Skocz do zawartości


Zdjęcie

wirus crypz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vincent88

Vincent88

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 16 06 2016 - 16:58

Witam, mam ogromny problem z moim laptopem jakieś dwie godziny temu wkradł się do mojego komputera wirus CRYPZ. Pozmieniał rozszerzenia plików zdjęć i filmów z Go pro, na końcu każdego pliku jest crypz. Komputer ma ponad miesiąc, kupiony zostal nowy w komputroniku, z nowym systemem. Nie ściągałem żadnych danych ani takch rzeczy. Jedynie odbieranie maili. Na dysku znajdują się tylko zdjęcia i filmy z Go pro z mojej 4 miesięcznej podróży po Europie. Nie wiem co mam zrobić. Moze ktoś ma jakieś pomysły. Z tego co czytałem to bardzo kłopotliwy i szkodliwy wirus. Niektórzy pisali nawet że zawirusowane dane są nie do odzyskania. Narazie jestem załamany. Może ktoś już miał z nim do czynienia. Z gory dziękuję za pomoc.
Vincent88

Użytkownik Vincent88 edytował ten post 16 06 2016 - 17:01

  • 0

#2 ordynat

ordynat

    Zaawansowany użytkownik

  • 804 postów

Napisano 25 06 2016 - 18:38

Jedynie odbieranie maili

I to był błąd, bo ta infekcja rozprzestrzenia się tylko i wyłącznie poprzez e-mail.

 

Na odszyfrowanie plików raczej nie ma szans, ale możesz popróbować:

w tym temaciehttp://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbi%C3%B3r-narz%C4%99dzi-usuwaj%C4%85cych/

w sekcji Ransom - zaszyfrowane pliki



  • 0

#3 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 25 06 2016 - 21:02

Nikłe szanse na odszyfrowanie plików. Następnym razem uważaj co otwierasz bo inaczej nic ci nie pomoże na takie infekcje.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych