Skocz do zawartości


Zdjęcie

windows 7 , nie widzi dysku, xc0000255, nie włącza się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 spioch100

spioch100

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 16 03 2012 - 18:15

witam, mam poważny problem z laptopem i proszę o pomoc.
W tym momencie bios widzi dysk, widzi dvd , pendrive`y itd.
Komputer nie włącza się . Zaczęło się od wypiętego kabla z usb bez "bezpiecznego usuwania sprzętu" - zawiecha, podczas startu błąd 0x80070057.
Probowalem wszystkiego (chyba) tzn. płyty recovery, płyta instalacyjna windows 7, instalka systemu z pendrive, wgłębiając się w problem zacząłem czytać i chyba namieszałem w mbr, ponieważ próbowałem komend fix w wierszu poleceń.
W tym momencie instalacja windows 7 idzie do momentu , gdzie pojawia się błąd że nie ma dysku żadnego , wskaż plik ze sterownikami, próbowałem i nic.
Na dysku 500 gb były 3 partycje , systemową C i media D sformatowałem , a największa pozostała bez zmian.
W Gparted widnieje pod flagą "boot" choć nie da się użyć opcji "mount". Ogólnie wszystkie dane na tej partycji jeszcze mam ponieważ dane istnieją ( w programach dyskowych bootowanych na starcie z pendrive ) .
Ultimate boot CD wywala błąd "Initial menu has no LABEL entries" . Narzędzie diagnostyczne windows 7 wskazuje na błąd MBR. Już nawet biosa aktualizowalem przez flash smart. Zmieniałem opcje SATA OPERATION MODE na exchanced i compatible , nic nie daje. Różnica jest taka że z jedną opcją dochodzę do okna instalacyjnego windowsa a na drugiej komp wisi na czarnym ekranie z kursorem ( po wczytaniu plików startowych -instalacyjnych ) . Teraz gdy chce włączyć kompa startując z HDD wyskakuje błąd xc0000255. Partycja systemowa sformatowana. Zostala tylko najwieksza z danymi. dziękuję za pomoc

Użytkownik qauke edytował ten post 07 06 2012 - 15:44
przenosze do działu win7

  • 0

#2 marek500

marek500

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 28 03 2012 - 14:08

Partition Magic to powinno rozwiązać problem.Zgraj sobie dane na których ci zależy na inny nośnik bo możesz je utracić.Wgraj nowy MBR ,jeżeli to nie pomoże to format.Może też być że partycja jest ukryta i dlatego jej nie widzi.Magic w tym ci pomoże.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych