Skocz do zawartości


Zdjęcie

wymiana procesora - zostaly nozki w gniezdzie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andzin

Andzin

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 17 03 2009 - 11:12

Mam komputer z pl.gl. ASUS P5P800 i zaczal mi niestabilnie dzialac,az wreszcie padl. Po przeanalizowaniu problemu plyta wymaga wymiany procka. I jest problem, bo procek siedzial z plyta i wiatraczkiem nierozlacznie przez lata;] i przy wyjeciu wiatraczka,zerwal ze soba chipseta,a nozki (wszystkie!) zostaly w gniezdzie. Akurat czekalem na nowego CPU zanim cokolwiek bede robil a teraz hehe :/. Mam juz nowego CPU wiec i tak pogodzony ze stary na straty, ale co z tymi nozkami???? Przeciez nie moge teraz zaistalowac nowy:((
2 kwestia, ze mimo, ze kupilem nowy tez S775, ale z optycznie i fizycznie jest mniejszy niz stary co byl.Przesiadka z Celerona D => Pentium 4, czytalem juz manuala PG ze obsluguje P4 HT, ale teraz boje sie ze czy wkladac tego procka (bo rozwiazaniu sytuacji z tymi nozkami oczywiscie). Bo teraz zaplacony 2x i nawet kompa nie wlacze:((
Prosze zyczliwych kolegow szybkie info czy ktos styknal sie z takim problemem albo wie gdzie szukac pomocy.Probowalem penseta wyjmowac pojedynczo nozki, ale wcale nie idzie jak po masle;] :P

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 17 03 2009 - 11:42

Tak ma być... te nóżki są z płytą główną..... a procek jest bez nóżek.... :P
Jesteś pewien że kupiłeś dobry procek? Podaj jego nr seryjny (takie coś np. SL6VF)
Pozdrawiam

PS Tu masz linka do obsługiwanych procków przez tą płytę

  • 0

#3 Andzin

Andzin

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 17 03 2009 - 12:22

o cholera,to wszystko spie*****lilem:(( teraz plyta gl. do wymiany - bo probowalem te nozki wyjmowaac :)(, hehe, taki plus zeby dobrac do zakupionego procka :P
zakupilem INTEL PENTIUM 4 3GHz ? 512 ? 800 socket SL6WK MALAY z wiatraczkiem.Teraz doradzcie w miare tania plyte.Kurde,a tak lubilem swojego Asusa ;) zeby nie bylo ze kupuje znow plyte z nozkami :P

wielkie dzieki za szybka odpowiedz Czarcik. Szkoda, ale cofnac sie nie da, bo kazdy blad ma swoja cene, ale w zamian jakas nauke sie wyciagnelo.Chlip.No nie pomyslal czlowiek, ze proc bez nozek chodzi:P

Użytkownik eunstachy edytował ten post 17 03 2009 - 18:57

  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 17 03 2009 - 12:31

To co kupiłeś to jest Socket 478..... Czyli taką płytę musisz kupić tylko żeby miała FSB 800 i obsługiwała HT... A z tej twojej to już nic się nie da zrobić? Opisu nie miałeś czy jak? Ta twoja jest szybsza i możesz lepsze procki wkładać.
Pozdrawiam
  • 0

#5 Andzin

Andzin

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 17 03 2009 - 13:28

No czegos sie nauczylem i poszukalem SL6WK w sieci i mi wyskoczylo ze S478 i te wszystkie parametry. A plyta to chlip, ale pewnie do gabloty pamiatkowej, bo powyrwalem w roznych miejscach te nozki.
A caly incydent wzial sie z tego, ze kupilem na allegro procka,ale koles pewnie taki sam orzel jak ja, umiescil w zlej kategorii proc.A ja sadzac ze dostalem dobry,z nozkami,spanikowalem ze moj nozki zostawil,bo zle wyjalem.Takze madry allegronowicz po szkodzie:P teraz sprawdzam po aukcjach i w sumie plyty do S775 sa duzo tansze niz 478,kurcze,why?:P
biednemu zawsze wiatr wieje w oczy...


Nie cytuj postu który znajduje się bez pośrednio nad Twoim.

Użytkownik eunstachy edytował ten post 17 03 2009 - 18:58

  • 0

#6 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 17 03 2009 - 13:45

To pomyśl o kupnie płyty z prockiem, a tego swojego sprzedaj. Tylko znowu się nie przewieź i sprawdź dokładnie co masz. Jeśli się nie mylę to twoja płyta jest jeszcze na AGP i ma pamięci DDR jedynki?. Płyty te są tańsze bo są jeszcze produkowane przez wielu producentów i są dostępne. A na przyszłość czytaj opisy do swoich komponentów zanim coś zaczniesz mieszać i kupować - jak nie masz w domu to zawsze jest google.... :P
Pozdrawiam

PS. Pomyśl jeszcze o wymianie całości tj. sprzedaj grafę i pamięć i kup już płytę z prockiem na PCIE i DDR2.
Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych