  • 0

#3 TweakFreak

TweakFreak

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 08 07 2010 - 13:17

Ja zamienniki do swojej drukarki kupuję na doktortusz.pl Szczerze mówiąc to nie widzę dużej różnicy między drukowaniem na zamiennikach a oryginałach. Dla mnie więc idealne rozwiązanie. Jeśli ty też dużo drukujesz to na pewno warto kupować zamienniki.
  • 0

#4 użyszkodnik

użyszkodnik

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 08 07 2010 - 16:29

Mam pytanie - czy znacie jakieś miejsca, gdzie można kupić tańsze zamienniki do drukarek? Mogłyby być nawet nieoryginalne. Niestety, ale dość sporo drukuję i efekt jest taki, że bardzo szybko kończy mi się toner. Oczywiście zawsze kupuję gdzieś na mieście, ale ceny są tak wysokie, że zaczęłam wreszcie szukać jakiejś tańszej alternatywy. Jakbyście znali jakieś miejsca, to wrzucajcie namiary.

zamienniki są tylko nieoryginalne. oryginalne tusze mają to do siebie, że są trwalsze, lepsze i co najważniejsze nie powodują utraty gwarancji. a jaką masz drukarkę?
  • 0

#5 TweakFreak

TweakFreak

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 20 07 2010 - 10:04

Trwalsze lepsze i droższe :/ czasami dwukrotnie droższe od zamienników. Ale fakt jeśli zależy Ci na gwarancji to powinnaś kupić oryginał. Ja nie mam tego problemu, bo drukarka już od dawna nie jest na gwarancji, więc mogę spokojnie drukować na zamiennikach.
  • 0

#6 polarnik

polarnik

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 01 08 2013 - 00:24

Dobry zamiennik daje porównywalne parametry druku co toner oryginalny, trzeba tylko wiedzieć gdzie i co się kupuje.


  • 0

#7 Torad_eu

Torad_eu

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 20 09 2013 - 12:45

Jeżeli chodzi o dobre zamienniki tuszy,tonerów do drukarki to zapraszam takze do nas,wlaśnie tym zajmujemy się na co dzień wiec chętnie pomoge podczas wyboru.


Użytkownik Torad_eu edytował ten post 20 09 2013 - 12:45

  • 0

#8 dringt

dringt

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 20 02 2014 - 20:36

ja tylko na zamiennikach jadę, jak robię sporo masowych wydruków to najtaniej wychodzi drukowanie na actisach, jakościowo są ok a cena bardzo przystępna, mój ostatni oryginał był ten który dawali z drukarką :D


  • 0

#9 doktoreczka

doktoreczka

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 10 03 2014 - 16:49

Dobre zamienniki nie odbiegają bardzo jakością od oryginału.


  • 0

#10 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 03 2014 - 20:13

 Fajnie by było jakbyś podała również o jakiej drukarce mowa.


Użytkownik Qauke edytował ten post 10 03 2014 - 20:13

  • 0

#11 grobelski

grobelski

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 28 03 2014 - 01:59

ja drukuję na activ jetach, polecam bo sa naprawdę dobre, na tyle sie sprawdzają ze mozesz na nich nawet robić wydruki zdjęć, co nie zawsze jest możliwe przy zamiennikach.



  • 0

#12 marekzarzycki

marekzarzycki

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 11 04 2014 - 13:20

Polecam sklep arsa.pl bardzo dobre ceny i duży wybór. Pozdrawiam



  • 0

#13 dringt

dringt

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 15 05 2014 - 14:58

zgodzę się, że dobre od oryginałów nie odbiegają, drukuję teraz na tych actis i dają radę. Są dosyć tanie, do mojej drukarki ok. 15 zł za szt. Nie wiem czy by dały radę ze zdjęciami ale mi zależało głównie na wydruku mono


  • 0

#14 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 05 2014 - 13:43

Jeśli chodzi o zamiennyki tuszy czy tonerów do drukarek to obecnie dwie największe firmy w polsce zostały zmuszone do zawarcia ugody na, wszystkie zamienne tusze czy atramenty do nowych drukarek nie zostaną wcześniej wprowadzone na rynek do sprzedaży jak dopiero po dóch latach od rozpoczęcia produkcji sprzedaży danego typu drukarki.

Chodzi o to aby firmy produkujące drukarki miały czas na uzyskanie zwrotu pewnych poniesionych koszów wyprodukowania drukarki.

Z tym że nie dotyczyło to wszystkich firm produkujących drukarki oraz wszytkich typów drukarek.

Po co ta informacja, bo przyczyna podania do sądu tych dóch największych producentów atramentu i tonerów było nie że jakoś ich produktu jest gorsza od orgynału lecz że te zamienniki są równie dobre co orgynały a nie które zamienniki są nawet lepsze od orgynału.

Dlatego cena zamiennika w niekórych przypadkach jest nie wielka.

I kieruj się ogólną zasadą chcesz taniej eksploatacji to musisz liczyć się zsporym wydatkem na samą drukarkę.


Użytkownik brutus3 edytował ten post 16 05 2014 - 13:44

  • 0

#15 grobelski

grobelski

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 26 05 2014 - 09:38

zgodzę się, że dobre od oryginałów nie odbiegają, drukuję teraz na tych actis i dają radę. Są dosyć tanie, do mojej drukarki ok. 15 zł za szt. Nie wiem czy by dały radę ze zdjęciami ale mi zależało głównie na wydruku mono

ja potrzebuję bardziej wymagającego wydruku dlatego korzystam z activ jetów, a jak jest z actisami czy na nie też dostajesz gwarancje przy zakupie, bo ja na activ jety za każdym razem dostaję gwarancję na kilka lat.


  • 0

#16 Gazebo

Gazebo

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 02 06 2014 - 01:11

Jakość zamienników jest zawsze gorsza, ale niestety w Polsce mamy tak, że patrzymy na koszty, to i sępów gotowych to wykorzystać też nie mało. Active Jet akurat do mojego Epsona nie miał tonera, więc kupiłem z innej firmy. Najlepiej spytać mailem czy dają gwarancję na toner i sprzęt, w przypadku ew. uszkodzenia i wówczas śpimy trochę spokojniej. Druga kwestia to informacja, czy toner jest regenerowany czy refabrykowany (definicje w necie dostępne).


  • 0

#17 AmnesiaHaze

AmnesiaHaze

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 11 08 2014 - 13:32

Jeśli chodzi o utrate gwarancji korzystając z zamienników to temat jest dość szeroki, po pierwsze wysyłając drukarkę na serwis powinniśmy wyjąć z niej wkłady, aby się nie rozlały, wątpie więc że serwis wnikliwie analizuje z czego do tej pory drukowaliśmy. Porządne firmy, dają gwarancje na tusz do wyczerpania wkładu, oraz na urządzenie w razie uszkodzeń, cały wic polega na tym, aby zachować paragon i nie stracić możliwości dochodzenia swoich praw. Nie mówie tu o zamiennikach za 5zł z allegro tylko o dużych producentach jak blackpoint.


  • 1

#18 barb

barb

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 08 2014 - 10:57

Niektórzy producenci dają gwarancję na swoje tusze tzn. gdyby uszkodziły drukarkę to albo zwracają koszt naprawy albo wymieniają urządzenie, wiem, że tak na pewno jest z tuszami Active Jet, Actis chyba też bo to ten sam producent, chyba podobnie jest też z Asarto.


  • 0

#19 AmnesiaHaze

AmnesiaHaze

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 25 08 2014 - 14:28

Actis daje tylko gwarancje rozruchowa max 14dni od zakupu wymiana, potem to jest Twój problem.
Tak samo nie daje gwarancji na drukarke. Różnice w cenie nie wynikają z kaprysów producenta.


Użytkownik AmnesiaHaze edytował ten post 25 08 2014 - 14:29

  • 0

#20 grobelski

grobelski

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 21 09 2014 - 18:19

jełsi chodzi o activjety to przy zakupie dostaneicie 5 letnią gwarancję, sama je kupuję więc wiem.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych